Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρά με έχει προβληματίσει η φάση...

Ζηλεια ονομαζεται και ειναι συχνο φαινομενο... Λογο και του εγωισμου μετατρεπεται σε μισος τετοιου ειδους. Οταν καποια στιγμη καταφερεις να το αγορασεις θα ηρεμησεις. Προς το παρων μπορεις να αγορασεις ενω δωδεκαπυρηνο κινεζικο με 100γιγα ραμ με ανδροιντ που δε θα αναβαθμιστει ποτε και θα κλαταρει σε κανα τριμηνο το πολυ για να χαλαρωσεις και να αισθανθεις λιγο καλυτερα...επισης γραφοντας εδω κατα τις αππλε μπορεις να ξεσπας λιγο. Να θυμασαι οτι οι χρηστες των apple δεν ασχολουνται με τους ανδροιντ..... Οι ανδροιντ εχουν φαγωθει με τους αππλ.. Γιατι αραγε;;;;;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Να θυμασαι οτι οι χρηστες των apple δεν ασχολουνται με τους ανδροιντ..... Οι ανδροιντ εχουν φαγωθει με τους αππλ.. Γιατι αραγε;;;;;

Έχουμε και λέμε...

 

Αρχικά θα μπορούσα να αγοράσω οποιοδήποτε smartphone θέλω, ακόμα κι αν δεν μπορούσα θα το αγόραζα μεταχειρισμένο ή και με άτοκες δόσεις όπως κάνουν κάποιοι κατεστραμένοι. Κατανοητό;;;

 

Επίσης, είναι το μοναδικό smartphone που δεν θα έπαιρνα ποτέ άρα εξαιρούμε το ενδεχόμενο του εγωισμού+μίσους + ηρεμίας. Κατανοητό;;;

 

Πάλι, επίσης... θα αγοράσω οποιαδήποτε smartphone ακόμα και κινέζικο ( αυτά τα παρακατιανά και ελεεινά που αναφέρεις ) και θα χαρώ πάλι επίσης και θα αισθανθώ πολύ καλύτερα έχοντας μια συσκευή που με λιγότερα λεφτά θα είναι στα ίδια πλαίσια με το iphone και μπορεί να ναι πολύ άνετα καλύτερο!

 

 

 

Εσύ μόλις τώρα τι έκανες, ΟΟΟ ΕΕΕ ΟΟΟ!   :-D  :P 

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στο θέμα μας πάντως, να πω ότι με προβλημάτισε η κάμερα που εξέχει στο 6αρι, η οποία πέρα από το ότι χαλάει το σχεδιασμό σε στέλνει για οθόνη χωρίς πολλά πολλά. και όλα αυτά για να είναι το τηλέφωνουποτίθεται λεπτό..

 

Τι εννοείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε...

 

Αρχικά θα μπορούσα να αγοράσω οποιοδήποτε smartphone θέλω, ακόμα κι αν δεν μπορούσα θα το αγόραζα μεταχειρισμένο ή και με άτοκες δόσεις όπως κάνουν κάποιοι κατεστραμένοι. Κατανοητό;;;

 

Επίσης, είναι το μοναδικό smartphone που δεν θα έπαιρνα ποτέ άρα εξαιρούμε το ενδεχόμενο του εγωισμού+μίσους + ηρεμίας. Κατανοητό;;;

 

Πάλι, επίσης... θα αγοράσω οποιαδήποτε smartphone ακόμα και κινέζικο ( αυτά τα παρακατιανά και ελεεινά που αναφέρεις ) και θα χαρώ πάλι επίσης και θα αισθανθώ πολύ καλύτερα έχοντας μια συσκευή που με λιγότερα λεφτά θα είναι στα ίδια πλαίσια με το iphone και μπορεί να ναι πολύ άνετα καλύτερο!

 

 

 

Εσύ μόλις τώρα τι έκανες, ΟΟΟ ΕΕΕ ΟΟΟ!   :-D  :P 

Τοτε για τι μας τα ζαλισεις στο θεμα για το Iphone;;;;

 

Πηγαινε και ασχολησου τοτε με τα android και τα κινεζικα σου, ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;;;;;

 

Εχουμε γεμισει εξυπνακηδες του κωλου και το να κανεις μια σοβαρη συζητηση εδω μεσα ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ,γιατι πρεπει να υπερασπιζεσαι συνεχως κατι που σου αρεσει.

 

Δεν ειναι γηπεδο εδω αγαπητε. ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;; 

 

Τεχνολογικο φορουμ ειναι και δεν κανουμε διαχωρισμους. KATAONHTO;;;;

 

Οταν μαθεις οτι στην ζωη δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο  ή apple/microsoft/samsung ή οποια αλλη εταιρεια υποστηριζεις. Τοτε ισως καταλαβεις και το νοημς. Ως τοτε ομως μην μας τα ζαλιζεις....

 

 

 

 

Καλη Χρονια σε ολους    

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανάκριβο και αχώνευτο όταν πρόκειται για μια εταιρία η οποία δεν σέβεται τον καταναλωτή, άλλα λέει και άλλα κάνει.

