Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 709
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειδικα ο Τοξομαχος

 

 

 

Έλα,παραδέξου το έχω υπάρξει η αιτία να φας μπαν στο παρελθόν έτσι?

 

Τι απωθημένο σου είχα αφήσει,πόση φάλαγγα σου είχα ρίξει κ πόσες φορές σε έφτασα να μπαναριστείς?

 

Στο νήμα του γκέι γάμου σε είχα διαλύσει,σωστά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just4fuN μήπως είσαι απλά ένα πολύ μεγάλο τρόλλ που συγκρίνεις την ομοφυλοφιλία με την παιδοφιλία;

Μήπως να θεωρηθεί αναπηρία και η έλλειψη νοητικής αντίληψης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συζητηση σου μαζι σου ειναι ανευ νοηματος. Οτιδηποτε και να σου πει ο αλλος, εσυ θα βγαλεις ασχετα συμπερασματα. Ναι, αυτο ακριβως ειπα, να τους απομονωσουμε και να τους καψουμε στο Συνταγμα, το πετυχες διανα

Οταν λες τα πραγματα οπως εχουν, δεν μειωνεις κανεναν, ειναι η πραγματικοτητα. Οταν πω τον μαυρο....μαυρο, ειναι δικο του κομπλεξ το να μειωθει. Οταν πω τον αναπηρο...αναπηρο, το ιδιο. Αλλαζοντας το ονομα της παθησης (οταν μιλαμε για καποια παθηση, προφανως δεν αναφερομαι στο παραδειγμα με τον μαυρο ε?) δεν αλλαζουμε ουτε θεραπευουμε την παθηση. Το να αποκαλουμε εναν αναπηρο, "ατομο με κινητικα προβληματα" δεν αλλαζει επουδενη το γεγονος οτι ειναι αναπηρος.

 

Αν λοιπον καποιος μου πει οτι τη βρισκει με γυναικεια εσωρουχα, θα σκεφτω αυτοματα οτι ειναι αρρωστος. Το αν θα του το πω η οχι, δεν με κανει καλο η κακο ανθρωπο, με κανει υποκριτικο η μη. Εκτος αν θα ησουν ενταξει να ζουσαμε σε μια κοινωνια οπου ΟΛΟΙ θα ειχαν προβλημα με μια Χ κατηγορια ανθρωπων (ας πουμε τους ομοφυλοφιλος) και το κρυβαν για να το παιξουν "καλοι και πολιτισμενοι".

Και εν τελει, η σταση των περισσοτερων αλλαζει οταν εχουν να κανουν με ορισμενες κατηγοριες ανθρωπων. Πχ. οταν μπει ενας αναπηρος σε ενα λεωφορειο σαφως και αντιμετωπιζεται διαφορετικα απο οτι αν μπω εγω. Αν ημουν εγω αναπηρος, επουδενι δεν θα ηθελα να αναστατωθουν ολοι για να μου βρουν θεση να κατσω, ελα ομως που συμβαινει, και μαλιστα οφειλεται στην "καλοσυνη και πολιτισμο" οπως λες, η οποια ειναι αυτη που τον κανει να νιωθει μειωτικα. Ισα ισα, η δικια μου μη πολιτισμενη αντιμετωπιση ειναι καλυτερη, δεν πα να εισαι αναπηρος λεπρος με καρκινο και εγγυος, αν δεν μου το ζητησεις δεν προκειται να σου δωσω τη θεση μου. Ιση αντιμετωπιση (ξερω, σου ακουγεται αστειο).

 

Επειδη μακρυγορησα ομως, κατι τελευταιο. Σαφως ουτε εγω βγαινω εξω στο δρομο να μειωσω κοσμο. Στην προκειμενη, δεν πηγα εγω να ρωτησω τον Cook τι ειναι, για να τον μειωσω κατοπιν. Μονος του βγηκε και ειπε οτι ειπε, αλλιως δεν θα ασχολομουν καν (δεν ηξερα καν οτι ειναι ομοφυλοφιλος τοσο καιρο, ουτε μου ειχε περασει απτο μυαλο). Οπως και εγω αν βγω και πω οτι ειμαι ετεροφυλοφιλος, περιμενω να με πουν ηλιθιο, ετσι φυσιολογικα και εγω τωρα λεω αυτα που λεω

"Αγαπητέ", δεν είπε κανεις να προσποιησαι ότι σέβεσαι το διαφορετικό και να μην υπερτονίζεις τα ελλατώματα ή τις αδυναμίες του κάθε ανθρώπου, αλλά να το κάνεις πραγματικά. Θέλω να σε δω σε έναν κόσμο, να είναι όλοι αρτιμελείς, όμορφοι , γαλανομάτιδες , ψηλοί αδύνατοι και εσύ... κουτσός, άσχημος, μαύρος, κοντός χοντρός με σύνδρομο ντάουν και εμφανείς δυσμορφίες.

