Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την απίθανη καινοτομία να βγάλει οθόνη εκει που δεν φτάνει ο αντίχειρας, είναι ηδη 10 χρόνια μπροστά.

Δεν τολμώ να φανταστώ που θα φτάσει με 3000mAh μπαταρία. Τεχνολογία από άλλον πλανήτη; Who knows.

 

Όταν βρεθεί τρόπος να φορτίζει αυτή η κτηνώδης μπαταρία σε λογικό χρόνο και με λίγο ρεύμα (που από τη λίγη φυσική που ξέρω, δε γίνεται), ίσως τη βάλει. Μια μπαταρία 4 A/h δε φορτίζει σε 1-1:30 ώρα με 500mA ρεύμα. Θέλει άπειρες ώρες, ή πολύ ρεύμα. Κανένα από τα δύο δεν είναι καλό.

 

Εν αντιθέσει με άλλες εταιρείες, που απλά κοιτάνε να βάλουν το μεγαλύτερο και το περισσότερο, η Apple ζυγίζει τα πράγματα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαστε ολοι τραγικοι. Εσεις που υπερασπιζεστε την apple σαν να εισαστε μετοχοι της και εσεις που υποστηριζετε το android λες και ειναι το λειτουργικο που χρησιμοποιουν στη NASA και την google λες και  ειναι η πιο ηθικη εταιρια του πλανητη. Κολοκυθια ειναι ολα και ο καθενας εξυπηρετει τις σκοπιμοτητες του για την αυξηση της κερδοφοριας του. Παρτε εκει οτι τηλεφωνο σας βολευει να κανετε τη δουλεια σας και μη γεμιζετε 100 σελιδες με βλακωδη σχολια ΕΛΕΟΣ

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο μοντέλο της σειράς. Κακάσχημο!

 

Πανάκριβο και αχώνευτο όταν πρόκειται για μια εταιρία η οποία δεν σέβεται τον καταναλωτή, άλλα λέει και άλλα κάνει. Έχω αρχίσει να μη χωνεύω τους ανθρώπους που έχουν iphone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και να φτάσουμε στο σημείο να μη χωνεύουμε ανθρώπους που έχουν iphone!

 

όλοι "θύματα" του marketing είμαστε στο κάτω κάτω της γραφής:

 

  • η apple λανσάρει την "ολοκληρωμένη λύση" σε ακριβή (για εμάς) τιμή (οι αμερικάνοι το προμηθεύονται με $100 σε συμβόλαιο, εμείς κάτω από 450 ευρώ ούτε καν) και προάγει το "status" των προϊόντων της (έχει όμως κορυφαίο design, ας μην ξεχνάμε σχεδιαστικά διαμάντια σαν το macbook air ή τον imac) 
  • το android λανσάρει την ελευθερία και τον εναλλακτικό δρόμο (κάποτε, τώρα είναι κατεστημένο και πολλά τηλέφωνα είναι πολύ πιο κλειδωμένα σε σχέση με τα apple) και μου θυμίζει την εμπορική (όχι επιστημονική) αποτυχία του Unix (παίρνω ένα generic λογισμικό και παλεύω μια ζωή ολόκληρη να το κάνω να δουλέψει, αλλά μπορώ να κάνω ότι θέλω)
  • οι κινέζοι τη φτηνή τιμή (αμφιβόλου ποιότητας, ειδικά στις κάμερες)
  • η microsoft (που κατά τη γνώμη μου είναι μια πολύ αξιόλογη πρόταση) την ενοποιημένη πλατφόρμα (που ακόμα έρχεται)

ο καθένας με τα γούστα του, τη φιλοσοφία του και την τσέπη του - σε ένα τεχνολογικό φόρουμ θεωρώ πως αξίζει περισσότερο να συζητάμε για την τεχνολογία, παρά να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα συγκέντρωσης.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • Κινητά ναυαρχίδες των ±700 ευρώ (LG G3, Samsung S5) να μην μπορούν να βγάλουν μια φωτογραφία της προκοπής στο χαμηλό φως

ναι ενώ το iphone 6 βγάζει φοβερές φωτογραφίες σε χαμηλό φώς :lol: αίσχος είναι και αυτό 

 

  • Κλειδωμένο NFC μεν, αλλά λειτουργικό δε - δεν ξέρω γιατί πρέπει να κολλάω αυτοκόλητα δεξιά και αριστερά για να κάνω το nfc να 

μάλλον δεν ξέρεις όλα όσα κάνει το nfc στο android με ποιο βασικό ότι είναι ο πιο απλός τρόπος επικοινωνίας κινητών που υπήρξε και θα υπάρξει ποτέ (απλά τα ακουμπάς πλάτη πλάτη..) 

