Προς το περιεχόμενο

ΘΕΣ Γάλα: Τα μόνα ATM που έχουν "ουρά" στην Ελλάδα


Χάρης Μυλωνίδης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικές μέρες μου έτυχε συνέντευξη στο Θες Γάλα. Φάνηκαν να ενδιαφέρονται να με προσλάβουν και σκέφτομαι να αφήσω την άλλη δουλειά που είμαι τώρα για να ξεκινήσω εκεί. Γενικά φάνηκε πολύ καλή ευκαιρία και επειδή όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι θα ήθελα να μάθω περισσότερες πληροφορίες . Υπάρχει κάποιος που να δουλεύει εκεί τώρα ή να έχει δουλέψει εκεί το παρελθόν για να μας πει την εμπειρία του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δες λιγο εδωεδω και εδω. Γενικα ειχαν κυκλοφορησει τετοιες φημες πριν λιγους μηνες. Δεν ξερω αν ειναι αληθεια, αν λυθηκε ή οτι αλλο. Παντως σαν εταιρια φαινεται οτι παει πολυ καλα. Ποιος ξερει;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω το got milk. Θες από το θέλεις και από το Θεσσαλία. Με αυτόματους πωλητές. Δεν μου αρέσει το όνομα προσωπικά πάντως.

(Για το γάλα δεν ξέρω, δεν έχω πάρει ποτέ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν το ξέρω το got milk. Θες από το θέλεις και από το Θεσσαλία. Με αυτόματους πωλητές. Δεν μου αρέσει το όνομα προσωπικά πάντως.

(Για το γάλα δεν ξέρω, δεν έχω πάρει ποτέ).

Αμερικανικη καμπανια για την καταναλωση γαλατος ηταν,πιθανοτατα απο εκει πηραν το ονομα οι τυποι.

Σταματα να μου απαντας ομως σε ολα τα θεματα απο τις 12 το βραδυ και μετα !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν άνοιξε Χαλάνρι ψώνιζα στην αρχή και εγώ.

Σιγά σιγά όμως το εγκατέλειψα.Μπορεί το γάλα τους να είναι καλό αλλά συγχρόνως είναι και ακριβό όταν βρίσκεις φρέσκο γάλα με 84 λεπτά lidl 88 λεπτά Σκλαβενίτη 1.03 ΜΕΒΓΑΛ  ή ακόμη και 1,17 ΔΕΛΤΑ μαζί με την συσκευασία την οποία δεν σου χρεώνουν χωριστά και δεν θα φας την ταλαιπωρία της αρκούδας κουβαλώντας μπουκάλια γιατί αν δεν έχεις θα σου πάει 1,40 με το πλαστικό και 1,60 με το γυάλινο.

Οπότε ας μου πει κάποιος ένα λόγο να ξαναπάω να ψωνίσω εκτός περώντας από κάποιο θέλω να πιω εκείνη την ώρα ένα μιλκο ή ένα ξυνόγαλο τα οποία σημειωτέον είναι και από τα πιο ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο γάλα δεν υπάρχει πλέον, όλα είναι άνω των 3ων ημερών.ή 7ή11 ημερών είναι βάση της νέας νομοθεσίας, γι'αυτό και φέρνουν όλοι γάλα από έξω.η καμπάνια τους γράφει ότι παρέχουν γάλα από μονάδες που βρίσκονται στο νομό Θεσσαλονίκης, όμως στην πραγματικότητα είναι ένας Θεσσαλικός συνεταιρισμός.θέλω να πιστεύω ότι το δικό τους προϊόν διαφέρει σε σχέση με τα φασόν των πολυεθνικών γι'αυτό και είναι πιο ακριβό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

ΌΟπότε ας μου πει κάποιος ένα λόγο να ξαναπάω να ψωνίσω εκτός περώντας από κάποιο θέλω να πιω εκείνη την ώρα ένα μιλκο ή ένα ξυνόγαλο τα οποία σημειωτέον είναι και από τα πιο ακριβά.

είναι ανοικτό όταν τα άλλα είναι κλειστά, έχει πιο σύντομη ημερομηνία παραγωγής λόγω συχνής αλλαγής των δεξαμενών και έχει 1 ευρώ με κλειδί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός που εργάζεται στη συγκεκριμένη εταιρία, ειναι ευχαριστημένος και δεν έχει πει τιποτα για καθυστέρηση μισθού. 

Είναι εκεί γύρω στα 2 χρόνια τωρα, εργάζεται κανονικό 8άωρο και ο μισθός του ειναι ο προβλεπόμενος. Του πληρώνουν κανονικά το πτυχίο ΑΕΙ που έχει.

Για τα δημοσιεύματα δε ξέρω να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι και το άλλο.Δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό επιλέγουν σημεία.Στο Χαλάνδρι που είχαν βάλει πρώτα εδώ Β/Α έστω και παράνομα υπήρχε λίγος χώρος να σταθμεύσουν 2-3 αυτοκίνητα.

Στην Αγία Παρασκευή - Χολαργό που έβαλαν το άλλο Μεσογείων και Ηπείρου ακριβώς πάνω στο φανάρι που στρίβει το λεωφορείο δεν υπάρχει χώρος να σταθμεύσει ούτε ένα αυτοκίνητο.Παράνομα και επικίνδυνα να πέσει κάποιος πάνω σου που δεν φταίει σε τίποτε μπορείς να σταματήσεις.Δεν μπορούσαν να επιλέξουν χώρους που να έχουν τουλάχιστον αν όχι πάρκινγκ στοιχειώδη χώρο να σταματήσουν 3-4-5 αυτοκίνητα ώστε να μη σπάνε και τα νεύρα των υπολοίπων που χρησιμοποιούν το δρόμο.

Είμαι από αυτούς που ήθελαν να τους στηρίξουν μάλιστα πλήρωσα και 3,5 ευρώ νταβαντζηλίκι βγάζοντας και κλειδί αλλά από τη στιγμή που δε με σέβονται πως να τους προτιμήσω.Να συμπληρώσω ότι η έκπτωση με το κλειδί ισχύει για το φρέσκο γάλα που πας μπουκάλι δικό σου.Για τα άλλα πληρώνεις κανονικά ότι αναγράφει.:P

Και το άλλο.Ένα άδειο πλαστικό μπουκάλι που όλοι το χαρίζουν μηδενικής αξίας 20 ή 30  λεπτά, δε θυμάμαι .Ήμαρτον.Και από τη μύγα ξύγκι.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Και το άλλο.Ένα άδειο πλαστικό μπουκάλι που όλοι το χαρίζουν μηδενικής αξίας 20 ή 30  λεπτά, δε θυμάμαι .Ήμαρτον.Και από τη μύγα ξύγκι.

Εγω αγορασα τη πρωτη φορά 2 γυαλινα μπουκάλια και έκτοτε χρησιμοποιώ μονο αυτά. Γιατι να πάρω πλαστικο. Τα πλενω και τα ξαναχρησιμοποιω.

Όσο για το παρκάρισμα, δε ξέρω τι ακριβως να πω για το θέμα. Θα μου άρεσε να μπορω να παρακάρω το αυτοκίνητο μου, αλλά δε ξέρω κατά πόσο ειναι ασέβεια προς τον πελάτη το να μην έχει πάρκινκγ

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...