Προς το περιεχόμενο

Ο Tim Cook δηλώνει ανοιχτά ότι είναι ομοφυλόφιλος


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συντριπτικη πλειονοτητα των θηλαστικων κανει σεξ αποκλειστικα για την αναπαραγωγη, οποτε ειναι λιγο ακυρο το επιχειρημα οτι αν δεν μας αρεσε το σεξ κλπ..

 

Επισης, γιατι ειναι "ανωμαλο" οπως λες να ελκυεσαι απο ατομα που δεν μπορεις να αναπραχθεις;

Και γιατι πχ δεν ειναι "ανωμαλο" να κανεις πρωκτικο/στοματικο σεξ που δεν μπορεις να αναπαραχθεις;

Ρε συ, συγχεεις την πραξη με την ελξη (οπως και πολλοι βασικα :D). Το ανωμαλο δεν εχει να κανει με την πραξη αλλα με την ελξη που νοιωθεις. Η συντριπτικη πλεονοτητα των θηλαστικων δεν εχει τη νουμοσηνη να αυνανιζεται (η να φτιαξει μεθοδους αντισυλληψης), αυτο δεν σημαινει οτι δεν ελκυεται απο τα ατομα του αντιθετου φυλου. 

 

Αυτος δηλαδη που παει με γυναικες με το ζορι (καταπιεσμενος) δεν ειναι ετεροφυλοφιλος και δεν ειανι φυσιολογικος, αν εκεινη την ωρα φανταζεται τον Μητσο που εχει τη νταλικα απεναντι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια ακριβως copy paste θα σου γραψει και ενας νεκροφιλος για τις αποψεις που εχιες γιαυτους ;)

 

 

Το γεγονός όμως ότι επιμένεις για την νεκροφιλία και συνεχώς να την συγκρίνεις  αυτή κ άλλες οφτοπικ παπάτζες με το LGBT κίνημα και τις επιτυχίες του  (τις οποίες στις υπενθυμίζει ο Cook)  και το οποίο σου έχει σίγουρα προκαλέσει τόσα απωθημένα είναι η φτήνια του impression management σου ώστε να συνεχίσεις να λειτουργείς ως τρολ και να το γαμάς στις οφτοπικιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, συγχεεις την πραξη με την ελξη (οπως και πολλοι βασικα :D). Το ανωμαλο δεν εχει να κανει με την πραξη αλλα με την ελξη που νοιωθεις. Η συντριπτικη πλεονοτητα των θηλαστικων δεν εχει τη νουμοσηνη να αυνανιζεται (η να φτιαξει μεθοδους αντισυλληψης), αυτο δεν σημαινει οτι δεν ελκυεται απο τα ατομα του αντιθετου φυλου. 

 

Αυτος δηλαδη που παει με γυναικες με το ζορι (καταπιεσμενος) δεν ειναι ετεροφυλοφιλος και δεν ειανι φυσιολογικος, αν εκεινη την ωρα φανταζεται τον Μητσο που εχει τη νταλικα απεναντι. 

(οσον αφορα τα θηλαστικα, απλα επιβεβαιωσες οτι η πλειονοτητα κανει σεξ αποκλειστικα για την αναπαραγωγη χωρις συνηθως να βρισκει ευχαριστηση, οποτε ειναι ακυρο το προηγουμενο σου επιχειρημα οτι αν δεν μας αρεσε το σεξ δεν θα επιτυγχανοταν αναπαραγωγη..)

 

 

Δεν το συγχεω καθολου, εσυ το συγχεεις για να αποφυγεις να απαντησεις.

 

Γιατι ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" οπως λες να ελκυεσαι και να κανεις σεξ με ατομα που δεν μπορεις να αναπαραχθεις;

Και γιατι πχ δεν ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" να σε ελκυει και να κανεις πρωκτικο/στοματικο σεξ(μεταξυ ετεροφυλοφιλων) που δεν μπορεις να αναπαραχθεις;

Τελος, καποια ατομα που εχουν προβληματα αναπραγωγης και δεν μπορουν να κανουν απογονους(αρκετα πχ ζευγαρια ή γυναικες μετα την εμμηνοπαυση), ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" που τους ελκυει και κανουν σεξ ενω δεν μπορουν να αναπαραχθουν;

 

