Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των iPhone 6 και iPhone 6 Plus στην Ελλάδα, στις 29 Οκτωβρίου τα νέα iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και συ της αποταμίευσης είσαι, ε; :-D

Εχω εγκρατεια παντως αλλοι ειναι που αλλαζουν καθε χρονο και το παιρνουν παντα πρωτοι    γνωστοι mods και μη εξαιρετεοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποίο το έχει πλέον και η κουτσή Μαρία.

 

Τι σόι ρατσιστής είσαι που αναφέρεσαι κατ' αυτό το τρόπο στους Έλληνες σερβιτόρους;

Κάνουν κέφι να το ακουμπήσουν στο τελευταίο τραπέζι του Καρά, και το κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας για οσους δε γνωριζουν, ο επιδημος προμηθευτης για την Ελλαδα ειναι η Apple Ιταλιας. Συνεπως παρτε την τιμη που κυκλοφορει στην Ιταλια, βγαλτε το ΦΠΑ 20%, φουσκωστε το με τα μεταφορικα Ιταλια - Ελλαδα, κουμπωστε το ΦΠΑ 23%, το κερδος του διανομεα 15% και ψωνιστε το.

 

Το θεμα δεν ειναι ποσο κανει. Αυτοι που ΔΕΝ εχουν τα 740 ευρω θα κοροϊδευουν αυτους που τα εχουν μια ζωη, ειτε προκειται για Apple, ειτε για Samsung Note 4 (849€)... Σημασια εχει αυτος που το αγοραζει να ξερει ΓΙΑΤΙ το αγοραζει, τι χρηση θελει να κανει, αν καλυπτεται απο καποιο Android τηλεφωνο ή οχι (πολλες ειναι ακομα οι εφαρμογες που δεν.ειναι cross platform και υπαρχουν μονο για ενα απο τα 2 λειτουργικα), και στην τελικη των καταστασεων... καποιοι ειναι επαγγελματιες και το χρειαζονται. Καποιοι ειναι παπαδες και καλογεροι (ναι!!! Εχουμε και τετοιους και ειναι οι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ πελατες). Καποιοι ματωσαν 2 και 3 χρονια για να το παρουν. Ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του. Απο εκει και περα αν αυτος που ματωσε, το εκανε μονο και μονο για να μην εχει λεφτα να βαλει καρτα μετα, ας ξανασκεφτει καλυτερα. Αλλα και παλι οπως ειπα, ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι? Παντού παίρνει το μάτι μου πάλι να λένε εγγύηση 1 χρόνο γιατί αύτο? Για το iPhone 6 λέω, δεν είχε γίνει θέμα και το είχαν κάνει 2 χρόνια κι αυτοί κανονικά?

Η Apple θεωρεί πως η συσκευή της θα λειτουργεί απροβλημάτιστα για έναν χρόνο, όπως και τα υπόλοιπα προϊόντα της. Δεν θυμάμαι για το Mac Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγοραπωλησίες προϊόντων επί ευρωπαϊκού εδάφους, η εγγύηση, βάσει της ευρωπαϊκής νομοθεσίας καλύπτει υποχρεωτικά δύο χρόνια. Για την Apple, πρώτος χρόνος καλύπτεται από την αντιπροσωπεία και ο δεύτερος χρόνος από το κατάστημα πώλησης, αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι , συγνωμη αλλα υπαρχει ενα ελαφρον μπερδεμα εδω.. σχολιαζουμε τη τιμη ..λοιπον 

 

κοιταξτε ..οταν ενα προιον βασιζεται σε ρηξικελευθα  ή ! κορυφαια χαρακτηριστικα, μπορει να τιμαται οσο θελει (σε καποια πλαισια ) 

το  πρωτο iphone ηταν μια κορυφαια εφευρεση την οποια αποκτησαμε και περασαμε ωρες δειχνοντας πως με δυο δαχτυλακια μαγαλωνεισ και μικραινεις μια φωτο.. ios πολυ ραφιναρισμενο προιον 

 Ομως , απο την εποχη του iphone 4 και μετα σταματησε η πρωπορια εγω ειλικρινα οταν πηρα το 5 το χαρισα σε ενα μηνα και το s3 το κρατησα ενα χρονο ..ηλπιζα το 5.5 το 6αρι να επιστρεψει στη κορυφη και να σταματησει το μηλο να κοροιδευει με (αψογο) μαρκετινγκ λες και ημαστε τιποτα ζουλου ..

