Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τι γνωμη εχετε για αυτα τα arcade sticks?

http://www.skroutz.gr/s/2007855/Tinybee-Fighter-4-Fighting-Stick-for-PS2-PS3-PC.html

 

http://www.skroutz.gr/s/8333124/Hori-Fighting-Stick-MINI-4-PS4.html

 

Λετε να αξιζουν?

 

Πήρα το 1ο για να παίξω λίγο (casually) το USF4, έχει την πλάκα του αλλά δεν διεκδικέι δάφνες ποιότητας. Γι αυτό άλλωστε είναι και -100€ από τα Mad Catz etc.

 

Εγώ το πήρα πιο πολύ για το feeling και όχι σαν κύριο μοχλό όπου με βολεύει πιο πολύ το XBONE.

Έχε υπόψιν σου ότι είναι 3,5 κιλά και δες τις διαστάσεις του γιατί είναι τεράστιο.

Αν πρόκειται να λιώσεις το παιχνίδι και σκέφτεσαι έστω και το ερασιτεχνικό competitive δες κάτι καλύτερο imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να καθομαι να παιζω και να μου δινεται η δυνατοτητα να αγοραζω Dlc χαρακτηρες με fight money μου αρεσει σαν ιδεα/δυνατοτητα(αρκει να μην θελει τρελο grinding). Το να μου βγαζεις ομως με το καλημερα season pass και να βλεπουμε βασικους χαρακτηρες οπως Guilde και Balrog ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο γιατι στην ουσια ειναι αυτο που εκραζε ο κοσμος. Οτι αφαιρουν περιεχομενο απο το βασικο παιχνιδι για να στο πλασαρουν σαν extra???

 

Μου χρεωνεις ρε Capcom(μην πω τιποτα πιο βαρυ αν και αρμοζει)ενα παιχνιδι σε Beta φαση για Full price παιχνιδι. Βαλε και τους 6 αυτους χαρακτηρες μεσα??? Σιγα το μεγαλο ροστερ που εχει το παιχνιδι για 60 και 70ευρω που το χρεωνουν σε Playstation store και Steam.....

 

Λειπουν απο παντου πραγματα και το Story mode ακουγεται για 1-2ωρες(α ρε Mortal Kombat IX σαν το δικο σου story mode δεν θα ξαναδουμε σε fighting παιχνιδι)???

 

Δηλαδη αν και οι server εχουν θεμα στην αρχη ο αλλος θα εχει σκασει ενα σκασμο χρηματα για να κοιταει το ταβανι....

 

 

Περιμενω μια σοβαρη απαντηση απο αυτους γιατι προβλεπω να πεφτουν βροχη τα refund στο steam.


 

 

Παρολα αυτα υπαρχει ενα σχολιο στο steam το οποιο σηκωνει αρκετη κουβεντα και εν μερη δεν εχει ουτε απολυτα αδικο αλλα ουτε και απολυτα δικιο

 


I don't usually "review" a game that i haven't fully experienced, but considering it's a fighting game, and how the community reacted to it, i feel forced to write one.

Firstly, i absolutely support reviews as a method of protest against bad habits, broken games and ports. And it's kinda what i'm trying to do here, but in the opposite way, it's the community the one i'm blaming today. 

I see plenty of negative reviews blaming lack of content, lack of arcade mode, lack of keyboard binding and PS3/PS4 pads support, creating refund threads trying to influence in other people, etc. And i'm afraid it's only your fault. Capcom said, and warned about the content the game was going to have on release. They said, crystal clear, the game was not going to have Arcade and Challenge mode until March. They said the game was not going to have keyboard bindings, PS3/PS4 pads supports on release, yet people bought it without getting proper info about the game before tossing 60 ♥♥♥♥ing bucks at the screen. 

