Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στο παραπανω pc gamer εχει δικιο καποιος που τους κραζει γιατι και στο batman εγινε το ιδιο και η απαντηση του αλλου 

Arkham Knight was a special case, because WB removed it from sale. We didn't review it because there's was no point reviewing a game people can't buy

 

Λογικα τα review με βαση την πρωτη μορφη του παιχνιδιου δεν πρεπει να του δωσουν πανω απο 7.Βεβαια απο την στιγμη που ολα αυτα θα μπουν δωρεαν και δεν ειναι οτι θα πρεπει να ξανααγορασεις το παιχνιδι απο την αρχη λες δεν γμιεται.

 

Το μεγαλο προβλημα για μενα που πραγματικα το ειδα τυχαια σημερα κοιταζοντας στα κλειδαδικα για κατι αλλο ειναι το ρημαδο Season pass http://www.allkeyshop.com/blog/buy-street-fighter-5-season-pass-cd-key-compare-prices/ Το λιγοτερο που εχω να πω ειναι απαραδεκτο και ντροπη τους ειδικα με το καλημερα να ανακοινωνουν season pass σε τετοια τιμη.Τουλαχιστον βγαλε season pass με 10ευρω ξερω γω τι τιμες ειναι αυτες....


Ειναι δυνατον να μου βαζει κλασσικους ηρωες οπως Guile και Balrog και να μου τους βαζει σαν Dlc???

 

Βεβαια να μου πεις απο την αλλη ποιον κοροιδευω και το Mortal Kombat τα ιδια και χειροτερα εχει κανει με τους Dlc χαρακτηρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους dlc χαρακτήρες μπορείς να τους αγοράσεις δωρεάν παίζοντας το παιχνίδι κερδίζεις fight money με νίκες online.

Καλά για το Mortal Kombat μην αρχίσω και μόνο αυτό που έκαναν στο PC port φτάνει, σεβασμός μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτο.Οι Season pass χαρακτηρες καταρχας θα ειναι αυτοι ολοι και θα μπορεις οντως να τους αγορασεις και με In game currency???

 

Μην μας αρχισει σε τιποτα τρολιες η Capcom αλα mortal Kombat και βγαλει και αλλους dlc χαρακτηρες και το ποσο ανεβει τρελα.

 

Αν ισχυει αυτο τοτε εν μερη ειναι σαν να δινει Komplete Edition απο την αρχη.

 

Απλα η Capcom εχει κακιστη προιστορια με το μοντελο των 800επανεκδοσεων που εφαρμοσε στο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore.

Δεν παίζουν μεγάλες επανεκδόσεις όπως στο 4(το έχει πει η capcom, εκδόσεις που να έχουν πακέτο costumes και το πλήρες cast θα υπάρξουν λογικά, αλλά δεν θα είναι διαφορετική version), το SFV θα είναι με rolling updates και κύριο income τους εκτός του main game που αγοράζουμε θα είναι τα premium costumes και οι χαρακτήρες που μπορούμε όμως να τους αγοράσουμε και με ingame currency χωρίς να χαλάσουμε ούτε 1 ευρώ παραπάνω.

 

Ουσιαστικά είναι σαν το μοντέλο του LOL, απλά πληρώνουμε ένα μεγάλο starter pack και το base game.

Αν και εγώ το παίρνω για το online/competitive του game, περιμένω το story mode τον Ιούνη που o ono "hyparei".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαζουν αλλη εκδοση το ειπαν πολλες φορες γιατι τους εκραξαν για το super - arcade - ultra street fighter 4.Οι χαρακτηρες του pass ειναι alex μαρτιο - balrog - guile - ibuki - juri - urien για το 2016.Ολους τους χαρακτηρες του season θα μπορεις να τους αγορασεις με ingame money απο online μαχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100.000 zenny o χαρακτήρας 50 κερδίζεις με κάθε online νίκη, 100.000 θα πάρεις την πρώτη φορά εαν παιξεις όλα τα chapter στο story mode όποτε ο ALEX θα είναι Free τον Μάρτιο.Επίσης είπαν οτι θα βγάζουν achivements που θα σου δίνουν zenny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η ολη λογικη του παιζω και ξεκλειδωνω πραγματα δεν ειναι λαθος και εν μερη ετσι ηταν και τα παιχνιδια παλια και κατι που μαλιστα εβλεπα να ζηταει και ο κοσμος. Το μονο που φοβαμαι ειναι πιο πολυ σε μελλοντικους χαρακτηρες μην το αλλαξουν αυτο.

 

Παντως για να κανω και τον δικηγορο του διαβολου,μιας και διαβαζα και σε αλλο αρθρο παρομοιες κουβεντες,δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι κακο οτι σου ζηταει το παιχνιδι να παιξεις πολυ για να ξεκλειδωσεις πραγματα. Δεν υποτιθεται οτι το παιχνιδι το αγοραζεις ακριβως γιατι σκοπευεις να το λιωσεις για πολυ καιρο με παρεα/online???Αρα ουτως ή αλλως δεν θα μαζεψεις φραγκα?? Θα περιμενω καλου κακου και τα πρωτα reviews για να δω πως τρεχει το παιχνιδι και σε online επιπεδο και μετα ισως προχωρησω σε αγορα μιας και θελω να υπαρχει και ενα fighting game σαν εναλλακτικη για online στην συλλογη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφώνω και εγώ ότι το πολύ "farming" μόνο κακό δεν είναι, ειδικά σε τέτοιο game.

Άφου έτσι και αλλιώς θες να το λιώσεις, αν είσαι casual δεν σε ενδιαφέρει ένας έξτρα χαρακτήρας i guess η απλά τον αγοράζεις.

Από την άλλη έχω ακούσει ότι με τα challenges που θα βάλει η capcom και τα survival που έχει τα fightmoney δεν είναι τόσο δύσκολο να τα μαζέψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο τα λιγα streams και σχολια στο steam βλεπω οτι κλασσικα το παιχνιδι δεν ηταν ετοιμο για release και πιο πολυ σαν beta μοιαζει.Τεραστιοι χρονοι αναμονης και Errors για παιχνιδια online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γυρισα σπιτι απο το pubic. Εγλαθιστω το παιχνιδι και ξεκινω. Ναι οντως λενε πως εχουν προβλημα οι servers κατι το οποιο επηρεαζει και τς 2 εκδοσεις του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να πω την αληθεια διαβαζοντας τα σχολια του Steam εν μερη ειναι και απαραδεκτο να ειναι το παιχνιδι σε τετοια μορφη στο release αλλα να σου ζηταει η εταιρια 90ευρω χωρις καν να εχει μεσα Story mode..... http://store.steampowered.com/app/310950/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω.   Το θεμα ειναι οτι επειδη pc και console users παιζουμε στους ιδιους servers δεν αντεχουν. Επρπεπε να ειχαν βαλει απο την αρχη περισσοτερους και πιο δυνατους servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι γνωμη εχετε για αυτα τα arcade sticks?

http://www.skroutz.gr/s/2007855/Tinybee-Fighter-4-Fighting-Stick-for-PS2-PS3-PC.html

 

http://www.skroutz.gr/s/8333124/Hori-Fighting-Stick-MINI-4-PS4.html

 

Λετε να αξιζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες τακτικές η Capcom από εμένα δεν πρόκειται να δει ουτε σεντ.

 

Δυστυχώς πλέον είναι η νόρμα και θα πουλήσει. Κλασσικά οι gamers δεν ξέρουμε τι θέλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...