Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα ποιους εννοείς «σκατόψυχους», αλλά ίσως να μην είναι και τόσο σημαντικό για την τρέχουσα συζήτηση. Για το τι κρύβει ο καθένας μέσα στο κεφάλι του, προσωπικά τουλάχιστον, δε μπορώ να είμαι βέβαιος. Γενικότερη θέση και στάση μου πάντως, είναι να κρίνω βάσει απτών στοιχείων και όχι «βεβαιότητας» επειδή ...«έννοια σας, ξέρω εγώ!»

 

Εδώ υπήρχαν απτά στοιχεία προκλητικής και προσβλητικής συμπεριφοράς και βάσει αυτών πήρα θέση.


κάλεσε την αστυνομία για προσβολή δημοσίας αιδούς τότε...

 

Έτερον εκάτερον...

 

...εφόσον το κάνει κάποιος αυτό, σημαίνει ότι πρέπει/μπορεί να διαγράψει απ' το μυαλό του το δημόσιο τουρλοκώλι, τα χουφτώματα και τις μαλαπέρδες που ανέμιζαν και να αντιμετωπίσει με συμπάθεια το κίνημα που, όχι μόνο δεν καταδικάζει το φαινόμενο αυτό, αλλά το κάνει έως και σημαία διεκδίκησης δικαιωμάτων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λείπουν κάποια δικαιώματα από τους πιστούς, τα οποία δεν θέλω να αποκτήσουν? σοβαρά συγκρίνεις την καταπίεση που έτρωγαν αιώνες τώρα οι LGBT με τον αυταρχισμό των πιστών και της θρησκείας?

 

δεν μπορουν να ασκησουν την πιστη τους χωρις να τους κραζουν αυτο δεν ειναι αρκετο ? 

Δεν γιορτάζουν το ότι είναι Gay, ειλικρινά αυτό νομίζεις; Γιορτάζουν το γεγονός ότι μπορούν μετά από δεκαετίες απομόνωσης, τραμπουκισμόυ, δολοφονιών κλπ. κλπ. μπορούν να βγουν στο δρόμο και να το πουν χωρίς να φάνε πέτρες.

 

Κι επειδή μάλλον δεν το googlάρες όπως πρότεινα, ρίξε μια ματιά εδώ για το πως ξεκίνησε όλο αυτό.

 

ετσι οπως γινεται το pride αυτο που περνανε στον κοσμο ειναι μου αρεσει να τον παίρνω ενω το μήνυμα που επρεπε να ηταν μου αρεσει κατι το διαφορετικο και αυτο ειναι δικαιωμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορουν να ασκησουν την πιστη τους χωρις να τους κραζουν αυτο δεν ειναι αρκετο ?

Θα συμφώνησω απόλυτα σε αυτό.Φαίνεται και

εδώ μέσα,αφήστε τον Ρουλη να χορεύει γυμνος\η δικαίωμα του είναι.Αλλά αν αναφερθεί κάνεις

στη θρησκεία και πιο πολύ στον Χριστιανισμό

τα ακούει 2-3 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν μπορουν να ασκησουν την πιστη τους χωρις να τους κραζουν αυτο δεν ειναι αρκετο ?

αν θες να είσαι υπεράνω κριτικής είναι προνόμιο, όχι δικαίωμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως γινεται το pride αυτο που περνανε στον κοσμο ειναι μου αρεσει να τον παίρνω ενω το μήνυμα που επρεπε να ηταν μου αρεσει κατι το διαφορετικο και αυτο ειναι δικαιωμα μου.

 

Λάθος. Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένες παρουσίες και όχι στις τόσες χιλιάδες κόσμου που μαζεύτηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι εμεις κραζουμε τους 5 ορθοδοξοκαμενους που βγαινουν στην TV, ενω ουτε καν εχουμε ακουσει πχ για τους 50κ που βοηθανε εθελοντικα στα συσσιτια της εκκλησιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι εμεις κραζουμε τους 5 ορθοδοξοκαμενους που βγαινουν στην TV, ενω ουτε καν εχουμε ακουσει πχ για τους 50κ που βοηθανε εθελοντικα στα συσσιτια της εκκλησιας;

 

Γιατί κράζει κανείς τους 50κ που βοηθάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οποτε μπορω και εγω ανετα να κανω κριτικη στο gay pride σωστα ?

σε έχει φιμώσει κάποιος μέχρι στιγμής? μέχρι τώρα την άποψή σου δεν έλεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε μπορω και εγω ανετα να κανω κριτικη στο gay pride σωστα ?

 

Μα εσύ φίλε μου δεν κάνεις κριτική στο Pride. Κάνεις σε 5 άτομα και τα βαφτίζεις Pride.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος. Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένες παρουσίες και όχι στις τόσες χιλιάδες κόσμου που μαζεύτηκαν.

 

μπορει να ειμαι λαθος αλλα εμενα γενικα και οχι μεμονομενα αυτο το μήνυμα μου περναει. 

σε έχει φιμώσει κάποιος μέχρι στιγμής? μέχρι τώρα την άποψή σου δεν έλεγες?

 

ναι την λεω αλλα μονο χρυσαβγητη δεν με εχεις ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εσύ φίλε μου δεν κάνεις κριτική στο Pride. Κάνεις σε 5 άτομα και τα βαφτίζεις Pride.

 

Ας αποκηρύξει η διοργάνωση τού ίδιου τού Pride πρώτα τη συμπεριφορά τους και μετά συζητάμε. Από τη στιγμή που την αποδέχεται εντός των εκδηλώσεων και την προστατεύει, θεωρώ την κριτική απέναντι στην ίδια τη διοργάνωση, απολύτως αναμενόμενη και σε πολύ μεγάλο βαθμό δικαιολογημένη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...