Yes, 60 bucks is too much for the current content, but you can find the game for 30 bucks pretty much everywhere else besides Steam. The single-player content WILL came in a month, the pad and keyboard support WILL come, and you'll be able to unlock pretty much every piece of DLC will ever have BY PLAYING. Which is nuts considering we are talking about Capcom. I played for 3 hours and i got 20% of a character price already. There won't be any Super, Ultra or any other payed revision of the game. It'll be free this time. If you really don't feel like waiting a month, then don't buy the game and wait. 

Community ASKED Capcom to release it early with just Online and training, because Capcom Tour Cup is around the corner and with just those 2 modes people who really want to play competitive will have more than enough the first month. As i said before, it's only your fault if you didn't inform yourself about all this before tossing 60 bucks at the screen then blaming everything because you feel scammed. Your brain scammed you this time, not Capcom.

This is the first time, ever, that PC got a fighting game with cross-play. It was to be expected a couple of connection errors the first hours, because this is the first time Capcom did something like this. Yet you complained. I understand people against the new Naruto game, or MKX. Naruto devs lied to the community and didn't bring what they said they were. MKX was broken for half a year, they abandoned the game on PC and pretty much ♥♥♥♥ed up with the entire community, Warner Brothers style. But Capcom DID warn you guys. We knew what was coming from like 5 months to this very day.

7 years of SFV probably won't be possible and the game will die because you can't read, think, or wait. You want keyboard bindings? Use Xpadder in the meantime. Want PS3/PS4 sticks/pads? Use Xpadder in the meantime or any Xbox peripheral emulator. 

All because you couldn't inform yourselft before buying, probably Street Fighter will die on PC. And the real players who knew what the product was gonna be like, and really wanted to play, are the only ones being screwed here. Nobody talked about how good the gameplay is, how fresh the new mechanics feels. How good the game looks, how good the soundtrack is. 

I'm really disappointed today. The PC community has become so toxic, so elitist and so egocentric, they just doesn't doubt for a second to sabotage an entire game, it's community and it's developers, who probably spent years working 14 hours a day just to see how their game gets killed in 2 hours. 

Εν μερη δεν διαφωνω σε αρκετα που γραφει καθως υπηρχε ενημερωση αλλα τα ερωτηματα ειναι δυο.

 

Πρωτον.Οκ μου βγαζεις ενα παιχνιδι ημιτελες.Μην το χρεωνεις 60δολλαρια/ευρω.Χρεωσε το 40. Γιατι full price τιμη για κατι που δεν ειναι????

 

Και δευτερον γιατι πρεπει ο καθενας πλεον να αφιερωνει χρονο για να γνωριζει αν τα παιχνιδια που κυκλοφορουν πλεον(και σε full τιμη)ειναι γεματα ή οχι???Θελω πχ να κανω δωρο σε ενα φιλο μου το παιχνιδι επειδη του αρεσουν αυτα,και θα πρεπει να κατσω να ψαχνω τι παιζει με το παιχνιδι???Ειμαι σε ενα μαγαζι και βλεπω οτι βγηκε το παιχνιδι χωρις καν να το γνωριζω,θα ειμαι χαζος επειδη το πηρα εκεινη την στιγμη και δεν γυρισα σπιτι να δω πρωτα αν ειναι ολοκληρο ή οχι????Ελεος δηλαδη..... Και αυτο φυσικα περισσοτερο για τους κονσολαδες με το γνωστο Plug And Play των κονσολων...

 

Βεβαιως και μπορει καποιος να το παρει αργοτερα το παιχνιδι αλλα αυτο σημαινει οτι πρωτον θα περιμενει ακομα περισσοτερο για να παιξει το παιχνιδι που εχει ηδη βγει και επισης οτι οσοι το πηραν τις πρωτες μερες το πηραν για να ξεκινησουν να μαζευουν Fight money απο νωρις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κλάψα αλλά πρέπει να είσαι λίγο χαζούλης για να σκάσεις τα 60 στο steam έτσι?

 

Το SF5 το έκανα preorder για 34$ νομίζω και απο steam αγοράζω μόνο σε sales. 