Να σε δείχνουν 200 δάχτυλα και να κραυγάζουν "καθυστερημένε" "αράπη/γύφτε" "κουασιμόδε" "ανάπηρε" . Και μη κομπλεξικός να είσαι, και να λατρεύεις τον εαυτό σου να δω πόσο πια θα αντέξεις χωρίς να τρελαθείς. Θα σε πουν ηλίθιο όλα τα σκατά μυαλά σα και του λόγου σου. Χωρίς πολλές πολλές... σάλτσες. Και όχι, το παράδειγμα με την καρέκλα δεν ήταν αστείο. Τραγικό ήταν. Βεβαίως και θα σηκωθώ. Όχι επειδή ο αλλος είναι ανάπηρος. Επειδή είναι είτε παππούς, είτε γυναίκα, είτε μικρό παιδί, είτε απλά ένας άνθρωπος που στέκει ακόμα από 20 στάσεις λεωφορειου πιο πριν.

Λίγος σεβασμός στους ανθρώπους που δεν μπορούν να απολαμβάνουν τα ίδια αγαθά με εμάς (βλ. Ράμπες αναπήρων κρυμμένες από αυτοκίνητα)

Σίχαμα είσαι, πραγματικά ρε φίλε είσαι απαράδεκτος, με μία τόσο απαράδεκτη συμπεριφορά απλά επειδή ανήκεις στους πολλούς και κατ εσέ φυσιολογικούς, και τυχερός δίχως το στίγμα του ανάπηρου, μαύρου, καμπούρη.

σου ειπα δεν με ενοχλει που ειναι δικαιωματους απλως δεν χρειαζεται να μας το φωναζουν καθε τρεις και λιγο. Δεν εχω κανει ακομα παιδια .

Το φωνάζει επειδή θέλει να προκαλέσει.

Όταν ή ομοφυλοφιλία πάψει να είναι ταμπού, τότε το "ΕΙΜΑΙ ΓΚΕΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩΩΩΩ" θα πάψει να είναι προκλητικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλους όσους δηλώνουν "ομοφοβικοί" και νομίζουν ότι δεν πρέπει να κρυφτούν κάτω από καμιά πέτρα... 

 

post-64397-0-92515900-1415117650_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, ο πολιτισμος και η παιδια εχει να κανει με το τι και πως σκεφτομαστε, οχι με το πως εκφραζομαστε. Αν εγω απο μεσα μου σκεφτομαι ποσο μεγαλος **λακας εισαι, αλλα σου απευθηνομαι με "αγαπητε κυριε billdano" δεν νομιζω να με κανει πολιτισμενο. Εγω εχω μαθει (η απλα ετσι ειμαι) οτι σκεφτομαι να το λεω οπως εχει, χωρις σαλτσες. Οσο "πολιτισμο και παιδεια" και να μου ριξεις στο κεφαλι, δεν θα αλλαξει αυτο.

 

Οσο για το ανωμαλοι, υπαρχουν πολλοι λογοι που χαρακτηριζονται ετσι. Ολα τα στοιχεια που μας χαρακτηριζουν σαν ατομα (ακομα και ο σεξουαλικος προσανατολισμος) προερχονται ειτε απο γονιδια ειτε απο βιωματα, ειτε απο συνδυασμο των παραπανω. Ακομα και το τι γευση παγωτο σου αρεσει, συνδιασμος των παραπανω ειναι. Ο ομοφυλοφιλισμος δεν διαφερει σε κατι απο διαφορες αλλες παθησεις που ειναι ειτε γενετικες ειτε βιωματικες.  Οσο καποιος αδυνατει να μου απαντησει (ειδικα ο Τοξομαχος) το ποια ειναι η διαφορα του ομοφυλοφιλου απο τους υπολοιπους που ο ιδιος θεωρει κατωτερους (παιδο / νεκρο / ζωο φιλους κλπα) τοσο εγω θα τους τσουβαλιαζω. Το οτι ο ομοφυλοφιλισμος ισως οφειλεται σε γονιδια, ενω τα υπολοιπα σε ψυχολογικα προβληματα (αν και τιποτα απο τα 2 δεν ειναι σιγουρο) δεν αλλαζει στο ελαχιστο. Σε λιγο θα μπορουμε να θεραπευουμε και τις γονιδιακες "ατασθαλιες", οποτε και ο ομοφυλοφιλισμος θα ειναι θεραπευσιμος. 

