Προς το περιεχόμενο

H Samsung παρουσιάζει τα Galaxy A5 και Galaxy A3 με έμφαση στην ποιότητα κατασκευής


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα καλά, πόσα smartphones κυκλοφορεί ταυτόχρονα αυτή η Samsung?

Το σχολιασε και αλλος πιο πριν και απορω που απορειτε.

Κοιταει καποιος να αγορασει android και στις 20 διαθεσιμες επιλογες, οι 10 ειναι απο 6 διαφορετικους κατασκευαστες, ενω οι αλλες 10 ειναι samsung.

Ποιος κατασκευαστης εχει περισσοτερες πιθανοτητες να σε κανει πελατη του;

 

Δεν την παω την samsung, οτι συσκευες της εχω αγορασει την τελευταια 10ετια, απο tvs/monitors/air conditions/κτλ, ολα εβγαλαν βλαβες.

Αλλα να γκρινιαξω οτι με χαλαει να υπαρχουν πολλες προτασεις στην αγορα δεν το κανω.

Μακαρι να το εκαναν και οι υπολοιπου αυτο και να υπηρχαν ακομα περισσοτερες επιλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα όπως έγιναν τα πράγματα να λέμε ευχαριστώ για κινητά με διαστάσεις 130.1 x 65.5 x 6.9 (Α3) εμείς που θέλουμε τα κινητά να χωράνε στις τσέπες μας ε?

 

Τι να πεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις υπάρχουσες τιμες, όχι.

 

 

Υπάρχει και η Apple για όποιον θέλει κάτι οικονομικό. :P 

Ποτε θα κλεισει επιτελους αυτη η εταιρεια να ησυχασουμε;

 

 

Σου τρώει το ψωμί? Σου κλέβει τη δουλειά? Πως ακριβώς σε ενοχλεί?  :huh:  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρια (γελαει ο κοσμος).

CPU.

Αναλυση.

 

Σορυ αλλα για κινητο στην τιμη του alpha, τα παραπανω επρεπε να ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο αυτα του s5.

Μία χαρά είναι η ανάλυση του για το μέγεθος του. Δεν έχει ανάγκη για μεγαλύτερη και ούτε σημαίνει απαραίτητα ότι θα ήταν και καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δυστυχώς ακομα και στα κινητα ειμαστε διχασμενοι οπαδοι πιστοι στην ιστορια χιλιαδων ετων..

 

Εκεινο που με λυπει ειναι οτι συμβαινει ακομα και σε ενα σάιτ χεχνολογιας οπως το ινσομνια .. fanboys..

Κυριοι δε νομιζω οτι καταλαβαινεται τι λετε οι περισσοτεροι

Το design της σαμσουνγκ ειδικα στο νοτε 3 και φυσικα σε αυτα εδω τα καινουργια ειναι παρα πολυ καλο και ωραιο .. Τα μονα αλλα κινητα με ανταγωνιστικο design einai τα hwavei kai καποια αλλα κινεζικα εκτος του iphone foxcorn το οποιο πραγματικα δε παταει στο σημερα και κανει ακομα και τα iphone 4 na φαινονται καινουργια ..

Oσον αφορα τη ποιοτητα .. παλι δε ξερετε τι λετε .. τιτανιο>? χααχαχ .. αχχ ημιμαθεια .. αλουμινιο? δηλαδη το αλουμινακι ειναι πιο ακριβο απο το πλαστικο? δηλαδη η coca cola σε αλουμινιο ειναι πιο..ποιοτικη?!! ναι,, οκ δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα και φυσικα οθτε το τιτανιο ειναι ανθεκτικο σε σχεση με την αναλογη μαζα αλλων υλικων οπως το ατσαλι η και το πλαστικο (πολυμερες) ας πουμε .. ειναι ισχυροτερο σε αναλογια ΒΑΡΟΥΣ ! οχι ογκου ..ξερω εχετε δει ταινιες και το blade και ετσι ξερετε αλλα δεν ειναι ετσι..

 

Η σαμσουνγκ αυτη τη στιγμη εχει την υψηλοτερη ποιοτητα στα κινητα πραγμα που φαινεται και στη μετρημενη αντοχη που ειναι υπερδιπλασια απο τα υπολοιπα αλλα και στον πολυ σημαντικο δεικτη sar οπου μονο η Lg ακολουθει , και φυσικα στα κορυφαια ηλεκτρονικα τμηματα και τις επιδοσεις ..μολις αλλαξει αυτο απλα αντι για νοτε θα παρω αυτο που ειναι καλυτερο ..οπως καποιο καινουργιο iphone

 

