Προς το περιεχόμενο

ΘΕΣ Γάλα: Τα μόνα ATM που έχουν "ουρά" στην Ελλάδα


Χάρης Μυλωνίδης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίχτηκαν πολύ με τα μαγαζάκια.

Εγώ από εκεί έπαιρνα και παίρνω, ωραίο γάλα, πάντα φρέσκο και βολικό το όποτε θες, ενώ κι η γυάλινη συσκευασία κάνει τη διαφορά. Μακάρι να τα καταφέρει, το ότι έσπασε τις τιμές των καρτέλ πάντως είναι σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/2/2018 στις 9:44 ΜΜ, Zerg13 είπε

Ποιος ελενχει το Θες Γαλα, για το αν ειναι καθαρο προς καταναλωση χωρις μικροβια και κακακια απο το ζωο :)

Ο ίδιος που ελέγχει την ΟΛΥΜΟΣ, την ΔΕΛΤΑ, την ΜΕΒΓΑΛ, την ΚΡΙ ΚΡΙ  και δεκάδες άλλες... 

 

Ζώντας στην Θεσσαλία και καταναλώνοντας αρκετό αγελαδινό γάλα, τα μόνα γάλατα που έχω ξεχωρίσει σαν τα καλύτερα είναι του Θες Γάλα, της ΕΒΟΛ και όσο και αν σας ξενίζει της ΓΑΛΠΟ (lidl)...     

Όλα τα υπόλοιπα είναι σαν νερό...   

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ο ίδιος που ελέγχει την ΟΛΥΜΟΣ, την ΔΕΛΤΑ, την ΜΕΒΓΑΛ, την ΚΡΙ ΚΡΙ  και δεκάδες άλλες... 

Ζώντας στην Θεσσαλία και καταναλώνοντας αρκετό αγελαδινό γάλα, τα μόνα γάλατα που έχω ξεχωρίσει σαν τα καλύτερα είναι του Θες Γάλα, της ΕΒΟΛ και όσο και αν σας ξενίζει της ΓΑΛΠΟ (lidl)...     

Όλα τα υπόλοιπα είναι σαν νερό...   

Το καλύτερο γάλα και με τεράστια διαφορά απ'το 2ο, που είναι της Αμερικάνικης γεωργικής σχολής, είναι το βιολογικό της Εβόλ.

Κοστίζει βέβαια 2.5 φορές πάνω απ'τ'άλλα, αλλά πραγματικά καταλαβαίνεις γάλα, τ'άλλα είναι σαν να τα νερώνουν και μάλλον αυτό κάνουν, μιας και το απλό της Εβόλ κι αυτό σαν νερωμένο είναι...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διοίκηση της ΘΕΣγάλα στράφηκε στην οικογένεια Καντώνια του Ομίλου Cosmos Aluminiumη οποία πριν τις γιορτές εισέφερε το ποσό των 500.000 ευρώ (για να καλύψει ο συνεταιρισμός τις τρέχουσες υποχρεώσεις του), ενεχυριάζοντας όμως το εμπορικό σήμα της επιχείρησης. 》

Η friesland nounou γιατι σταματησε να αγοραζει?

Λυπαμαι οσους εσκασαν 100κ για  να ανοιξουν μαγαζια franshise μεσα στους χωρους ατμ..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Το καλύτερο γάλα και με τεράστια διαφορά απ'το 2ο, που είναι της Αμερικάνικης γεωργικής σχολής, είναι το βιολογικό της Εβόλ.

Κοστίζει βέβαια 2.5 φορές πάνω απ'τ'άλλα, αλλά πραγματικά καταλαβαίνεις γάλα, τ'άλλα είναι σαν να τα νερώνουν και μάλλον αυτό κάνουν, μιας και το απλό της Εβόλ κι αυτό σαν νερωμένο είναι...

Aυτο αγοράζουμε.Επιβεβαιωνω ότι είναι νούμερο ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MegalosVeziris είπε

απο που μπορουμε να το παρουμε?

Θα το βρεις σε μεγάλα σουπερ μαρκετ Βασιλόπουλος. η ποσότητα όμως που φέρνει είναι πολύ μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ο ίδιος που ελέγχει την ΟΛΥΜΟΣ, την ΔΕΛΤΑ, την ΜΕΒΓΑΛ, την ΚΡΙ ΚΡΙ  και δεκάδες άλλες... 

Ζώντας στην Θεσσαλία και καταναλώνοντας αρκετό αγελαδινό γάλα, τα μόνα γάλατα που έχω ξεχωρίσει σαν τα καλύτερα είναι του Θες Γάλα, της ΕΒΟΛ και όσο και αν σας ξενίζει της ΓΑΛΠΟ (lidl)...     

Όλα τα υπόλοιπα είναι σαν νερό...   

