Προς το περιεχόμενο

ΘΕΣ Γάλα: Τα μόνα ATM που έχουν "ουρά" στην Ελλάδα


Χάρης Μυλωνίδης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι το πιο νοστιμο γάλα που υπάρχει αλλά δυστυχώς τα (κατα μεσο όρο) 2,4€ που κανει το λιτρο το κάνει απαγορευτικό .

Πριν καμια 3 χρονια που το εβρισκε κανεις και στα 1,9 ε μια στο τοοοσο το τιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το γάλα είναι φρέσκο και οχι υψηλης παστεριωσης διοτι το υψηλής δεν είναι ευρείας κατανάλωσης και οχι εμπορικό .Οπως επίσης τα υψηλής παστερίωσης στα 9 στα 10 των σουπερμαρκετ δεν αποθηκευονται στο ψυγείο διότι είναι περιττό (γάλα στείρο μικροοργανισμών που σημαίνει οτι σε συνθηκες θερμοκραςίας περιβάλλοντος δεν υφίσταται τις αλλοιώσεις που θα υφίσταται αντίστοιχα το φρέσκο)Επίσης τα μηχανήματα που βαζουν το γάλα εχουν ενα κουμπί που λέει "απόδειξη" . Πατάς και βγαίνει ενα χαρτι που γραφει λιπαρά,ημέρα παστερίωσης και λήξεως .

 

Αυτό το διάβασες κάπου ή το υποθέτεις από το γεγονός ότι το υψηλής παστερίωσης δεν είναι εμπορικό και ευρείας κατανάλωσης;

 

Αυτό με την ημερομηνία λήξης επάνω στην απόδειξη θα το αφήσω ασχολίαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόστιμο. Το βάζω στην ίδια κατηγορία με αυτό της αμερικάνικης γεωργικής σχολής.

 

Με τα όλυμπος κτλ απλά γελάω B)  γιατί είναι όλα άγευστα, σαν νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το site τους :

Τομέας Διάθεσης Γάλακτος

Ο «ΘΕΣγάλα-ΠΙΕς» στο πλαίσιο επίτευξης της μέγιστης δυνατής τιμής του παραγόμενου προϊόντος για τα μέλη του, έχει συνάψει συμβόλαια διάθεσης της παραγωγής του με τις μεγαλύτερες γαλακτοβιομηχανίες όπως η ΦΑΓΕ, FRIESLANDCAMPINA HELLAS/ΝΟΥΝΟΥ, ΔΕΛΤΑ, ΟΛΥΜΠΟ, ΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΤΡΙΚΚΗ, ΙΔΡΥΜΑ ΤΟΣΙΤΣΑ

 

Σε συνδιασμό με αυτό , επίσης από το site τους :

Ο Συνεταιρισμός ΘΕΣγάλα - ΠΙΕς είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα των Αυτόματων Μηχανών Εμφιάλωσης φρέσκου γάλακτος και μπουκαλιών της ιταλικής εταιρείας DF Italia.

 

Τί μας δίνουν τα παραπάνω να καταλάβουμε; ότι το ίδιο γάλα ακριβώς με των ''γνωστών'' εταιριών πουλάνε. Με 2 διαφορές. Την 24ωρη διάθεση και την μεγιστοποίηση του κέρδους των ίδιων παραγωγών. Για το τελευταίο ειδικά , με γεια τους και χαρά τους. Αλλά όταν δεν υπάρχουν  αντικειμενικά ποιοτικά στοιχεία σύγκρισης μεταξύ του ΤΡΙΚΚΗ π.χ. και του thesgala  και επιπλέον δεν είναι και αισθητά φθηνότερο, τότε θα αγοράσω από όπου βρεθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που το δοκίμασα αδιάφορο μου φάνηκε, άσε η μανούρα να κουβαλάς μπουκάλια και ιστορίες δεν με ψήνει καθόλου.
σε φάσεις που ειναι κλειστά μάρκετ θαρώ θα βολέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε να ανοίξει ένα δίπλα στο σπίτι μου και να μην έχω γάλα στο σπίτι (ήταν Κυριακή). Βολικό για τέτοιες φάσεις.

 

Δεν μου άρεσε το ότι έχει άλλη τιμή με την κάρτα και άλλη χωρίς. Από εκεί χρήματα θα βγάλουν; 

Το να κουβαλάς μαζί και μπουκάλι και την κάρτα είναι κάπως άβολο.

 

Πιστεύω ότι στην πορεία ο κόσμος θα προτιμήσει να πάρει το έτοιμο, την στιγμή που δεν έχει και μεγάλη διαφορά στην τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Μαρινόπουλο έχει γελοιοποιηθεί η κατάσταση πια.... Ουσιαστικά τα μόνα που έχει στο 1 ευρώ Δευτέρα και Τρίτη είναι το Δέλτα και το Μεβγάλ που έτσι κι αλλίως γύρω στο 1,2 κάνουν και που είναι και άγευστα... Τα καλά όπως μικρές οικογενειακές φάρμες κλπ που είναι ακριβά, φέρνουν ελάχιστα για ξεκάρφωμα και δεν τα βρίσκεις ποτέ... Τουλάχιστον στα 3 carefour που έχω κοντά στο σπίτι μου ποτέ δε βρίσκω... Μάλλον πρέπει να πάω κατά τις 8 παρά να περιμένω απ έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Επαναφέρω το topic γιατί έκανα μια εφαμοργή που δείχνει τα σημεία πώλησης που έχει το ΘΕΣγάλα για Android. Αν σας φαίνετε χρήσιμο κάντε ενα review και share. 

 

Link.png Site: Find Milk

 

ΥΓ: Αν αποτελεί διαφήμιση ας με ενημερώσουν οι Mods να το σβήσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...