 

Δεν μπορείς από την μια να μου το παίζεις ελιτ pc gamer που γνωρίζει τα πάντα για business models, locks / unlocks, DRMs και δεν ξέρω γω τι και να σκας 60ρι στο steam. 

 

H έλλειψη direct input support ήταν το μόνο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ στο launch του game. Πραγματικά αδικαιολόγητο που με κάναν να ασχοληθώ μισή ώρα μέχρι να καταφέρω να παίξω με το ίδιο stick που έπαιζα στο 4. Ποιος περιμένουν να αγοράσει το game αν όχι ο fan του 4.. έλεος. 

 

(δεν αναφέρομαι σε εσένα fulgore)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η capcom δεν ξέρω τι business plan έχει αλλά εάν έβαζε 1 player arcade mode να παίζεις 10 μάχες με τους Vega, FANG midbosses και τον Bison στο τέλος  καθώς και τα combo challenges σαν το sf4  το παιχνίδι από 7-8 βαθμολογία στα reviews θα έπαιρνε 9, κρίμα γιατί το παιχνίδι από gameplay και online code τα σπάει.Πάντως για τα fightmoney έπαιξα εχθές 2 ώρες (3-4 chapter χαρακτήρων και 3 survival στο easy - normal) και μάζεψα 110.000(ο κάθε dlc χαρακτήρας κοστίζει 100.000).    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισχος! Τα Street fighter 4, Super Street fighter 4 arcade edition Street fighter x tekken mortal kombat 9 mortal kombat 10 τα οποια ολα αγορασα απο την ημερα κυκλοφοριας στο pc επαιξα σε ολα δεκαδες online matches την ιδια μερα. Στο SF5 απο χτες μεχρι σημερα εχω παιξει μονο ενα γιατι η δεν βρισκει κανεναν η με πεταει εξω. Με λιγα λογια το παιχνιδι δεν παιζεται online αυτη τη στιγμη και γινεται χαμος σε ολο το ιντερνετ. Και με το δικιο του ο κσμος ειναι αγανακτισμενος. Μας πουλησαν παιχνιδι που ειναι φιταγμενο για online χωρις να δουλευει το online! Μας κοροιδεψαν! Μας εξαπατησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το παιχνίδι θα φτιαχτεί και θα γίνει καλύτερο σίγουρα.

 

Until then όμως μπορούμε να γελάσουμε και λίγο. :P

 

Street Fighter V, As Told by Steam Reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι γνωμη εχετε για αυτα τα arcade sticks?

http://www.skroutz.gr/s/2007855/Tinybee-Fighter-4-Fighting-Stick-for-PS2-PS3-PC.html

 

http://www.skroutz.gr/s/8333124/Hori-Fighting-Stick-MINI-4-PS4.html

 

Λετε να αξιζουν?

Το Hori θα είναι καλό σίγουρα, το έχει η Hori στα fightsticks και ότι review έχω δει είναι θετικό.

Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι είναι "mini".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XboxOne wireless for windows με τον δεκτη ευτυχως κανενα προβλημα.Βασικα πιο πολυ ελεγα μηπως και ειχε delay λογω wireless αλλα ευτυχως τιποτα(αξιοσημειωτο τουλαχιστον).

 

Επισης παρατηρησα οτι μονο το Public εφερνε ή εχει ακομα δωρεαν skin απο τα πρωτα κομματια του παιχνιδιου. Ολα τα αλλα καταστηματα ή εχουν και δεν αναφερεται στο site ή δεν εχουν καθολου http://www.public.gr/product/gaming/games/pc-games/street-fighter-5-pc-game/prod7661341pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά το DINPUT gamepad μου με το x360ce.

Τα connection issues με τρέλαναν όμως, 4 match έπαιξα και ήταν με αμερικάνους, το lag περιττό να πώ ήταν ανυπόφορο.

Still τα πήρα και τα 3 matches εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...