Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Και σε τι διαφερει το σεξ μεταξυ δυο ατομων ιδιου φυλου με το πρωκτικο και το στοματικο σεξ(μεταξυ ετεροφιλοφυλων) ή μεταξυ ζευγαριων που δεν μπορουν να αναπαραχθουν(πχ εμμηνοπαυση) που δεν οδηγει σε αναπαραγωγη;

Ρε συ με κοροιδευεις? Κυκλους κανεις? Η δεν διατυπωνω σωστα, η δεν διαβαζεις. Προφανως η ελξη δεν ειναι κουμπακι, ειναι μια αυτοματη διαδικασια η οποια προερχεται απο εκκριση συγκεκριμενων ουσιων. Αυτη η διαδικασια δεν εξαρταται απτο αν η αλλη εχει εμμηνοπαυση, περιοδο η της εχουν ξυλωσει τα γενητικα οργανα. Δεν καταλαβαινω πως το μπλεκεις.

 

Θα μπω σε λιγο σε πιο βιολογικα λημερια, αν και δεν κατεχω την Ελληνικη γιατι το σπουδασα εξω, θα προσπαθησω. Ο σκοπος του σεξ (και ο λογος που δεν αναπαραγομαστε με καποιον αλλον τροπο)ειναι οτι διαφορετικα θα ειχαμε εξαφανιστει προ πολλου απο βακτηρια / αρρωστιες κλπα. Το σεξ ουσιαστικα υπαρχει για να μεταβιβαζει ετοιμο γενετικο κωδικα στη νεα γενια για να αντιμετωπισει τα βακτηρια. Τον ιδιο σκοπο για παραδειγμα, εξυπηρετει και το φιλι. Μεσω του σαλιου μεταδιδονται τα βακτηρια και οι αρρωστιες που εχει ο αντρας, σε μικρη ποσοτητα στη γυναικα, για να προλαβει να φτιαξει αντισωματα η γυναικα για να τα μεταφερει στο βρεφος. Αν για παραδειγμα μια γυναικα μεινει εγκυος χωρις να φιληθει πολυ πιθανον το βρεφος να πεθανει.

Τωρα θα μου πεις, που κολλανε ολα αυτα? Για να δουλεψει ολος αυτος ο μηχανισμος, θα πρεπει με καποιον τροπο να ΘΕΛΟΥΝ οι ανθρωποι (και οσα αλλα ζωα αναπαραγονται με τον ιδιο τροπο) να κανουνε σεξ. Και εδω ειναι που δημιουργειται η ερωτικη ελξη, η οποια προφανως αφορα οργανισμους με τους οποιους ΜΠΟΡΕΙΣ να αναπαραχθεις (για παραδειγμα, νεαρτενταλ + σαπιενς). Αντιλαμβανεσαι λοιπον γιατι το να εχεις ερωτικη ελξη με μια φαλαινα αποτελει ειτε γενετικο λαθος ειτε ψυχολογικο προβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ανωμαλία ή όχι;

 

Πως τολμάς να ανεβάζεις πορνογραφικό υλικό στο φόρουμ;

Μπαίνουν και μικρά παιδιά, γιατί είναι αναγκασμένα να βλέπουν τα ΑΙΣΧΗ σου;

Προτείνω Banned, φυλάκιση, δημόσια διαπόμπευση και 20 χρόνια κόλαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφεστατα και δεν εισαι.

Λυπάμαι που πρέπει να σου πω εγώ τα άσχημα νέα, αλλά η απόκλιση των προσωπικών σου απόψεων από αυτές του κοινωνικού συνόλου κινδυνεύει να σε κάνει να χαρακτηριστείς ανώμαλος.

