Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των iPhone 6 και iPhone 6 Plus στην Ελλάδα, στις 29 Οκτωβρίου τα νέα iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν έχει νόημα να το αγοράζει κανείς εκτός συμβολαίου. Εδώ στην Αμερική το παίρνουν όλοι, γιατί είτε πάρεις iphone είτε alcatel, το πάγιό σου θα είναι το ίδιο ακριβό (με δεδομένα, απεριόριστη ομιλία και μηνύματα).

 

Οπότε καταλήγουν όλοι να το πάρουν πληρώνοντας 100-200$

Τι λες καλέ, όταν πας και παίρνεις Ferrari κάνεις συμβόλαιο με τον πάροχο βενζίνης;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι? Παντού παίρνει το μάτι μου πάλι να λένε εγγύηση 1 χρόνο γιατί αύτο? Για το iPhone 6 λέω, δεν είχε γίνει θέμα και το είχαν κάνει 2 χρόνια κι αυτοί κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα ειναι .. δυπηρινια τρελλη στα.. 1.3 !! φφφφ πωωω καλα σπερνει..ασε που τραβαει και βιντεο 1080p τρελλο εργαλειο ..και οχι μονο αμα πεσει εχει τετοια ποιοτητα κατασκευης που δε σπαει αλλα παιρνει το σχημα του δαπεδου !! αχααχαχαχαχαχ ενας μπαρμαν χθες ερχεται εχει ενα 5 .. το βαζει για φόρτιση και παρατηρω οτι γυρω γυρω ειναι τσαλακα ολο λεω αμαν το πιανω και τι βλεπω ! bendgate ! του λεω το βλεπεις οτι ειναι στραβο!? μου απαντα ναι μουπεσε μια φορα (!) και.. αλλα κατα ταλλα ειναι τζαμι !! αχαχαχαχαχαχ πωπω λοιπον

 

τα τηλ της απλ ειναι πανακριβα γιαυτο που ειναι ..απλα Οκ αγοραζεις το ΙΟS δεν ειναι η συσκευη αλλα οχι και 800 -1000 για διπύρηνο στα 1.3 και οθονη με μειωμενο φασμα χρωματος και βιντεο στα 1080π ..ε οχι ναχε κανα 400 αρι να πω ναι οκ εκει να παρεισ ιος με παλιο χαρντγουεαρ ..αλλα οχι χιλιαρικο ελεος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο την εντελώς πανάκριβη τιμή, είναι πραγματικά κλοπή το πόσο χρεώνουν τα επιπλέον ΜΒ αποθηκευτικού χωρου. Και αυτό βέβαια ισχύει για όλες σχεδόν τις εταιρίες.

 

Συμπαθητικές.

Αναμενόμενες ίσως, αλλά συμπαθητικές;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να δικαιολογήσει κανένας τίποτα. Ένα από τα υποτιθέμενα πλεονεκτήματα του καπιταλισμού είναι ότι μπορείς να ψηφίσεις με το πορτοφόλι σου. Εφόσον ο κόσμος ψηφίζει iPhone, και 2000 ευρώ να έκανε δε θα χρειαζόταν παραπάνω δικαιολόγηση από "αφού τα αγοράζουν".

 

Μου φαίνεται πως "πρόβλημα" σ' αυτές τις περιπτώσεις έχουν μόνο όσοι ναι μεν θέλουν iPhone (ο ορισμός του premium product) αλλά δεν έχουν και την αντίστοιχη οικονομική επιφάνεια για να το πάρουν. Γιατί εμένα π.χ. η τιμή δε μ' ενδιαφέρει -- ας κάνει και 10000 ευρώ αφού δε θα πάρω έτσι κι αλλιώς -- όπως δεν ενδιαφέρει και αυτόν που οδηγεί Ferrari (κι αν τον ενδιέφερε, θα τον ενδιάφερε να είναι ακριβό = exclusive).

 

Οπότε νομίζω πως για όποιον έχει θέμα, αυτό δεν οφείλεται στην τιμή αλλά στο μυαλό.

 

Συγνώμη αλλά κάπου μπερδεύτηκες, γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Τι σχέση έχει η Ferrari των αυτοκινήτων με το iPhone των κινητών; Απολύτως καμία, γιατί η πρώτη είναι luxury car για πραγματικά λίγους και εκλεκτούς, ενώ το δεύτερο είναι ένα απλά ελαφρώς overpriced accessory, περισσότερο ενδυματολογικής φύσεως, το οποίο το έχει πλέον και η κουτσή Μαρία. Πραγματικά όταν βλέπω άτομα να χαρακτηρίζουν το iPhone προϊόν πολυτελείας, και να προσδιορίζουν το δήθεν βιοτικό τους επίπεδο με βάση αυτό, με πιάνουν τα γέλια. Στο τελευταίο σου σχόλια θα συμφωνήσω για το πρόβλημα στο μυαλό...

