Προς το περιεχόμενο

Peaky Blinders


ask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.youtube.com/watch?v=EM12mcTEI88

 

http://www.imdb.com/title/tt2442560/

 

Πολύ καλή παραγωγή κατά τη γνώμη μου.Απορώ που δεν υπάρχει ήδη τόπικ. Σενάριο πολύ καλό και ηθοποιοί ( Cillian Murphy, Sam Neil και 2η season tom hardy). Επίσης, μουσική επένδυση εξαιρετικά αξιόλογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι το βρεττανικο boardwalk empire, η αισθηση μου ειναι οτι η 2η σεζον δεν ειναι ιδιο καλη με την 1η, η μουσικη ειναι παντελως ασχετη με τη σειρα αλλα nick cave, pj harvey, white stripes που ακουγονται κατα κορον, δε χαλανε κανεναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ιδια περιοδος με boardwalk empire αλλα στην απεναντι μερια του ατλαντικου.το αμερικανικο μου ηταν λιγο βαρετο.πηγαινε πολυ αργα και χωρις ιδιαιτερη δραση.νταξ 1 σεζον ειδα.δεν του εδωσα περισσοτερο χρονο.το βρετανικο μαρεσουν πολυ περισσοτερο οι η θοποιοι και η ατμοσφαιρα.τα τραγουδια δεν ειναι του 20 οκ αλλα οπως ειπες δεν χαλανε κανενα και προσωπικα μαρεσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αναφερθει στο sticky thread σαν απλο ποστ αλλα καλα εκανες και ανοιξες θεμα.

 

Η 2η μου εχει φανει ακομα καλυτερη απο την 1η. Εχουν

επεκταθει πια προς Λονδινο, μεγαλυτεροι οι κινδυνοι, ο Αρθουρ ειναι χειροτερα κτλ.  

 

 

Επεισοδιο σημερα, το 5ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η πλοκη κλιμακωνεται και το ενδιαφερον συνεχιζει αμειωτο.αποκτα πιο ενεργο ρολο και ο tom hardy στη 2η.πολυ καλο και το 5ο και δυστυχως μενει αλλο ενα για το τελος κ της 2ης σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη σειρα!!Ειχα κανει μια αναφορα στο sticky και τις προαλλες σκεφτομουν μηπως υπηρχε καποιο thread.Η δευτερη season εως τωρα μου αρεσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Ξεπέταξα 2 σεζόν με συνοπτικές, καταπληκτική σειρά, ίσως αντάξια του Boardwalk (που μας τα χάλασε λίγο στο τέλος)..

Ωραίο σενάριο, χωρίς κοιλιές, εξαιρετική ατμόσφαιρα και μουσική, μπόλικο αγγλικό χιούμορ.

Εντάξει δεν έχει Μπουσέμι, αλλά όλοι οι χαρακτήρες την στηρίζουν πολύ καλά.

 

Την ξέθαψα γιατί δεν βλέπω πολλά ποστ (κι εγώ τυχαία την βρήκα), και είναι από τις σειρές που είναι πραγματικά κρίμα να μην έχει παρακολουθήσει κάποιος,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι πιο αργό απο τους Peaky Blinders αλλά όχι απελπιστικά αργό.

 

Στο Peaky Blinders εμένα δεν μου άρεσε που επικεντρώθηκε υπερβολικά πολύ στον κεντρικό ήρωα, μου θύμησε Τζαξ από το SoA και ότι κάποια πράγματα γίνονταν πολύ εύκολα. Κατα τα αλλα ήταν πολύ ωραία σειρά με πολύ ομορφη ατμοσφαιρα. 

Επεξ/σία από Chrisxxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Εχωντας δει το Peaky Blinders, που μου αρεσε πολυ, σκεφτομουν να δω to Boardwalk, αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αργο, αξιζει?

 

Το αργό είναι σχετικό. Δεν έχει όσα μπάχαλα έχει το peaky, χτίζει περισσότερο σε χαρακτήρες - πλοκή - ίντριγκες κλπ.,  θα πετύχεις και κάνα επεισόδιο που δεν έγινε τίποτα, αλλά ότι χάνεις σε δράση το κερδίζεις σε ατάκες, ο Μπουσέμι είναι απλά απολαυστικός.

 

Δεν χασμουρήθηκα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προσωπικά την βρήκα πολύ καλύτερη του Boardwalk Empire (το όποιο έχω παρατήσει μετά την 2η-3η season).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...