 

Επισης οχι, σεξ προφανως και δεν κανεις οταν θες παιδι. Σου αρεσει ομως το σεξ με οργανισμους με τους οποιους μπορεις να κανεις παιδι. Αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης του σεξ αλλωστε. Οταν σε καποιον αρεσει να κανει σεξ με κατσικες λοιπον, υπαρχει γενετικο λαθος. Η ελξη η οποια οδηγει στο σεξ δημιουργηθηκε για να επιτευχθει η αναπαραγωγη. Γιαυτο δεν βλεπεις μαιμουδες να κανουν σεξ με αλογα (τυχαιο παραδειγμα :P). Το ανωμαλο λοιπον δεν αναφερεται στην ιδια την πραξη του σεξ, αλλα στην ελξη που νοιωθεις. 

 

Εν τελει, αυτα τα παραπονα περι ισοτητας και Ελλαδισταν κλπα τα θεωρω γελοια και εμετικα. Ειδικα οταν μιλαμε για Ελλαδα. Οι περισσοτεροι τραγουδιστες ειναι gay, οι περισσοτεροι παρουσιαστες ειναι gay, μεχρι και gay (εμετικα gay ομως) Δημαρχο εχουμε. Και αναφερω τα εν λογω επαγγελματα γιατι αυτα ειναι που οσιαστικα "πληρωνονται" απο τον λαο.

Καλα, απο που να αρχισει κανεις εδω περα. Απο τον "ομοφυλοφιλισμο", εξ ου και ο "ομοφυλοφιλιστης" να υποθεσω.

Απο την εξισωση παιδο- και νεκροφιλιας με την ομοφυλοφιλια (γιατι οχι νεκροφιλισμος και τα τοιαυτα, δεν το καταλαβαινω, γραμματικη "Ελλαδισταν φορα" μαλλον, κι ας διαφωνω).

Απο τον χαρακτηρισμο της ομοφυλοφιλιας ως παθησης.

Απο την εξισωση της "ανωμαλιας" του ομοφυλοφιλου, που σε τελικη αναλυση συνουσιαζεται, οχι με το ιδιο φυλο ρε παιδι μου, αλλα με το ιδιο ειδος, με αυτον που γ@μ@ει την κατσικα.

Τρικυμια εν κρανιω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα τα ακαταλαβίστικα του θα μείνω μόνο σε ένα:

Σε λιγο θα μπορουμε να θεραπευουμε και τις γονιδιακες "ατασθαλιες", οποτε και ο ομοφυλοφιλισμος θα ειναι θεραπευσιμος. 

 

Μετά από αυτό πραγματικά, μήπως ο τύπος είναι σε λάθος εποχή??? Μήπως το ημερολόγιο του γράφει κάτι σε 1930??? Γιατί μιλάει στο πρώτο πληθυντικό... είναι μέρος αυτής της ιατρικής ομάδας ή απόγονος της τότε??? Μήπως κάτι δεν πάει καλά???

 

massgaymarriage.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν είναι επιλογή γιατι δηλώνουν περήφανοι όλοι αυτοί?? Γιατι να είσαι περήφανος για κάτι που δεν επέλεξες/κατάφερες etc. Είναι σαν να λες είμαι περήφανος που γεννήθηκα όμορφος..

 

ΥΓ: Δεν είμαι ομοφοβικος και αυτή η λέξη δεν βγάζει όντως νόημα, γιατι κάποιος να τους φοβαται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έλα,παραδέξου το έχω υπάρξει η αιτία να φας μπαν στο παρελθόν έτσι?

 

Τι απωθημένο σου είχα αφήσει,πόση φάλαγγα σου είχα ρίξει κ πόσες φορές σε έφτασα να μπαναριστείς?

 

Στο νήμα του γκέι γάμου σε είχα διαλύσει,σωστά?

 

 

Eτσι ακριβως. (ουτε σε ξερω βασικα, αλλα np, καλη καρδια) :P

Just4fuN μήπως είσαι απλά ένα πολύ μεγάλο τρόλλ που συγκρίνεις την ομοφυλοφιλία με την παιδοφιλία;

Μήπως να θεωρηθεί αναπηρία και η έλλειψη νοητικής αντίληψης;

A μαλιστα. Δηλαδη η παιδοφιλια ΕΙΝΑΙ ανωμαλια, σωστα?