πως γινεται να αγοραζεισ δυπηρινο ips 720p me 1 gb τηλεφωνο 700 ευρω .. ας μου το εξηγησει καποιος ..Το ios? ωραιο ειναι αλλα πλεον απλα αντιγραφει το android

700+ ευρω για ενα κινεζικο τηλεφωνο φιαγμενο απο τη foxcorn τηλεφωνο? αλουμινιο??? εχει ενα ταμπλετακι το πλαισιο στα 150 ευρω με ιδιο κουτι με το ipad mini ,,ιδιο..  

μηπως status? οκ αλλα υπαρχουν και αλλα τηλεφωνα με στατους και πατανε στο σημερα .. Δεν αντεχω ειλικρινα να βλεπω αλλα optimized benchmarks οπου δειχνουν απλους διπύρηνους να πατανε τετραπυρηνα τερατα .. ειναι κωμωδία ..ο α6 ο α7 και ο α8 ειναι ουσιαστικα το ιδιο πραγμα σε ταχυτητα ..οποος θελει να κανς ποστ ενα πολυ ωραιο αρθρο επεξηγηση της futuremark που το λεει πολυ καθαρα ..

 

τες πα εγω ακομα εχω ενα 4αρι για back up και πραγματικα πιστευω οτι πρεπει η apple  η να ξαναγυρισει στην καινοτομια η να ανταγωνιστει επι ισης οροις  ..τουλαχιστον οσο αξιωνεται τετοιες τιμες (και να βελτιωσει τη ποιοτητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτες τις τιμές δεν πρόκειται να πουλήσει. Ήδη διαβάζω πως στο εξωτερικό τα iPhones σκονίζουν στα ράφια των καταστημάτων. Και τι επεξεργαστής είναι αυτός ρε apple? 2πύρηνος με 1gb ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ κι απ το Galaxy S2 του 2011; Άπατο θα πάει το νεο iPhone...είναι η αρχή του τέλους για την apple.  Θα με θυμηθείτε σε 6-7 μήνες!

Για όλα φταίει η απώλεια του Jobs. Θα την κλείσει την εταιρία μου φαίνεται ο Tim Cook. Είναι ο νέος Steve Balmer, ο δούρειος ίππος της Samsung που έχει σκοπό να πτωχεύσει την Apple για να την εξαγοράσει σε τιμή χώμα.

10 εκατομμύρια πωλήσεις έκανε day one.... To εννοείς...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δικά σου δεδομένα... Για κάποιους άλλους δεν είναι... ( και μην αρχίσεις την θεωρεία τον specs, γιατί για παρά πολλούς απ ότι φέρεται δεν είναι κριτήριο ).

 

Προφανώς και δεν είναι αλλιως δε θα παίρνανε iPhone....

Ουτως η άλλως πλεον ακόμα και η ποιότητα κατασκευής έχει καταντήσει αστείο....

Υπαρχουν φθηνότερα κινητά απο το 6 plus με καλυτερη εργονομία, καλύτερη αίσθηση στο χερι απο μια λεπτη πλακα αλουμίνιο που χωρίς θήκη κάθε δεύτερη μέρα θα σου πεφετει απο το χερι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάποιος μιλάει για iPhone και ασχολείται με specs έχει ήδη χάσει το παιχνίδι και κάθε συζήτηση είναι πλέον περιττή.

Να το πούμε για άλλη μια φορά, μήπως και δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι...ΚΑΝΕΝΑΝ χρήστη iPhone δεν τον ενδιαφέρει αν ο επεξεργαστής είναι dual core ή quad core.

 

 

Τα specs ΔΕΝ είναι κριτήριο αγοράς Iphone...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάποιος μιλάει για iPhone και ασχολείται με specs έχει ήδη χάσει το παιχνίδι και κάθε συζήτηση είναι πλέον περιττή.

Να το πούμε για άλλη μια φορά, μήπως και δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι...ΚΑΝΕΝΑΝ χρήστη iPhone δεν τον ενδιαφέρει αν ο επεξεργαστής είναι dual core ή quad core.

 

 

Τα specs ΔΕΝ είναι κριτήριο αγοράς Iphone...

 

Επίσης δε σημαίνει ότι είναι ΄πιο αδύναμοι επεξεργαστές επειδή έτσι φαίνεται από τα νούμερα που βλέπουν μπροστά τους. Αν ήταν τόσο απλό θα ήμασταν όλοι ξεφτέρια στα VLSI. Όσες φορές και να το πούμε πάντα θα βγαίνει κάποιος και θα λέει τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Γερμανία έχω το 6 από τη μέρα που βγήκε, αγορασμένο από το Apple Store 800€ (το 64ρι).