Γιατι μπερδευεις την ευχαριστηση με την αναπαραγωγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ο παιδόφιλος ούτε ο νεκρόφιλος ούτε ο γατόφιλος ούτε κανένας άλλος δε μπορεί να είναι ανώμαλος "στο κενό". Ο χαρακτηρισμός εξ ορισμού αποδίδει κρίση έχοντας σα μέτρο σύγκρισης κάτι το οποίο θεωρείται "ομαλό" σαν αξίωμα. Συγκεκριμένα για τους παιδόφιλους εγώ πιστεύω πως είναι αρκετοί ούτως ώστε να μη μπορούν να χαρακτηριστούν ανώμαλοι βάσει του μικροσκοπικού ποσοστού τους επι του συνόλου του πληθυσμού. Είναι άραγε οι παιδόφιλοι λιγότεροι από π.χ. τους δολοφόνους; Δεν έχω ιδέα βέβαια αλλά εκ πρώτης όψεως δε νομίζω πως τα νούμερα θα είναι και πολύ διαφορετικά. Επομένως γιατί λέμε τον ένα ανώμαλο ενώ τον άλλο όχι; Κάπου αλλού πρέπει να ψάξουμε για το λόγο, όχι στους αριθμούς.

 

Ο λόγος λοιπόν είναι πως έχουμε αποφασίσει σαν κοινωνία ότι η παιδοφιλία δεν είναι αποδεκτή για ΧΥΖ λόγους, όπως έχουμε αποφασίσει ότι και η ανθρωποκτονία δεν είναι αποδεκτή. Αν το δεις φιλοσοφικά δεν υπάρχει "αντικειμενικός" λόγος, απλά έτσι μας αρέσει. Και ο λόγος που λέμε τον παιδεραστή ανώμαλο είναι και πάλι το ότι έτσι μας αρέσει. Κι όταν λέω "μας" αρέσει, εννοώ τους 999 στους 1000.

 

Όσον αφορά τους ομοφυλόφιλους όμως, δε μπορούμε προφανώς να τους πούμε ανώμαλους με βάσει το αντικειμενικό κριτήριο του ότι είναι ελάχιστοι -- δεν είναι. Επίσης δε μπορούμε να τους πούμε ανώμαλους με το κριτήριο 29 κατασκευαστές πλυντηρίων λένε πως είσαι ανώμαλος, μιας και επίσης προφανώς οι κατασκευαστές πλυντηρίων διχάζονται ανάμεσα στο ναι και το όχι.

 

Νομίζω πως μόλις αιτιολόγησα το γιατί είμαι δικαιολογημένος αν πω ότι ο παιδεραστής είναι ανώμαλος ενώ αντίθετα είμαι σκαλωμένος αν πω ότι ο ομοφυλόφιλος είναι ανώμαλος: με αντικειμενικά κριτήρια δε στέκει κανένα, ενώ με υποκειμενικά κριτήρια ("συμφωνούμε σχεδόν όλα τα μέλη της κοινωνίας") στέκει μόνο το πρώτο.

 

Your move.

Ενω στο δευτερο σκελος ειναι σωστος, στο πρωτο εισαι λαθος. Βιολογικα μιλαμε παντα, υπαρχει συγκεκριμενη φυσιολογια που πρεπει να εχει ενας ανθρωπος. Το οτι ας πουμε υπαρχουν πολλοι αναπηροι δεν σημαινει οτι ειναι φυσιολογικο και ειναι αναπηροι, κατι πηγε στραβα. 

 

Για την σεξουαλικη ελξη λοιπον, και παλι βιολογικα, ο λογος που υαπρχει το σεξ ειναι η αναπαραγωγη, γιαυτο ελκυεσαι απο ατομα με τα οποια μπορεις να αναπαραγεις. Ετσι ειναι "σχεδιασμενος" ο ανθρωπος, και οποιοσδηποτε αλλος σχεδιασμος ηταν λαθος και εξαφανιστηκε. Τοτε θα μου πεις, γιατι εχουμε κτηνοβατες και νεκροφιλους και ομοφυλοφιλους. Ακομα το ψαχνει η επιστημη. Κατα πασα πιθανοτητα, ψυχολογικοι λογοι. Αλλωστε 2 διδυμα εχουν το ιδιο ακριβως DNA, αλλα ο ενας μπορει να ειναι ομοφυλοφιλος και ο αλλος οχι. Οποτε το να οφειλεται αποκλειστικα σε γονιδιακους λογους και "ετσι γεννηθηκα" μαλλον δεν ειναι αληθες.

Το γεγονός όμως ότι επιμένεις για την νεκροφιλία και συνεχώς να την συγκρίνεις  αυτή κ άλλες οφτοπικ παπάτζες με το LGBT κίνημα και τις επιτυχίες του  (τις οποίες στις υπενθυμίζει ο Cook)  και το οποίο σου έχει σίγουρα προκαλέσει τόσα απωθημένα είναι η φτήνια του impression management σου ώστε να συνεχίσεις να λειτουργείς ως τρολ και να το γαμάς στις οφτοπικιές.