"Αγαπητέ", δεν είπε κανεις να προσποιησαι ότι σέβεσαι το διαφορετικό και να μην υπερτονίζεις τα ελλατώματα ή τις αδυναμίες του κάθε ανθρώπου, αλλά να το κάνεις πραγματικά. Θέλω να σε δω σε έναν κόσμο, να είναι όλοι αρτιμελείς, όμορφοι , γαλανομάτιδες , ψηλοί αδύνατοι και εσύ... κουτσός, άσχημος, μαύρος, κοντός χοντρός με σύνδρομο ντάουν και εμφανείς δυσμορφίες.

Να σε δείχνουν 200 δάχτυλα και να κραυγάζουν "καθυστερημένε" "αράπη/γύφτε" "κουασιμόδε" "ανάπηρε" . Και μη κομπλεξικός να είσαι, και να λατρεύεις τον εαυτό σου να δω πόσο πια θα αντέξεις χωρίς να τρελαθείς. Θα σε πουν ηλίθιο όλα τα σκατά μυαλά σα και του λόγου σου. Χωρίς πολλές πολλές... σάλτσες. Και όχι, το παράδειγμα με την καρέκλα δεν ήταν αστείο. Τραγικό ήταν. Βεβαίως και θα σηκωθώ. Όχι επειδή ο αλλος είναι ανάπηρος. Επειδή είναι είτε παππούς, είτε γυναίκα, είτε μικρό παιδί, είτε απλά ένας άνθρωπος που στέκει ακόμα από 20 στάσεις λεωφορειου πιο πριν.

Λίγος σεβασμός στους ανθρώπους που δεν μπορούν να απολαμβάνουν τα ίδια αγαθά με εμάς (βλ. Ράμπες αναπήρων κρυμμένες από αυτοκίνητα)

Σίχαμα είσαι, πραγματικά ρε φίλε είσαι απαράδεκτος, με μία τόσο απαράδεκτη συμπεριφορά απλά επειδή ανήκεις στους πολλούς και κατ εσέ φυσιολογικούς, και τυχερός δίχως το στίγμα του ανάπηρου, μαύρου, καμπούρη.

Σε τιποτα δεν διαφερεις εσυ απο μενα ομως. Εσυ το διαφορετικο το αποκαλεις σιχαμα..εγω δεν χαρακτηρισα με τετοιες βαριες εκφρασεις κανεναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν απανταει στο γιατι νιωθει την αναγκη ο καθενας να δηλωσει περηφανος για πραγματα που δεν αξιζει να ειναι, επισης εχουμε 2014 οχι 1800 και σκλαβους για να εχουν καποιο σοβαρο προβλημα επιβιωσης. Εγω προσωπικα το βλεπω attention whoring το ολο θεμα και θεωρω οτι θα ηταν καλυτερο και για τους ιδιους να ειχαν χαμηλο προφιλ και να ζουσαν τη ζωη τους οπως εμεις οι υπολοιποι.

 

Καπου ειχα διαβασει ενα ωραιο σχολιο για τον ρατσισμο(απο Morgan Freeman ηταν νομιζω) που ελεγε οτι ο καλυτερος τροπος να σταματησουμε τον ρατσισμο ειναι να σταματησουμε να μιλαμε για αυτον και συμφωνω 100% με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, απο που να αρχισει κανεις εδω περα. Απο τον "ομοφυλοφιλισμο", εξ ου και ο "ομοφυλοφιλιστης" να υποθεσω.

Απο την εξισωση παιδο- και νεκροφιλιας με την ομοφυλοφιλια (γιατι οχι νεκροφιλισμος και τα τοιαυτα, δεν το καταλαβαινω, γραμματικη "Ελλαδισταν φορα" μαλλον, κι ας διαφωνω).

Απο τον χαρακτηρισμο της ομοφυλοφιλιας ως παθησης.

Απο την εξισωση της "ανωμαλιας" του ομοφυλοφιλου, που σε τελικη αναλυση συνουσιαζεται, οχι με το ιδιο φυλο ρε παιδι μου, αλλα με το ιδιο ειδος, με αυτον που γ@μ@ει την κατσικα.

Τρικυμια εν κρανιω...