Έχει αρκετό καιρό τώρα που προσπαθώ να καταλάβω γιατί τα πάντα (εκτός από το νερό, κανένα δυο ακόμη προϊόντα σούπερ μάρκετ και τα ενοίκια) είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα.

Και ειδικά σε προϊόντα σούπερ μάρκετ, έχω δει για κάποια η τιμή στη Γερμανία να είναι το ενα τέταρτο.

Και ειδικά για το iPhone, όταν σε όλη την Ευρώπη έχει πάνω κάτω την ίδια τιμή, το να έχει στην Ελλάδα 50-60€ περισσότερο μου φαίνεται τελείως άκυρο...

Sent from my iPhone using Insomnia

Εγώ Γερμανία έχω το 6 από τη μέρα που βγήκε, αγορασμένο από το Apple Store 800€ (το 64ρι).

Έχει αρκετό καιρό τώρα που προσπαθώ να καταλάβω γιατί τα πάντα (εκτός από το νερό, κανένα δυο ακόμη προϊόντα σούπερ μάρκετ και τα ενοίκια) είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα.

Και ειδικά σε προϊόντα σούπερ μάρκετ, έχω δει για κάποια η τιμή στη Γερμανία να είναι το ενα τέταρτο.

Και ειδικά για το iPhone, όταν σε όλη την Ευρώπη έχει πάνω κάτω την ίδια τιμή, το να έχει στην Ελλάδα 50-60€ περισσότερο μου φαίνεται τελείως άκυρο...

Sent from my iPhone using Insomnia

ΦΠΑ - είναι η απάντηση στον προβληματισμό σου -

Προφανώς και δεν είναι αλλιως δε θα παίρνανε iPhone....

Ουτως η άλλως πλεον ακόμα και η ποιότητα κατασκευής έχει καταντήσει αστείο....

Υπαρχουν φθηνότερα κινητά απο το 6 plus με καλυτερη εργονομία, καλύτερη αίσθηση στο χερι απο μια λεπτη πλακα αλουμίνιο που χωρίς θήκη κάθε δεύτερη μέρα θα σου πεφετει απο το χερι....

Και...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει βεβαια και μια αληθεια οσον αφορα τα αιφωνια.. ακομα και τωρα που το android ειναι μπροστα απο χαρακτηριστικα το ios ειναι λιγο πιο ευχρηστο και "slick" ..λιγο πιο ευκολο για κοπελες και πιο γρηγορο σαφως .. για μενα ολη η τεχνολογια της απλ βρισκεται εκει και στο design ..το να τρεχει ενα λειτουργικο τα ιδια πανω κατω σε μισης ταχυτητας hardware ειναι επιτευγμα οτι και να λεμε ..φυσικα οταν προκειται για καποιες συνθετες λειτουργιες και multitask ή βαριες επεξεργαστικες δουλειες οπως 4κ βιντεο και τετοια ε, εκει φυσικα το ιος δε μπορει αλλα γενικα ειναι πολυ ωραιο ..πραγματικα αν δεν υπηρχε το itunes και ειχε την ελευθερια του αντροιντ η απλ νομιζω θα ειχε το διπλασιο μεριδιο στην αγορα (και λιγο καλυτερο hardware h xamhloteres times)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάποιος μιλάει για iPhone και ασχολείται με specs έχει ήδη χάσει το παιχνίδι και κάθε συζήτηση είναι πλέον περιττή.

Να το πούμε για άλλη μια φορά, μήπως και δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι...ΚΑΝΕΝΑΝ χρήστη iPhone δεν τον ενδιαφέρει αν ο επεξεργαστής είναι dual core ή quad core.

 

Τα specs ΔΕΝ είναι κριτήριο αγοράς Iphone...

 

Το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι ότι σε αντίθεση με τους άσχετους που αγοράζουν αιφον, αυτοί που προσέχουν μόνο τα specs και σε καμία περίπτωση το marketing δρέπονται καθημερινά τους καρπούς των octacore κινητών τους. Άλλον αέρα έχουν οι οχτώ βρε αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]το να τρεχει ενα λειτουργικο τα ιδια πανω κατω σε μισης ταχυτητας hardware ειναι επιτευγμα οτι και να λεμε ..[...]

 

Όταν θα έχεις ελεύθερο χρόνο (κανά μήνα περίπου), μέτρα μία όλες τις συσκευές της Apple και μετά όλες τις συσκευές Android και πες μας τι συμπεραίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...