Επεξ/σία από ChrisN.S.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Γερμανία έχω το 6 από τη μέρα που βγήκε, αγορασμένο από το Apple Store 800€ (το 64ρι).

Έχει αρκετό καιρό τώρα που προσπαθώ να καταλάβω γιατί τα πάντα (εκτός από το νερό, κανένα δυο ακόμη προϊόντα σούπερ μάρκετ και τα ενοίκια) είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα.

Και ειδικά σε προϊόντα σούπερ μάρκετ, έχω δει για κάποια η τιμή στη Γερμανία να είναι το ενα τέταρτο.

Και ειδικά για το iPhone, όταν σε όλη την Ευρώπη έχει πάνω κάτω την ίδια τιμή, το να έχει στην Ελλάδα 50-60€ περισσότερο μου φαίνεται τελείως άκυρο...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα διότι αυτοί που πουλάνε είναι απατεώνες και αυτοί που αγοράζουν είναι κορόιδα. Δεν έχουμε συνείδηση σαν καταναλωτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένουν λίγους μήνες οι υποψήφιοι αγοραστές να το βρουν στα eshops αρκετά πιο φθηνά.

Πλακα κανεις ετσι?2 χρονια περιμενα δεν περιμενω δευτερολεπτο παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εκτος απο απατεωνες και κορόιδα στην Ελλάδα,ημαστε και ...λιγοι.
Το Γερμανικό μαγαζι που θα κανει συντριπτικα μεγαλυτερο τζιρο στο iphone σε σχέση με το ελληνικό,έχει και την δυνατότητα να πιέσει και το περιθώριο κέρδους του πολύ ποιο κάτω.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση έχω, τι μνήμη χρησιμοποιούν και η διαφορα από τα 16 στα 64 είναι 120 ευρώ;

δες το πιο αφαιρετικα, πιο εξω απο τα ελληνικα συνορα, και δες ποσο στοιχιζει μια cloud υπηρεσια της apple που γεφυρωνει τα 16 με τα 64..

εκει ειναι το παιχνιδι, και στο itunes..

δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

959 ευρώ??????? δεν είμαστε καλά....όταν στην αγορά κυκλοφορούν τηλεφωναρες με το ένα τρίτο της τιμής του iphone όπως τα one plus one, oppo κλπ. είναι δυνατόν????

Για τα δικά σου δεδομένα... Για κάποιους άλλους δεν είναι... ( και μην αρχίσεις την θεωρεία τον specs, γιατί για παρά πολλούς απ ότι φέρεται δεν είναι κριτήριο ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτες τις τιμές δεν πρόκειται να πουλήσει. Ήδη διαβάζω πως στο εξωτερικό τα iPhones σκονίζουν στα ράφια των καταστημάτων. Και τι επεξεργαστής είναι αυτός ρε apple? 2πύρηνος με 1gb ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ κι απ το Galaxy S2 του 2011; Άπατο θα πάει το νεο iPhone...είναι η αρχή του τέλους για την apple.  Θα με θυμηθείτε σε 6-7 μήνες!

Για όλα φταίει η απώλεια του Jobs. Θα την κλείσει την εταιρία μου φαίνεται ο Tim Cook. Είναι ο νέος Steve Balmer, ο δούρειος ίππος της Samsung που έχει σκοπό να πτωχεύσει την Apple για να την εξαγοράσει σε τιμή χώμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά κάπου μπερδεύτηκες, γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Τι σχέση έχει η Ferrari των αυτοκινήτων με το iPhone των κινητών; Απολύτως καμία, γιατί η πρώτη είναι luxury car για πραγματικά λίγους και εκλεκτούς, ενώ το δεύτερο είναι ένα απλά ελαφρώς overpriced accesory, περισσότερο ενδυματολογικής φύσεως, το οποίο το έχει πλέον και η κουτσή Μαρία. Πραγματικά όταν βλέπω άτομα να χαρακτηρίζουν το iPhone προϊόν πολυτελείας, και να προσδιορίζουν το δήθεν βιοτικό τους επίπεδο με βάση αυτό, με πιάνουν τα γέλια. Στο τελευταίο σου σχόλια θα συμφωνήσω για το πρόβλημα στο μυαλό...

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως εσύ μπερδεύτηκες: είπα ότι αυτός που έχει Ferrari δεν ενδιαφέρεται πόσο κάνει το iPhone, δεν έκανα καμία απολύτως σύγκριση ή παραλληλισμό του ίδιου του iPhone με τη Ferrari. Το ότι δυο λέξεις είναι στην ίδια πρόταση δε σημαίνει ότι σχετίζονται άμεσα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...