Και το γεγονος οτι συνεχιζεις να μην απαντας με κανει να πιστευω οτι εχω δικιο. Δεν λεω οτι εχω, λεω οτι εσυ συγκεκριμενα αυτην την εντυπωση μου δινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το γεγονος οτι συνεχιζεις να μην απαντας με κανει να πιστευω οτι εχω δικιο. Δεν λεω οτι εχω, λεω οτι εσυ συγκεκριμενα αυτην την εντυπωση μου δινεις

 

 

Νομίζω ότι ακριβώς επειδή φρικάρεις και κλαίγεσαι για το exposure που δίνει αυτή τη στιγμή ο Cook στο γκέι κίνημα σε κάνει να χρησιμοποιείς την νεκροφιλία και τις άλλες παπαριές προκειμένου να στρέψεις εκεί την κουβέντα όσο φυσικά σου δίνεται το βήμα από αυτούς που ασχολούνται και τσιμπάνε στα συμπλεγματικά σου απωθημένα με την LGBT  κοινότητα.

 

 

Η σταδιακή επιτυχία της γκέι  κοινότητας διεθνώς νομίζω είναι αυτή που σε αναγκάζει να βγάζεις όλα τα απωθημένα σου εδώ στο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την σεξουαλικη ελξη λοιπον, και παλι βιολογικα, ο λογος που υαπρχει το σεξ ειναι η αναπαραγωγη, γιαυτο ελκυεσαι απο ατομα με τα οποια μπορεις να αναπαραγεις. Ετσι ειναι "σχεδιασμενος" ο ανθρωπος, και οποιοσδηποτε αλλος σχεδιασμος ηταν λαθος και εξαφανιστηκε.

 

Μπορώ να αναπαράγω και πηδώντας 12 χρονών κοριτσάκια. Άρα δεν είμαι ανώμαλος; Περίεργο, νόμιζα έλεγες το αντίθετο.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβεις ότι αυτά τα "αντικειμενικά" είναι σοφιστείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συγχεω καθολου, εσυ το συγχεεις γιατι να αποφυγεις να απαντησεις.

 

Επισης, γιατι ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" οπως λες να ελκυεσαι και να κανεις σεξ με ατομα που δεν μπορεις να αναπαραχθεις;

Και γιατι πχ δεν ειναι "ανωμαλο και ψυχοπαθεια" να σε ελκυει και να κανεις πρωκτικο/στοματικο σεξ που δεν μπορεις να αναπαραχθεις;

Γιατι μπερδευεις την ευχαριστηση με την αναπαραγωγη;

Τι αποφευγω να απαντησω ρε συ που εχω γραψει 100 κατεβατα, πλακα μου κανεις?

 

Παμε μια. Το πρωκτικο και το στοματικο σεξ δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα με τον αυνανισμο. Η και με τη γνωστη μηλοπιτα. Μπερδευω την ευχαριστηση με την αναπαραγωγη ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι βιολογικα η πρωτη υπαρχει λογω της δευτερης. Αν τα παιδακια τα καναμε με διχοτομηση, δεν θα υπηρχε το σεξ, δεν θα υπηρχε η ευχαριστηση (δεν θα ειχε καν νοημα να υπαρχει ευχαριστηση γιατι δεν θα αποσκοπουσε καπου). Και αυτο ειναι που σου εξηγω. Η ευχαριστηση υπαρχει για να οδηγησει τους οργανισμους στο να κανουν σεξ και να αναπαραχθουν. Αυτο σου λεει ο γενετικος σου κωδικας να κανεις (και ολων τον οργανισμων που αναπαραγονται με το σεξ), γιατι οι οργανισμοι οι οποιοι ΔΕΝ εκλαμβαναν ευχαριστηση απο το σεξ θα ειχαν προ πολου εξαφανιστει

 

Αρα λοιπον εφοσον η ελξη υπαρχει για να οδηγησει στην αναπαραγωγη, γιαυτο ακριβως ειναι ανωμαλο το σεξ με νεκρους. Σιγα σιγα ολα αυτα τεκμηριωνονται και επιστημονικα. Γενετικα κανεις δεν γενιεται νεκροφιλος κλπα (και οπως λενε πολλοι και για τους ομοφυλοφιλους το ιδιο ισχυει) αλλα οδηγειται μεσα απο ψυχολογικα προβληματα εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αναπαράγω και πηδώντας 12 χρονών κοριτσάκια. Άρα δεν είμαι ανώμαλος; Περίεργο, νόμιζα έλεγες το αντίθετο.

