Προς το περιεχόμενο

Motorola Nexus 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εξαγορά του τμήματος Mobility της θρυλικής Motorola από τη Google το 2011 με το αστρονομικό ποσό των 12.5 δις. δολαρίων, έκανε τους πάντες να πιστέψουν ότι η δημιουργός εταιρεία του Android θα προχωρούσε ένα βήμα παραπάνω, κατασκευάζοντας τα δικά της smartphones. Με τους μήνες να περνάνε χωρίς κάποια εξέλιξη, φτάσαμε στον Ιανουάριο του 2014 για να διαβάσουμε την είδηση έκπληξη ότι η Google αποφάσισε να απεμπλακεί από το τμήμα φορητών συσκευών της Motorola, με τη Lenovo να είναι ο νέος ιδιοκτήτης της Motorola Mobility με αρκετά μικρότερο κόστος.

Και φτάνουμε έτσι στις μέρες μας όπου παρά τις φήμες περί του αντιθέτου, η Google συνεχίζει το πρόγραμμα Nexus, παρουσιάζοντας smartphones και tablets σε συνεργασία με κάποιον μεγάλο κατασκευαστή, και τα οποία συνοδεύονται σχεδόν πάντα από την τελευταία έκδοση του Android.

 

Το νέο Nexus 6 είναι σίγουρα κάτι περισσότερο από απλή συνεργασία της Motorola με τη Google αφού είναι ασφαλές στοίχημα να πιστέψουμε ότι σχεδιάστηκε το διάστημα στο οποία η Motorola αποτελούσε τμήμα της Google. Κλασσικά, το νέο μέλος της οικογενείας Nexus έρχεται με την τελευταία και χωρίς αμφιβολία πιο φιλόδοξη έκδοση του Android, δημιουργώντας έναν πολύ ενδιαφέρον συνδυασμό. Ας δούμε όμως το Nexus 6 αναλυτικά.

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Motorola Nexus 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήλπιζα οι τιμες που εβλεπα στο ebay να ειναι επειδη ειναι τα πρωτα κομματια και οτι θα αλλαξει μολις η κυκλοφορια του επεκταθει παντου αλλά τελικά είναι όπως ακριβως το λεει το αρθρο.. nexus συσκευη χωρις nexus τιμη.

τα χαρακτηριστικα κορυφαια αλλα θα τα προτιμουσα ενσωματωμενα στο μεγεθος του nexus 4 και ας μην αξιοποιουσε τα 2560 x 1440 pixels, μικρο το κακό. σιγα σιγα τα κινητα θα ειναι για να τα εχεις στο κομοδινο να ασχολεισαι οταν γυρνας σπιτι, και οχι για να τα παιρνεις μαζι σου..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπίσουμε να βγάλουν ένα Nexus mini στις 5 ίντσες και στις Nexus τιμές που μας έχουν συνηθίσει...

Έχουν αφήσει στην κυκλοφορια το nexus 5 γι αυτούς που θέλουν κάτι πιο μικρό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η τιμη του.Και σαν να μην εφτανε αυτο και η μπαταρια ειναι χαμηλοτερη απο αρκετα Phablets της αγορας,επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3500... Αλλωστε οι πραγματικες αλλαγες ειναι ελαχιστες(λιγο παραπανω χρονισμοι σε Cpu και λιγη παραπανω Ram)καλη η βελτιωση της καμερας και η αναλυση της οθονης(αν και παιζει ηδη μπαλα το Lg g3 σχεδον στα μισα χρηματα απο τα σκρουτζομαγαζα). Προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι παντως για φετος καλη προσθηκη το συγκεκριμενο κινητο,μακαρι το κοινο να αποδειξει το αντιθετο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Παράγγειλα από Amazon.co.uk πριν το αφαιρέσουν πάλι 520€ (έχω εταιρικό ΑΦΜ και δεν έχω φόρους) 

15/12/2014 λένε :P

Εγω το πηρα στα 516€ γιατι το  ΑΦΜ που εχω επιασε το ληγοντα στο κρατικο.

Επεξ/σία από Talepwros
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις πολλά τηλέφωνα με τον 805 να κάνουν φθηνότερα?

Μα το ολο νοημα στα συγκεκριμενα κινητα ηταν να κοστιζουν αρκετα πιο κατω απο τον ανταγωνισμο.Να το πω αλλιως πιστευεις οτι αξιζει την διπλασια τιμη που εχει απο το Nexus 5 με βαση τα χαρακτηριστικα του??ή ακομα και απο το Lg G3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αφήσει στην κυκλοφορια το nexus 5 γι αυτούς που θέλουν κάτι πιο μικρό. 

Για τώρα ναι, εγώ που δε χρειάζομαι άμεσα κινητό όμως, σε κανένα χρόνο που θα πρέπει να πάρω, οι επιλογές μου θα είναι το επόμενο nexus ή το MacBook pro έτσι όπως το πάνε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τώρα ναι, εγώ που δε χρειάζομαι άμεσα κινητό όμως, σε κανένα χρόνο που θα πρέπει να πάρω, οι επιλογές μου θα είναι το επόμενο nexus ή το MacBook pro έτσι όπως το πάνε...

Γιατι απο τα τοσα κινητα που εχουν βγει στην αγορα εσυ μονο σε Nexus 6 κοιτας???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι απο τα τοσα κινητα που εχουν βγει στην αγορα εσυ μονο σε Nexus 6 κοιτας???

Ξέρεις εσύ πιο smooth κινητό με κορυφαία χαρακτηριστικά σε προσιτή τιμή; (από τα προηγούμενα nexus εννοώ γιατί αυτό ούτε προσιτή τιμή έχει ούτε κινητό είναι σε αυτές τις ίντσες, ελπίζω να το καταλάβουν σύντομα...).

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ολο νοημα στα συγκεκριμενα κινητα ηταν να κοστιζουν αρκετα πιο κατω απο τον ανταγωνισμο.Να το πω αλλιως πιστευεις οτι αξιζει την διπλασια τιμη που εχει απο το Nexus 5 με βαση τα χαρακτηριστικα του??ή ακομα και απο το Lg G3.

 

Καμια ναυαρχιδα δεν ειναι 2x καλυτερη απο τα κινητα της μισης τιμης, ας πουμε ειναι το note 4 2x καλυτερο απο το note 3? Απο εκει και περα δεν ειναι το κλασικο κουτσουρεμενο nexus της lg που μπορουσε να το βγαλει στα 300€, εδω μιλαμε για κινητο ανταξιο αν οχι και καλυτερο απο το note 4, κοινως δεν υπαρχει καλυτερο android αυτη την στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...