 

θα μου πεις η apple τώρα έπιασε τα επιπέδα του bt για να στείλεις ένα αρχείο στο διπλανό σου (μόνο φυσικά αν έχει μηλοσυσκευή) , εξελίσσεται με γοργούς ρυθμούς :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, χωρίς έλεγχο shutter speed, aperture και ISO, σε χαμηλό φως σκατά βγαίνουν οι φωτογραφίες. Κανένα κινητό δε παίζει μπάλα σε τέτοιες συνθήκες, είτε έχει 80€ ή 799€. Εδώ και entry-level φωτογραφικές ζορίζονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την απίθανη καινοτομία να βγάλει οθόνη εκει που δεν φτάνει ο αντίχειρας, είναι ηδη 10 χρόνια μπροστά.

Δεν τολμώ να φανταστώ που θα φτάσει με 3000mAh μπαταρία. Τεχνολογία από άλλον πλανήτη; Who knows.

δεν έχει υιοθετήσει ακόμα τη μία+ μέρα αυτονομία, γιατί περιμένει να το κάνει "σωστά", οι αγοραστές δεν είναι ακόμα έτοιμοι για μία+ μέρα αυτονομία :lol: 

Βασικά, χωρίς έλεγχο shutter speed, aperture και ISO, σε χαμηλό φως σκατά βγαίνουν οι φωτογραφίες. Κανένα κινητό δε παίζει μπάλα σε τέτοιες συνθήκες, είτε έχει 80€ ή 799€. Εδώ και entry-level φωτογραφικές ζορίζονται.

ε προφανώς, το ότι το iphone έχει μια αξιοπρεπή φωτογραφική για κινητό που είναι πολύ καλύτερη από τα περισσότερα κινητά της αγοράς δε σημαίνει ότι κάνει και θαύματα

 

προσωπικά συνεχίζω και θεωρώ τις κάμερες των lumia τις κορυφαίες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lumia με έχουν εντυπωσιάσει (θετικά) με τις κάμερες. Έπεισα μια φίλη μου πρόσφατα να πάρει το Lumia 630 Dual και πάθαμε πλάκα με την κάμερά του.

 

Το δικό μου (iPhone 4) το ξεκατίνιασε, ιδίως σε κόκκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και το 930 το δικό μου Ζ1 :lol:

 

 

τα iphone από την άλλη ποτέ δε με τρέλαναν (σε σχέση με το ντόρο που γίνεται για τη κάμερά τους)  και με 6αρι πρόσφατα δοκίμασα να τραβήξω φωτο σε μέτριο φωτισμό αλλά και πάλι δεν είδα κάτι φοβερό

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν συγκρίσει με τι δε σ' άρεσε; Με Lumia 930;

 

Την ίδια μέρα παίζαμε και με ένα iPhone 6 στο Πλαίσιο και δεν είχαν καμία σχέση. Βέβαια εντάξει, άλλο 750€ κι άλλο 130€, μη τ' αδικούμε κιόλας το Lumiάκι.  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ετος 2014 ποιος στελνει αρχειο μεσω bluetooth;;;;

 

Εχω να το κανω απο το μακρυνο 2003 με το ταπεινο τοτε SEk350.

 

 

 

θα μου πεις η apple τώρα έπιασε τα επιπέδα του bt για να στείλεις ένα αρχείο στο διπλανό σου (μόνο φυσικά αν έχει μηλοσυσκευή , εξελίσσεται με γοργούς ρυθμούς :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ήθελε κανείς να ανταλλάξει αρχεία σε τοπικό επίπεδο δε θα εξέλισσε η apple το airdrop

 

το έδειχνα τις προάλλες σε γνωστούς μου με γιωτόφωνα και μόνο που δεν έκλαψαν :lol: 

 

 

 

στο θέμα μας πάντως, να πω ότι με προβλημάτισε η κάμερα που εξέχει στο 6αρι, η οποία πέρα από το ότι χαλάει το σχεδιασμό σε στέλνει για οθόνη χωρίς πολλά πολλά. και όλα αυτά για να είναι το τηλέφωνουποτίθεται λεπτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...