 

 

Ρε συ άστον να μας εξηγήσει όσα του λέω γω.Follow my lead

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ακριβώς επειδή φρικάρεις και κλαίγεσαι για το exposure που δίνει αυτή τη στιγμή ο Cook στο γκέι κίνημα σε κάνει να χρησιμοποιείς την νεκροφιλία και τις άλλες παπαριές προκειμένου να στρέψεις εκεί την κουβέντα όσο φυσικά σου δίνεται το βήμα από αυτούς που ασχολούνται και τσιμπάνε στα συμπλεγματικά σου απωθημένα με την LGBT  κοινότητα.

 

 

Η σταδιακή επιτυχία της γκέι  κοινότητας διεθνώς νομίζω είναι αυτή που σε αναγκάζει να βγάζεις όλα τα απωθημένα σου εδώ στο thread.

Ακριβως εκει πρεπει να σταθεις ομως. Στο νομιζω. Το οτι νομιζεις κατι δεν σε κανει σωστο, ειναι απλα μια θεωρια ;)

 

Ειδη απαντησα στο τι με ενοχλει, εσυ συνεχιζεις τα δικα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αποφευγω να απαντησω ρε συ που εχω γραψει 100 κατεβατα, πλακα μου κανεις?

 

Παμε μια. Το πρωκτικο και το στοματικο σεξ δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα με τον αυνανισμο. Η και με τη γνωστη μηλοπιτα. Μπερδευω την ευχαριστηση με την αναπαραγωγη ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι βιολογικα η πρωτη υπαρχει λογω της δευτερης. Αν τα παιδακια τα καναμε με διχοτομηση, δεν θα υπηρχε το σεξ, δεν θα υπηρχε η ευχαριστηση (δεν θα ειχε καν νοημα να υπαρχει ευχαριστηση γιατι δεν θα αποσκοπουσε καπου). Και αυτο ειναι που σου εξηγω. Η ευχαριστηση υπαρχει για να οδηγησει τους οργανισμους στο να κανουν σεξ και να αναπαραχθουν. Αυτο σου λεει ο γενετικος σου κωδικας να κανεις (και ολων τον οργανισμων που αναπαραγονται με το σεξ), γιατι οι οργανισμοι οι οποιοι ΔΕΝ εκλαμβαναν ευχαριστηση απο το σεξ θα ειχαν προ πολου εξαφανιστει

 

Αρα λοιπον εφοσον η ελξη υπαρχει για να οδηγησει στην αναπαραγωγη, γιαυτο ακριβως ειναι ανωμαλο το σεξ με νεκρους. Σιγα σιγα ολα αυτα τεκμηριωνονται και επιστημονικα. Γενετικα κανεις δεν γενιεται νεκροφιλος κλπα (και οπως λενε πολλοι και για τους ομοφυλοφιλους το ιδιο ισχυει) αλλα οδηγειται μεσα απο ψυχολογικα προβληματα εκει. 

 

Αρα:

"Η ευχαριστηση υπαρχει για να οδηγησει τους οργανισμους στο να κανουν σεξ και να αναπαραχθουν. Αυτο σου λεει ο γενετικος σου κωδικας να κανεις (και ολων τον οργανισμων που αναπαραγονται με το σεξ), γιατι οι οργανισμοι οι οποιοι ΔΕΝ εκλαμβαναν ευχαριστηση απο το σεξ θα ειχαν προ πολου εξαφανιστει

Αρα λοιπον εφοσον η ελξη υπαρχει για να οδηγησει στην αναπαραγωγη, γιαυτο ακριβως ΔΕΝ ειναι ανωμαλο το σεξ με 10χρονα κοριτσακια που τους εχει ερθει περιοδος." (συμφωνα με την λογικη σου)

Τι αποφευγω να απαντησω ρε συ που εχω γραψει 100 κατεβατα, πλακα μου κανεις?

 

Παμε μια. Το πρωκτικο και το στοματικο σεξ δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα με τον αυνανισμο. Η και με τη γνωστη μηλοπιτα. 

Και σε τι διαφερει το σεξ μεταξυ δυο ατομων ιδιου φυλου με το πρωκτικο και το στοματικο σεξ(μεταξυ ετεροφυλοφιλων) ή μεταξυ ζευγαριων που δεν μπορουν να αναπαραχθουν(πχ εμμηνοπαυση) που δεν οδηγει σε αναπαραγωγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα λοιπον εφοσον η ελξη υπαρχει για να οδηγησει στην αναπαραγωγη, γιαυτο ακριβως ειναι ανωμαλο το σεξ με νεκρους. 