Τωρα αυτο που εσεις ονομαζεται ποιοτητα ..ειναι απλα, ΑΙΣΘΗΣΗ ποιοτητας η καλυτερα.. ψευδαισθηση ..εκει ναι ισως υστερει αλλα απο οτι βλεπω μαθαινει και βελτιωνεται .. Παντως μια και εχω δοκιιμασει ολες σχεδον τις μαρκες ανυπομονω να χαμηλωσει το δεικτη SAR kamia hwavei na δοκιμασω ειναι οντως πολυ ομορφα και ικανα ..αυτα

 

Για το sar θα συμφωνήσω ότι δύσκολα πιάνεις τους Κορεάτες, για τη ποιότητα και την αντοχή όμως επέτρεψε μου να διαφωνήσω και από το σπίτι μου περάσει διάφορα Samsung διαφόρων κατηγοριών.

 

Προσωπικά πλέον που έχει ανέβει αρκετά ο ανταγωνισμός χαίρομαι που μπορώ να επιλέξω κάτι άλλο πέρα από Samsung, γιατί ποτέ αυτή η εταιρεία δε με έπεισε και δε με ικανοποίησε ούτε για τη ποιότητα της ούτε φυσικά για την αξιοπιστία της.

 

Η πιο πρόσφατη αγορά που έκανα από τη συγκεκριμένη εταιρεία και μάλλον θα είναι και η τελευταία είναι η αγορά ενός bt headset προς αντικατάσταση του προηγούμενου μου που έχασα, το οποίο μάλλον θα πάει στα σκουπίδια μιας και δεν ακούω τίποτα.

 

Ακριβή και μέτρια εταιρεία που ποτέ δε προσέφερε κάτι το ξεχωριστό. Μέχρι και η lg έχει μια διαφορετικότητα. Η Samsung απλά έχει τον ένα μέτριο κλώνο πίσω από τον άλλο.

Μόνο η σειρά note ξεχώρισε, αλλά έγινε κι αυτή βαρετή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω αιφον 5ς για πρωτο κινητό για τα επαγγελματίκα τηλεφωνήματα και νοτε 3 για δευτερο για να βγάζω τα γούστα μου.

Σε πρόσφατη εξόρμηση μου στα μαγαζιά είδα και τον Σαμσουνγκ άλφα. Φλυδα μετάλλου η όχι μπροστά στη οθόναρα με τις χρωματαρες το αιφόν μου φανταζε γελοιογραφία. Το προτιμώ όμως καθώς είναι άξιοπιστο και μικρό σε μέγεθος , παράγοντες απαραιτήτοι το στη καθημερινότητα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω αιφον 5ς για πρωτο κινητό για τα επαγγελματίκα τηλεφωνήματα και νοτε 3 για δευτερο για να βγάζω τα γούστα μου.

Σε πρόσφατη εξόρμηση μου στα μαγαζιά είδα και τον Σαμσουνγκ άλφα. Φλυδα μετάλλου η όχι μπροστά στη οθόναρα με τις χρωματαρες το αιφόν μου φανταζε γελοιογραφία. Το προτιμώ όμως καθώς είναι άξιοπιστο και μικρό σε μέγεθος , παράγοντες απαραιτήτοι το στη καθημερινότητα μου.

 

μπορεί στην οθόνη να έχει το "φαίνεσθαι" αλλά δεν έχει το "είναι"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σαμσουνγκ ρε παιδιά έχει ποιότητα και τεχνογνωσία, καλό design και ομορφιά δεν έχει. Ευτυχώς τώρα που δυσκόλεψαν τα πράγματα με την LG και σύντομα με τη Motorola θα αναγκαστεί να αναβαθμιστεί στον τομέα την καλαισθησίας που τόσο πολύ πάσχει, σε hardware αλλά σε software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κινητά είναι αυτά που έχει το άρθρο. Θέλετε iphone πάρτε iphone. Εγώ έχω βολευτεί άριστα με αυτά τόσα χρόνια. Και το design τους δεν είναι καθόλου άσχημο. Εϊναι θέμα γούστου. Εμένα μ αρέσει εσένα δεν σ αρέσει. Εγώ πάντως ότι Samsung έχω πάρει ποτέ δε έχει βγει σκάρτο.

 

Και έγω πάρει SG 1 SG3 SG3 mini τηλεοράσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως γραφουν και τα link τα οποια εσυ ποσταρες (και μαλλον δεν διαβασες), weak signal strength σημαινει αδυναμο σημα. Νo signal strength σημαινει δεν εχεις καθολου σημα. Οπως λοιπον γραφει και στο link, ΑΝ το σημα ηταν -10 db πιο κατω, θα επεφταν οι κλησεις / data. Επειδη ομως δεν ειναι, και με αν δουλεια δεν γινεται, δεν υπαρχει τετοιο προβλημα. 

 

Αβαβα δεν λες τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...