Προς το περιεχόμενο

Motorola Nexus 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσον αφορά το μέγεθος θα πω ότι βλέπω γκομενάκια 1,65 ύψος και 45 κιλά βάρος με Note 3 και βολεύονται μια χαρά - πόσο κακό έκανε και συνεχίζει να κάνει αυτή η ηλίθια διαφήμιση με τον αντίχειρα, δημιούργησε ταμπού και πρέπει και δεν πρέπει χωρίς λόγο.

 

Και δηλαδή ό,τι έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε γύρω μας (που δε μας επηρεάζει άμεσα) πρέπει να το θεωρούμε λογικό;

 

Τις βλέπω κι εγώ αυτές που λες, και παλεύουν να το βγάλουν απ' την τσέπη με τα χεράκια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή ό,τι έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε γύρω μας (που δε μας επηρεάζει άμεσα) πρέπει να το θεωρούμε λογικό;

 

Τις βλέπω κι εγώ αυτές που λες, και παλεύουν να το βγάλουν απ' την τσέπη με τα χεράκια τους.

 

Δηλαδή η γκομενίτσα που δεν διαβάζει insomnia για το ιδανικό μέγεθος την έχει βρει την άκρη της, ένας μαντράχαλος δυο μέτρα δεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταξε να δεις, το όλο θέμα με τα μεγέθη έχει καταντήσει αστείο.

 

Σε όποιον κι αν έλεγες το 2009, ότι το 2015 θα θεωρούσε φυσιολογικές τις έξι (6) ίντσες για τηλέφωνο, θα σε αποκαλούσε υπερβολικό.

 

Οι εταιρείες ξέρουν τι κάνουν. Για τους καταναλωτές δε θα έλεγα το ίδιο.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν χρησιμοποιήσεις τις 4 ίντσες για ένα χρόνο σου φαίνεται λογική μια μετάβαση στις 4,7. Μετά από ένα χρόνο στις 4,7 σου φαίνεται  λογική η μετάβαση στις 5,2 κτλπ κάποια στιγμή αρχίζεις και καταλαβαίνεις ότι σε μια μεγάλη οθόνη με πληκτρολόγιο αφής γράφεις καλύτερα, χωρίς λάθη και γρηγορότερα.

 

Το ποιο ενοχλητικό πράγμα για μένα, στην μετάβαση από το Nokia στα smartphone ήταν τα μικρά πληκτρολόγια αφής, γιατί το Nokia μπορεί να είχε ακόμη ποιο μικρό (πληκτρολόγιο) αλλά εκεί έγραφα με το νύχι ενώ στα πληκτρολόγια αφής δεν πιάνει.

 

Δεν γράφεις μόνο σωστότερα, διαβάζεις ποιο άνετα, βλέπεις φωτογραφίες σε ένα φυσιολογικό μέγεθος, ένα μέγεθος κοντά στο μέγεθος το οποίο έχεις συνηθίσει από την εποχή που της τυπώναμε σε χαρτί στα φωτογραφεία.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε man, ωραία όλ' αυτά, αλλά είναι τραγελαφικό να βλέπεις κόσμο να μιλάει στο τηλέφωνο 6 ιντσών, που σε 1-2 χρόνια θα γίνει 7.

 

Στην τελική ας πλασάρουν με τρόπο τα tablets ώστε όσοι θέλουν και τα δύο να έχουν δύο συσκευές. Δε μπορώ να βλέπω τον άλλον με 6-7 ίντσες στο αυτί, θέλω να τον κλοτσήσω από πίσω.

 

ipad_calls1-580-75.jpg

 

Πάμε για τέτοιες καταστάσεις, δεν το βλέπεις;

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, χαίρω πολύ. Έχεις δει πολλούς;

 

Γιατί εγώ έχω δει περισσότερους σαν της φωτογραφίας που παρέθεσα εγώ, παρά με handsfree/bluetooth.

 

Το μόνο καλό που βλέπω, είναι ότι θα σταματήσουμε επιτέλους να έχουμε τα τηλέφωνα στις τσέπες μας, αφού δε θα χωράνε.

Απ' την άλλη, μας βλέπω τους άντρες με ειδικές τσάντες για να τα κουβαλάμε.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις σκοτωσες τον μισο πληθυσμο της Ελλαδας με αυτο το εξαπανεκαθεν

 

Ένα ειρωνικό και αγενές σχόλιο πάντως, αποτελεί δυσφήμηση της κοινότητας του insomnia, εν αντιθέσει ενός απλά αδιάφορου και νοηματικά λανθασμενου κειμένου.

Άλλη φορά αδερφέ μου σε παρακαλώ, πιο κόσμιοι χαρακτηρισμοί στα υπολοιπα παιδιά του φορουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακό κινητό, ωραία παρουσίαση αλλά αρκετά ακριβούτσικο για το πορτοφόλι μου. Αμα το συνεχισει ετσι η Motorola στις τιμες το παει καλα στο να γινει η νέα Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι, τέτοια προσβολή μόνο με αίμα ξεπλένεται...

Απλά ήταν ειρωνικό για τον φίλο και δεν πήγε όμορφα.

Αυτό.

εχεις δικιο.θετω εαυτον στη διοικηση του φορουμ για αποκεφαλισμο ειτε ισοβιο εγκλεισμο.

Πριν αυτό, καλό θα ήταν αντί για εξυπνάδες κύριε Μορφωμενε και Αλάνθαστε να προσπαθησεις να κατακτήσεις την πραγματική σοφία και όχι τη δοκησισοφια.

 

Μου γινατε όλοι Μπαμπινιωτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...