 

Συνεχίζοντας λοιπόν τη "λογική" αυτή, αν εγώ μέχρι κάποια στιγμή στη ζωή μου έκανα ετεροφυλικό σεξ αλλά μετά το γύρισα στο ομοφυλοφυλικό δε μπορεί βέβαια να είμαι ανώμαλος, αφού μια χαρά θα διαιωνιζόταν το είδος βάσει της πρότερης συμπεριφοράς μου. Απλά αφού έκανα το χρέος μου προς την ανθρωπότητα μετά αποφάσισα να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό. Σωστά;

 

Επίσης με την ίδια "λογική", όποιος πάει να μείνει μόνιμα στο Άγιο Όρος είναι κι αυτός ανώμαλος. Σωστά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βασικά αυτό που καταλαβαίνω είναι πως στο μόνο που απαντάς είναι η εμπάθεια σου για την LGBT κοινότητα.To γεγονός ότι βλέπεις πως ο Cook  προκαλεί δυναμικό διάλογο στην κοινωνία για την ισότητα της κοινότητας είναι αυτό που σε κάνει να μυξοκλαίγεσαι.Είναι η πεμπτουσία της ρητορικής μίσους (στην περίπτωση σου μέσω φτηνού impression management) την οποία πρέπει να βγάλεις απλά ακριβώς επειδή απειλήσαι από την πρόοδο που βλέπεις σταδιακά να πετυχαίνουμε.

Αντε ας σου απαντησω σοβαρα. Γιατι και πως απειλουμαι? Και ποια εμπαθεια με LGBT, στη συγκεκριμενη περιπτωση με σενα βγαζω εμπαθεια που ενω εισαι ρατσιστης κατηγορεις εμενα για ρατσισμο.

Η πλειονοτητα των θηλαστικων "ΔΕΝ λαμβανουν ευχαριστηση απο το σεξ", αλλα μαντεψε: ΔΕΝ "εχουν προ πολλου εξαφανιστει" οπως λανθασμενα λες.

 

Το εχουμε γραψει ηδη 3 φορες, αλλα η κασετα σου εχει κολλησει στο να λες ανακριβειες για να στηριξεις τη σαθρα επιχειρηματολογια σου.

Ποιος στο ειπε αυτο? Ισα ισα ο ανθρωπος ειναι απτα λιγοτερο ερωτικα ενεργα ειδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που πρέπει να σου πω εγώ τα άσχημα νέα, αλλά η απόκλιση των προσωπικών σου απόψεων από αυτές του κοινωνικού συνόλου κινδυνεύει να σε κάνει να χαρακτηριστείς ανώμαλος.

 

Συνεχίζοντας λοιπόν τη "λογική" αυτή, αν εγώ μέχρι κάποια στιγμή στη ζωή μου έκανα ετεροφυλικό σεξ αλλά μετά το γύρισα στο ομοφυλοφυλικό δε μπορεί βέβαια να είμαι ανώμαλος, αφού μια χαρά θα διαιωνιζόταν το είδος βάσει της πρότερης συμπεριφοράς μου. Απλά αφού έκανα το χρέος μου προς την ανθρωπότητα μετά αποφάσισα να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό. Σωστά;

Σου απαντησα ηδη οτι δεν εχει σχεση το αν και με τι κανεις σεξ για να χαρακτηριστεις καπως. Αν σε βιασει αντρας, δνε σε κανει ομοφυλοφιλο. Αν σε βιασει γυναικα, δεν σε κανει ετεροφυλοφιλο. Η ερωτικη ελξη ειναι αυτη που το καθοριζει. Δεν πα να εισαι παντρεμενος με  παιδια και γκομενα, αν ελκυεσαι ερωτικα απο αντρες και τα υπολοιπα τα κανεις για να "κρυφτεις" (απτην πουτανα κοινωνια) τοτε ομοφυλοφιλος εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ρώτησα αν είμαι ομοφυλόφιλος. Ρώτησα αν είμαι ανώμαλος, εγώ που παλιότερα πήγαινα με γυναίκες αλλά τώρα πάω μόνο με άντρες ή εγώ που ποτέ δεν πήγα με γυναίκες πριν ανέβω στο Όρος. Και σκοπεύω να βάλω την απάντησή σου δίπλα σ' αυτά που έλεγες νωρίτερα.