Μαλιστα. Αρα ΕΣΥ με ΔΙΚΑ σου κριτηρια τραβας μια γραμμη στο τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι. Οπως εσενα ομως λοιπον σου φαινεται οτι η ζωοφιλια (τυχαιο παραδειγμα) ξεπερναει το οριο και τους θεωρεις ανωμαλους και ξερω γω τι αλλο, ετσι και σε καποιους αλλους το οριο το ξεπερναει ο ομοφυλοφιλος. Γιατι τον εαυτο σου τον θεωρεις δημοκρατη και τους αλλους ρατσιστες ομως? Ενω ζητας ισοτητα και σεβασμο, δεν δειχνεις τον αντιστοιχο σε αλλες κατηγοριες ανθρωπων, με λιγα λογια, τον κωλο μας να σωσουμε και αστους αλλους να πνιγονται. Δεν θες να σου φερονται ρατσιστικα, αλλα εσυ να φερεσαι ρατσιστικα, no problem.  

 

Eπισης ασφαλως και ειναι παθηση. Απο το αρθρο που εσυ ο ιδιος ανεβασες (νομιζω οτι ησουν εσυ, σορρυ αν κανω λαθος) το 85% των γιατρων του APA (american psychiatric association) πιστευουν οτι ειναι παθηση και ΠΡΕΠΕΙ να θεραπευτει. Το οτι μπορει (ακομα δεν ειναι 100% σιγουρο) να μην ειναι ψυχικη αλλα γονιδιακη δεν αλλαζει το γεγονος καθεαυτο. Η μηπως το APA και τους γιατρους τους χρησιμοποιουμε οπου μας συμφερει?

 

Μαλιστα εχουν γινει ερευνες και εχουν καταληξει οτι μπορει να θεραπευτει ψυχιατρικα / ψυχολογικα! Αρα, αυτοματα στην ιδια κατηγορια με τα υπολοιπα sexual disorders μπαινει. Απο εκει και υστερα, αν ΕΣΥ δεν το θεωρεις παθηση, καλα κανεις, αλλα τοτε δεν πρεπει να θεωρεις παθηση και τα υπολοιπα sexual disorders. Δεν γινεται μονα ζυγα δικα μας, πως να το κανουμε δηλαδη. Σκεφτομαι εναν κουλο να ενοχλειται οταν τον αποκαλουν αναπηρο αλλα ταυτοχρονα ο ιδιος να αποκαλει αναπηρους τους κουτσους. It does not compute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ Just4Fun που το διάβάσες το 85 τις εκατό λέει οτι είναι πάθηση???

Φιλέ ΑDHD φαντάζομαι πιστεύεις οτι δεν υπαρχουν γενόμενα ρατσιστικής βίας σήμερα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και το έγχρωμος δεν είναι επιλογή... Αλλά κάποτε δήλωναν υπερήφανοι μπας και αποκτήσουν ίσα δικαιώματα...

Iσα δικαιωματα δεν εχουν και δεν θα εχουν ποτε ολες οι κατηγοριες ανθρωπων. Ειναι αυτονοητο και δεν βλεπω κατι περιεργο σε αυτο.

 

Ενας αλκοολικος η ενας ναρκομανης δεν εχουν δικαιωματα υιοθεσιας. Βασικα, παρα πολλες κατηγοριες ανθρωπων δεν εχουν δικαιωμα υιοθεσιας (ανεργοι για παραδειγμα, χαμηλου βιοτικου επιπεδου κλπα). Επισης πολλες κατηγοριες ανθρωπων εχουν προβλημα στην ευρεση εργασιας. Οι ξενοι δεν εχουν δικαιωματα ψηφου, καθως και αλλα περιορισμενα δικαιωματα (περιθαλψη, επιδοματα κλπα κλπα, αναλογα για ποια χωρα μιλαμε). Οι μουσουλμανες που φορανε τη στολη ninja η εστω την μπουρκα επισης δυσκολευονται να βρουν δουλεια (πραγμα επισης λογικο). 

Το κανεις extraordinary claims και επειδη τρως ακυρο να κατηγορεις ρατσιστικη και ξερω γω τι αλλο την κοινωνια ειναι βλακωδες, end of story. 

Φιλέ Just4Fun που το διάβάσες το 85 τις εκατό λέει οτι είναι πάθηση???

Φιλέ ΑDHD φαντάζομαι πιστεύεις οτι δεν υπαρχουν γενόμενα ρατσιστικής βίας σήμερα???

https://www.google.gr/search?client=opera&q=is+homosexuality+a+disorder&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=is+homosexuality+treatable

 

Google it :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...