 

http://www.newspitter.com/2012/01/09/woman-gets-pregnant-after-having-intercourse-with-dead-man-in-a-mortuary

 

Your move :P

 

(fake story)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αναπαράγω και πηδώντας 12 χρονών κοριτσάκια. Άρα δεν είμαι ανώμαλος; Περίεργο, νόμιζα έλεγες το αντίθετο.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβεις ότι αυτά τα "αντικειμενικά" είναι σοφιστείες.

Σαφεστατα και δεν εισαι. Απλα κατα πασα πιθανοτητα, δεν υπαρχει consent, αλλα και να υπαρχει δεν στο αναγνωριζει ο νομοθετης, οποτε θα εχεις πολυ μεγαλυτερα προβληματα απο το αν εισαι ανωμαλος η οχι. Στη περιπτωση που δεν υπαρχει καν consent ομως, τη βρισκεις με το να βιαζεις (αρα νοιωθεις ερωτικη ελξη με την κακοποιηση του αλλου και οχι με τον ιδιο) οποτε ναι, εκει εισαι ανωμαλος

Και ξαναλεω, ΔΕΝ ειναι αντικειμενικα, επιστημονικα τεκμηριωμενο ειναι οτι υπαρχει συγκεκριμενη συμπεριφορα η οποια ειναι γονιδιακη, και συμπεριφορα που ΔΕΝ ειναι γονιδιακη αλλα οφειλεται σε ψυχολογικα προβληματα. Και ενα απο αυτα ειναι η ομοφυλοφιλια. 

 

Τωρα το τι δικαιωματα εχουν η θελουν, ποσως με απασχολει. Στο υποκριτικο της υποθεσης ειναι που σκαλωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδη απαντησα στο τι με ενοχλει, εσυ συνεχιζεις τα δικα σου. 

 

 

 Βασικά αυτό που καταλαβαίνω είναι πως στο μόνο που απαντάς είναι η εμπάθεια σου για την LGBT κοινότητα.To γεγονός ότι βλέπεις πως ο Cook  προκαλεί δυναμικό διάλογο στην κοινωνία για την ισότητα της κοινότητας είναι αυτό που σε κάνει να μυξοκλαίγεσαι.Είναι η πεμπτουσία της ρητορικής μίσους (στην περίπτωση σου μέσω φτηνού impression management) την οποία πρέπει να βγάλεις απλά ακριβώς επειδή απειλήσαι από την πρόοδο που βλέπεις σταδιακά να πετυχαίνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ευχαριστηση υπαρχει για να οδηγησει τους οργανισμους στο να κανουν σεξ και να αναπαραχθουν. Αυτο σου λεει ο γενετικος σου κωδικας να κανεις (και ολων τον οργανισμων που αναπαραγονται με το σεξ), γιατι οι οργανισμοι οι οποιοι ΔΕΝ εκλαμβαναν ευχαριστηση απο το σεξ θα ειχαν προ πολου εξαφανιστει

Η πλειονοτητα των θηλαστικων "ΔΕΝ λαμβανουν ευχαριστηση απο το σεξ", αλλα μαντεψε: ΔΕΝ "εχουν προ πολλου εξαφανιστει" οπως λανθασμενα λες.

 

Το εχουμε γραψει ηδη 3 φορες, αλλα η κασετα σου εχει κολλησει στο να λες ανακριβειες για να στηριξεις τη σαθρα επιχειρηματολογια σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι προφανως. Η ετεροφυλοφιλια ειναι ο λογος που υπαρχουμε, αρα απτον ορισμο ειναι φυσιολογικη. Δεν γινεται κανεις ετεροφυλοφιλος επειδη επηρεαστηκε ψυχολογικα, αλλα το αναποδο, ο ετεροφυλοφιλος δηλαδη λογω ψυχολογικων προβληματων γινεται κατι αλλο (παιδοφιλος / νεκροφιλος w/e)

Καλό: Ετερόφιλος, Ομοφυλόφιλος=δεν κάνει κακό.

Κακό:Παιδεραστης, Βιαστης, Νεκρόφιλος, Κτηνοβάτης= κάνει κακό.

Θέλουμε μεθόδους δημοτικού για να συνεννοηθούμε.

Επηρεάστηκε ψυχολογικά και έγινε γκέυ, σιχάθηκε τη γυναίκα του και αγαπησε την κατσίκα, πήδηξε σε νεκροταφείο και γάμησε το κοπέλι του;

Είσαι σοβαρός;

Άρ γιού σίριουζ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...