Προς το περιεχόμενο

Επιδομα θερμανσης vol.2


feniakom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ξέρει κανένας ποτε ανοιγουν οι αιτήσεις για το πετρελαιο για το 2018; γιατι ειχανε πει για σημερα δεν εχει κατι ομως μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γνωριζουν ποσο πετρελαιο εχεις βαλει?Για να σε πληρωσουν ζητουν παραστατικα?

Τους ενημερώνει ο βενζινάς που θα έρθει να σου βάλει το πετρέλαιο (είναι υποχρεωμένος από το νόμο). Εσύ δεν κάνεις τίποτα, το μόνο που χρειάζεται είναι να δώσεις το ΑΦΜ σου στον βενζινά. Να σημειώσω ότι πρέπει να δώσεις το ΑΦΜ που έχετε δηλώσει και στην ΔΕΗ οπότε αν μένετε πολλοί στην ίδια στέγη τότε προφανώς ο ένας που έχει το όνομά του στον λογαριασμό της ΔΕΗ θα συνεννοηθεί με τον βενζινά. Ο βενζινάς έτσι κι αλλιώς θα σου δώσει παραστατικό, εσύ δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιήσεις κάπου αλλά κρατησέ το.

 

Και εννοείται πως όταν ανοίξουν οι αιτήσεις στο taxisnet τότε κάνεις την αίτηση και δίνεις το ΑΦΜ του "ιδιοκτήτη" (δηλαδή αυτός που έχει στο όνομά του και την ΔΕΗ) καθώς και λογαριασμό οποιασδήποτε τράπεζας όπου επίσης πρέπει να ανήκει στον ίδιο με το ίδιο ΑΦΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Τσιπρομείωση 50% του επιδοματος θερμανσης θα ψηφιστει για να ισχυσει απο 1/1/2018?

τσιπρομειωση ή δανειστομειωση ειναι ; μηπως? :D :P παρολα αυτα διαβαζω στα αρθρα οτι θα ειναι 50% μειωμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείωση οπως και να χει :)

Αυτο ειναι σιγουρο φιλε.

Αλλα εξισου σιγουρο ειναι,οτι η εποχη που έπειθε το παραμυθι των κακων δανειστων που ζητανε να ξεπαγώνουμε και των καλων αριστερων εκπροσώπων του λαου που μαχονται σθεναρα και λυγιζουν κατω απ την Ευρωπαικη μπότα,εχει περασει ανεπιστρεπτι.

Ο Τσιπρας ΕΠΕΛΕΞΕ να κοψει το επιδομα θερμανσης(αντι άλλης εξοικονομησης).

Ο Τσιπρας.ΤΕΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τους ενημερώνει ο βενζινάς που θα έρθει να σου βάλει το πετρέλαιο (είναι υποχρεωμένος από το νόμο). Εσύ δεν κάνεις τίποτα, το μόνο που χρειάζεται είναι να δώσεις το ΑΦΜ σου στον βενζινά. Να σημειώσω ότι πρέπει να δώσεις το ΑΦΜ που έχετε δηλώσει και στην ΔΕΗ οπότε αν μένετε πολλοί στην ίδια στέγη τότε προφανώς ο ένας που έχει το όνομά του στον λογαριασμό της ΔΕΗ θα συνεννοηθεί με τον βενζινά. Ο βενζινάς έτσι κι αλλιώς θα σου δώσει παραστατικό, εσύ δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιήσεις κάπου αλλά κρατησέ το.

 

Και εννοείται πως όταν ανοίξουν οι αιτήσεις στο taxisnet τότε κάνεις την αίτηση και δίνεις το ΑΦΜ του "ιδιοκτήτη" (δηλαδή αυτός που έχει στο όνομά του και την ΔΕΗ) καθώς και λογαριασμό οποιασδήποτε τράπεζας όπου επίσης πρέπει να ανήκει στον ίδιο με το ίδιο ΑΦΜ.

 

Με βάση τη δήλωση του 2016 εγώ το δικαιούμαι (άγαμος χωρίς παιδί).

Νοικιάζω ένα σπίτι, με τη ΔΕΗ στο όνομά μου.

 

Ο σπιτονοικοκύρης μένει από πάνω και δεν το δικαιούται.

Θα ξαναβάλει πετρέλαιο σε κανά μήνα απ' ότι λέει.

 

Με βάση τα παραπάνω, τι πρέπει να γίνει ώστε να πάρω το επίδομα θέρμανσης;

Απ' ότι κατάλαβα η μέγιστη επιδότηση για την περίπτωσή μου είναι 640lt*0.125=80€.

 

Πρέπει να κάνω την αίτηση και να έχω ήδη απόδειξη στο όνομά μου, άρα τρώω άκυρο;

Μπορώ να κάνω την αίτηση και σε κανά μήνα που θα βάλει πετρέλαιο ο σπιτονοικοκύρης να του πω να δηλωθεί το δικό μου όνομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...