 

Με την ησυχία σου, δε βιαζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απαντησα ηδη οτι δεν εχει σχεση το αν και με τι κανεις σεξ για να χαρακτηριστεις καπως. Αν σε βιασει αντρας, δνε σε κανει ομοφυλοφιλο. Αν σε βιασει γυναικα, δεν σε κανει ετεροφυλοφιλο. Η ερωτικη ελξη ειναι αυτη που το καθοριζει. Δεν πα να εισαι παντρεμενος με  παιδια και γκομενα, αν ελκυεσαι ερωτικα απο αντρες και τα υπολοιπα τα κανεις για να "κρυφτεις" (απτην πουτανα κοινωνια) τοτε ομοφυλοφιλος εισαι

Πες μου ότι ο βοσκός γαμάει την κατσικούλα από έλξη και όχι απο σεξουαλική στέρηση... πες το μου κι αυτο και θα κάτσω να με γαμήσουν άλογα. Όχι άλογο. Άλογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ας σου απαντησω σοβαρα. 

 

 

Βασικά αμφιβάλω πως έχεις πρόθεση να κάνεις κάτι τέτοιο.Από όσα έχουμε δει στο νήμα αυτο που θεωρώ πως προσπαθείς να κάνεις σοβαρά είναι να εκτροχιάσεις το thread προκειμένου να προκαλέσεις αυτοματισμό οφτοπικ απαντήσεων ώστε να συνεχίζεις ανενόχλητος να απανθρωποποιείς την γκέι κοινότητα.Το ευτύχημα σου είναι πως πολλοί τσιμπάνε και αυτό σου δίνει άνεση να συνεχίζεις.

 

Είσαι αυτό που λέμε ένα έντεχνο τρολ το οποίο βρίσκει πρόσφορο έδαφος σε ένα νήμα για την ομοφυλοφιλία προκειμένου να βγάλει όλα τα απωθημένα τα οποία για χ,ψ λόγους δυσκολεύεσαι να βγάλεις ευρύτερα (αν κ ίσως το καταφέρνεις στον άμεσο κύκλο σου) εκεί έξω.

 

Το μόνο που απομένει να δούμε είναι τους λόγους για τους οποίους το φτηνό impression management σου σε οδηγεί στην χολή για την LGBT κοινότητα και τον διάλογο που αναπόφευκτα προκαλεί ο CEO  της Apple για αυτή.

 

Είναι πολιτικά καθοδηγούμενη?Είναι θρησκευτικά καθοδηγούμενη?Είναι απλά στη βάση δικής σου προβληματικής θεώρησης η οποία είναι grounded στις προκαταλήψεις και την άγνοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ με κοροιδευεις? Κυκλους κανεις? Η δεν διατυπωνω σωστα, η δεν διαβαζεις. Προφανως η ελξη δεν ειναι κουμπακι, ειναι μια αυτοματη διαδικασια η οποια προερχεται απο εκκριση συγκεκριμενων ουσιων. Αυτη η διαδικασια δεν εξαρταται απτο αν η αλλη εχει εμμηνοπαυση, περιοδο η της εχουν ξυλωσει τα γενητικα οργανα. Δεν καταλαβαινω πως το μπλεκεις.

Προφανως η ελξη δεν ειναι κουμπακι.

 

Μας εξηγησες οτι η ειδοποιος διαφορα που λες οτι ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" το σεξ μεταξυ ατομων του ιδιου φυλου και δεν ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" το κολπικο, ετεροφυλοφιλικο σεξ ειναι οτι υπαρχει ο σκοπος της αναπαραγωγης. 