Το Ολυμπος απο επιλεγμενες φαρμες δεν ειναι καλο; Με το μαυρο καπακι. Αν σου αρεσει το απλο Εβολ που να παρεις αυτο του  vassili παρακατω.... 😎

οσο για το Γαλπο, αν σε ακουσει ο papoys1 θα ξεσαλωσει! Δεν τον αφηναμε τοσο καιρο να το παρει & αν ακουσει οτι ειναι καλο....φαντασου :)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Zerg13 said:

Το Ολυμπος απο επιλεγμενες φαρμες δεν ειναι καλο;

Ολα τα προιοντα Ολυμπος που δοκιμασα δυστυχως δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με αυτο που ηταν καποτε. Καθολου καλο εν ολιγης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Το Ολυμπος απο επιλεγμενες φαρμες δεν ειναι καλο; Με το μαυρο καπακι. Αν σου αρεσει το απλο Εβολ που να παρεις αυτο του  vassili παρακατω.... 😎

οσο για το Γαλπο, αν σε ακουσει ο papoys1 θα ξεσαλωσει! Δεν τον αφηναμε τοσο καιρο να το παρει & αν ακουσει οτι ειναι καλο....φαντασου :)

Αγόραζα  της Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής και όταν δεν το έβρισκα λόγω μεγάλης κατανάλωσης από την πλειοψηφία του Ελληνικού λαού που το προτιμά εκτός της γεύσης και για το όνομα φυσικά έπαιρνα το Βιολογικό της ΕΒΟΛ το οποίο είναι εξαιρετικό γάλα.

Από όταν δοκίμασα το ΓΑΛΠΟ στο πλαστικό μπουκάλι με τα 3,7 λιπαρά κανένα άλλο δεν μπαίνει πλέον στο ψυγείο μου.:P

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αγόραζα  της Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής και όταν δεν το έβρισκα λόγω μεγάλης κατανάλωσης από την πλειοψηφία του Ελληνικού λαού που το προτιμά εκτός της γεύσης και για το όνομα φυσικά έπαιρνα το Βιολογικό της ΕΒΟΛ το οποίο είναι εξαιρετικό γάλα.

Από όταν δοκίμασα το ΓΑΛΠΟ στο πλαστικό μπουκάλι με τα 3,7 λιπαρά κανένα άλλο δεν μπαίνει πλέον στο ψυγείο μου.:P

Πέρα από την πλάκα είναι γεγονός...

Εγώ το είχα πάρει από ανάγκη γιατί βαριόμουν 9 παρά το βράδυ να πάω αλλού για γάλα, μιας και ήμουν δίπλα σε lidl...

Που να δείτε τα μούτρα της γυναίκας... "τι φτηνό γάλα είναι αυτό που έφερες"...

Και σας πληροφορώ ότι είναι από τα πιο γευστικά γάλατα που το τιμούμε 3 χρόνια τώρα συχνότατα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Κοστίζει βέβαια 2.5 φορές πάνω απ'τ'άλλα, αλλά πραγματικά καταλαβαίνεις γάλα, τ'άλλα είναι σαν να τα νερώνουν και μάλλον αυτό κάνουν, μιας και το απλό της Εβόλ κι αυτό σαν νερωμένο είναι...

΄Δε ξέρω τι είναι αυτό το γάλα αλλά γιατί ξεχωρίζεις το "βιολογικό" με το "μη-βιολογικό" ως προς το νέρομα δηλαδή ότι το απλό το νερώνουν και δε το λένε "βιολογικό"?

Ενα βιολογικό προΙόν αν του πρωσθέσεις νερό παύει να είναι βιολογικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Πέρα από την πλάκα είναι γεγονός...

Εγώ το είχα πάρει από ανάγκη γιατί βαριόμουν 9 παρά το βράδυ να πάω αλλού για γάλα, μιας και ήμουν δίπλα σε lidl...

Που να δείτε τα μούτρα της γυναίκας... "τι φτηνό γάλα είναι αυτό που έφερες"...

Και σας πληροφορώ ότι είναι από τα πιο γευστικά γάλατα που το τιμούμε 3 χρόνια τώρα συχνότατα... 

Γαλα για την γατα ειναι το Γαλπο :) ο papoys1 δεν το επαιρνε για πολυ καιρο ή το εδινε στην ψιψινα γιατι μπαιναν και το βριζαν στο θεμα του Lidl ε και ανθρωποι ειμαστε επιρεαζομαστε 😛

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, DrLo είπε

΄Δε ξέρω τι είναι αυτό το γάλα αλλά γιατί ξεχωρίζεις το "βιολογικό" με το "μη-βιολογικό" ως προς το νέρομα δηλαδή ότι το απλό το νερώνουν και δε το λένε "βιολογικό"?

Ενα βιολογικό προΙόν αν του πρωσθέσεις νερό παύει να είναι βιολογικό ?

Τα ξεχωρίζω ως προς τη γεύση, δεν είπα πουθενά ότι γι'αυτό το λένε βιολογικό.

Το βιολογικό τους έχει γεμάτη γεύση, το απλό όχι.

Για να δικαιολογήσουν τη διαφορά της τιμής, θεωρώ πιθανό να νερώνουν λιγότερο το βιολογικό τους, για να φαίνεται η διαφορά στη γεύση.

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, DrLo είπε

΄Δε ξέρω τι είναι αυτό το γάλα αλλά γιατί ξεχωρίζεις το "βιολογικό" με το "μη-βιολογικό" ως προς το νέρομα δηλαδή ότι το απλό το νερώνουν και δε το λένε "βιολογικό"?

Ενα βιολογικό προΙόν αν του πρωσθέσεις νερό παύει να είναι βιολογικό ?

Σου μιλαει για το τελικο αποτελεσμα γευσης οχι οτι λεει το κουτι. Βγαλτην τελειως σκιστη την κουτα βαλτο οπου θες.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...