Προς το περιεχόμενο

Motorola Nexus 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή υπάρχει πολύ γκρίνια για την τιμή του νέου Nexus η οποία είναι τσιμπημένη σε σχέση με παλιότερα μοντέλα ΑΛΛΑ τα προηγούμενα μοντέλα δεν είχαν τα καλύτερα specs της αγοράς το 6 τα έχει όπως έχει και pure Android όποτε δικαιολογείται η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα εκφραζω την ανησυχια μου για την νεα στροφη που κανει η Google οσον αφορα Specs,οθονη και κυριως τιμη.Αλλωστε ειναι και ενα απο τα σημαντικα αρνητικα που αναφερει και στο Review.Μενει μονο να δουμε ο κοσμος που θα υποδεχτει αυτη την κινηση μιας και αυτο ειναι που ενδιαφερει ολους και κυριως την εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα ειναι σημαντικο κριτηριο η καμερα και σε αυτο το nexus δεν φενεται καλη,και λυπαμαι που δεν προσθεσαν fps 60 και ανω..ακομα και το iphone 5s σου εχει 120 fps στα 720p..Κατα τα αλλα φενεται υπεροχο και σχετικα καλη τιμη για τα χαρακτιριστικα του.Παντος προσωπικα θα προτιμουσα πχ να εχει τον 801 και να εχει χαμηλοτερη τιμη.Ουτος η αλλος μονο σε benchmarks θα δει κανεις διαφορα.Smooth εμπειρια πλεον υπαρχει σε ολα τα κινητα.Και οπου δεν υπαρχει βαζεις ενα Nova Launcher και ειναι πιο γρηγορο απο οτιδηποτε stock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πω αλλιως πιστευεις οτι αξιζει την διπλασια τιμη που εχει απο το Nexus 5 με βαση τα χαρακτηριστικα του??ή ακομα και απο το Lg G3.

 

Δεκτο αυτο που λες,αλλα σκεψου οταν περνεις μια καρτα γραφικων π.χ πας απο 780 σε titan περιμενεις οντως να δεις διπλασια fps στα games.? οχι,ουτε καν..για δεκα πχ fps θα δωσεις εκατονταδες ευρω παραπανω.καπως ετσι και με τα κινητα επειδη εχει διπλασια τιμη δεν σημαινει πως θα ειναι 2 φορες καλυτερο κατα γραμμα σε ολα τα specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το review.νομίζω η adreno είναι μεγαλύτερη όμως,420,όχι 320.

Σαν συσκευή πάντως,εντελώς αδιάφορη προς εμένα.

Τεράστιο και με τιμή πού δεν χαρακτηρίζει την nexus σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή για όσους πάνε σε συναυλίες και τους αρέσει να γράφουν βίντεο δεν θα δείτε πουθενά κανένα συγκριτικό με iphone. Το λέω αυτό γιατί δεν φανταζόμουν ποτέ το iphone 4 με τα άθλια specs να γράφει καλύτερα από το nexus 5 με τα κορυφαία specs!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενουμε λοιπον αλλες ναυαρχιδες για φετος. Το nexus 6 φαινεται να απευθυνεται σε συγκεκριμενους χρηστες πλεον. Αλλους τους χαλαει η τιμη και αλλους το μεγεθος (προσωπικα με χαλανε και τα 2). Αν και το nexus 5 μου νομιζω θα κρατησει καλα τουλαχιστον μεχρι του χρονου τα χριστουγεννα (αρκει να δωσουν το android M που λογικα θα βγει τοτε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενουμε λοιπον αλλες ναυαρχιδες για φετος. Το nexus 6 φαινεται να απευθυνεται σε συγκεκριμενους χρηστες πλεον. Αλλους τους χαλαει η τιμη και αλλους το μεγεθος (προσωπικα με χαλανε και τα 2). Αν και το nexus 5 μου νομιζω θα κρατησει καλα τουλαχιστον μεχρι του χρονου τα χριστουγεννα (αρκει να δωσουν το android M που λογικα θα βγει τοτε)

Αυτο ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 699 δεν αξιζει καθολου. To Nexus 5 στα 300 ευρω ειναι πολυ πολυ πολυ καλυτερη επιλογη.

Ο μονος λογος που θα αλλαζα το Nexus 5 μου θα ηταν για μια καλυτερη OLED οθονη και μια καλητερη camera-
αισθητηρα, το nexus 6 εχει μονο την οθονη, απο camera ειναι και αυτο μετριο.

Επισης σαν συσκευη-κατασκευη το Nexus 5 μου αρεσει περισσοτερο απο το Nexus 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...