 

Ποια ομως ειναι η ειδοποιος διαφορα που λες οτι ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" το σεξ μεταξυ ατομων του ιδιου φυλου και δεν ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια"  να ελκυεσαι και να κανεις πρωκτικο/στοματικο σεξ(μεταξυ ετεροφυλοφιλων) που δεν οδηγει σε αναπαραγωγη;

 

Θα μπω σε λιγο σε πιο βιολογικα λημερια, αν και δεν κατεχω την Ελληνικη γιατι το σπουδασα εξω, θα προσπαθησω. Ο σκοπος του σεξ (και ο λογος που δεν αναπαραγομαστε με καποιον αλλον τροπο)ειναι οτι διαφορετικα θα ειχαμε εξαφανιστει προ πολλου απο βακτηρια / αρρωστιες κλπα. Το σεξ ουσιαστικα υπαρχει για να μεταβιβαζει ετοιμο γενετικο κωδικα στη νεα γενια για να αντιμετωπισει τα βακτηρια. Τον ιδιο σκοπο για παραδειγμα, εξυπηρετει και το φιλι. Μεσω του σαλιου μεταδιδονται τα βακτηρια και οι αρρωστιες που εχει ο αντρας, σε μικρη ποσοτητα στη γυναικα, για να προλαβει να φτιαξει αντισωματα η γυναικα για να τα μεταφερει στο βρεφος. Αν για παραδειγμα μια γυναικα μεινει εγκυος χωρις να φιληθει πολυ πιθανον το βρεφος να πεθανει.

Τωρα θα μου πεις, που κολλανε ολα αυτα? Για να δουλεψει ολος αυτος ο μηχανισμος, θα πρεπει με καποιον τροπο να ΘΕΛΟΥΝ οι ανθρωποι (και οσα αλλα ζωα αναπαραγονται με τον ιδιο τροπο) να κανουνε σεξ. Και εδω ειναι που δημιουργειται η ερωτικη ελξη, η οποια προφανως αφορα οργανισμους με τους οποιους ΜΠΟΡΕΙΣ να αναπαραχθεις (για παραδειγμα, νεαρτενταλ + σαπιενς). Αντιλαμβανεσαι λοιπον γιατι το να εχεις ερωτικη ελξη με μια φαλαινα αποτελει ειτε γενετικο λαθος ειτε ψυχολογικο προβλημα? 

Παμε ξανα:

Πολλα ζωα "ΔΕΝ λαμβανουν ευχαριστηση απο το σεξ", αλλα μαντεψε: ΔΕΝ "εχουν προ πολλου εξαφανιστει" οπως λανθασμενα λες.

 

 

(Το να λες οτι "το εχεις σπουδασει εξω" και να επιμενεις οτι οι οργανισμοι που δεν λαμβανουν ευχαριστηση απο το σεξ θα ειχαν εξαφανιστει, καταδεικνυει οτι δεν το εχεις σπουδασει .

Α, αν σε δυσκολευει η Ελληνικη, πες τα στην γλωσσα "που τα εχεις σπουδασει".)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ρώτησα αν είμαι ομοφυλόφιλος. Ρώτησα αν είμαι ανώμαλος, εγώ που παλιότερα πήγαινα με γυναίκες αλλά τώρα πάω μόνο με άντρες ή εγώ που ποτέ δεν πήγα με γυναίκες πριν ανέβω στο Όρος. Και σκοπεύω να βάλω την απάντησή σου δίπλα σ' αυτά που έλεγες νωρίτερα.

 

Με την ησυχία σου, δε βιαζόμαστε.

Η ερωτηση σου δεν εχει κανενα νοημα γιατι πολυ απλα δεν εχεις καταλαβει τι ειναι η ερωτικη ελξη. Οπως το να αυνανιζεσαι δεν σε κανει παλαμοφυλοφιλο , ετσι και το με ποιον πηγες δεν σε κανει το ενα η το αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι ο βοσκός γαμάει την κατσικούλα από έλξη και όχι απο σεξουαλική στέρηση... πες το μου κι αυτο και θα κάτσω να με γαμήσουν άλογα. Όχι άλογο. Άλογα.

Να σου πω την αληθεια, δεν εχω την παραμικρη ιδεα. Αμα ειναι η σεξουαλικη στερηση που τον οδηγει εκει, τοτε εμπιπτει στην κατηγορια μηλοπιτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...