Απαράδεκτη που για πολλοστή φορά κατασκεύασε το ομορφότερο, ταχύτερο, ποιοτικότερο, με την καλύτερη (ή τη 2η καλύτερη) οθόνη, με το πληρέστερο και πλουσιότερο app store και με μιά από τις καλύτερες κάμερες κινητό της αγοράς. Απαράδεκτοι λέμε!!! Να κλείσουν τώρα! :mad:

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ενώ το iphone 6 βγάζει φοβερές φωτογραφίες σε χαμηλό φώς :lol: αίσχος είναι και αυτό 

Εξαιρετικες φωτογραφιες  βγαζει σε  συνθηκες χαμηλου φωτισμου για κινητο παντα  και με πολυ μεγαλη διαφορα απο τα προηγουμενα μοντελα της.Ο ανταγωνισμος βγαζει τραγικες κατω απο τις ιδιες συνθηκες .Δες απο κανενα γνωστο σου να  ανοιξουν τα ματακια σου  απο την ποιοτητα  και μην γραφουμε οτι να'ναι απο κεκτημενη ταχυτητα .

Και μην αρχιζεις εχω δει και τα σχετικα γιατι θα σε καταταξω στην κατηγορια του αλλου πιο πανω που λεει" μπορω να αγορασω οποιο smartphone θελω" και δεν ψαρωνει κανεις ...

Εδω συγκρινει τα καινουρια iphone με τα ανεκδοτα που ειναι οι κινεζικες συσκευες μπροστα του και δεν τον εχουν μπαναρει ακομα :P

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσωπικά μπορώ να αγοράσω iphone αλλά δε θέλω και γενικά το έχω δηλώσει και σε άλλα θέματα ότι σε προϊόντα τεχνολογίας είμαι πολύ σπάγγος γιατί δε βρίσκω το λόγο να το τερματίζω το θέμα για κάτι που πολύ σύντομα θα απαξιωθεί. αυτό μπορεί να είναι το οτιδήποτε από επεξεργαστή μέχρι πολύπριζο. 

σε άλλα πράγματα που είναι πιο "διαχρονικά" ευχαρίστως να δώσω και το κάτι παραπάνω..

στα αντικείμενα τεχνολογίας όμως θέλω να έχω κάτι καλό που θα νιώθω ότι αξίζει το κόστος και ας μην είναι το καλύτερο, ούτε πολύ φθηνό δηλαδή ούτε πολύ ακριβό για αυτό που είναι.

(δηλαδή να δώσω 600€ για ένα ποιοτικό μόνιτορ να πω ναι, αλλά για ένα τηλέφωνο ούτε καν) 

 

όσο για τις φωτογραφίες, τράβηξα ο ίδιος πρόσφατα μιας και έχουν τουλάχιστον δύο φίλοι μου. γενικά το δούλεψα το κινητό από κοντά, είναι πολύ καλό για iphone με κάποιες ενστάσεις σε μερικά θεματάκια που δε θα έπρεπε να υπάρχουν λόγω του τόσο υψηλού κόστους, από κει και πέρα δεν εντυπωσιάστηκα. 

εντυπωσιάστηκα βέβαια πολύ περισσότερο από τα προηγούμενα που είχαν πολύ μικρές οθόνες σε σημείο ενόχλησης

 

το android έχει φτάσει σε ένα πολύ υψηλό επίπεδο, ώστε να κάνει την όποια αγορά iphone ακόμα πιο περιττή...

κάποτε μπορείς να πεις ότι έκανες σοβαρές θυσίες για το χαμηλότερο κόστος, πλέον μπορείς να πάρεις συσκευές με κάτω από τα μισά χρήματα που ακόμα και αν δεν έχουν το 100% (για σένα πάντα) της εμπειρίας ενός iphone έχουν το 80-90 

Επεξ/σία από qsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
κάποτε μπορείς να πεις ότι έκανες σοβαρές θυσίες για το χαμηλότερο κόστος, πλέον μπορείς να πάρεις συσκευές με κάτω από τα μισά χρήματα που ακόμα και αν δεν έχουν το 100% (για σένα πάντα) της εμπειρίας ενός iphone έχουν το 80-90 

Το μόνο επιχείρημα κατά του iPhone που προκύπτει από το παραπάνω, είναι ότι η υπεροχή του από άλλα υποδεέστερα κινητά δε δικαιολογεί τη διαφορά τιμής. Τα υπόλοιπα (κλειδωμένο bt, nfc κ.α.) είναι απίστευτες σαχλαμάρες. Δε βαρεθήκατε να τα λέτε μερικοί; Και γω έχω το απίστευτο vfm G2, με τη πλαστικούρα του, τις κατακόρυφες γραμμούλες του στην οθόνη που βγάζουν μάτι στον ήλιο και άλλα όμορφα, ξέρω για ποιό λόγο το αγόρασα και τί μπορεί να κάνει κλπ, αλλά δεν κάθομαι σα νούμερο να το συγκρίνω με το iPhone 6 για να δικαιολογήσω τις επιλογές μου.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... η Apple ζυγίζει τα πράγματα.

 

 

Αλίμονο.

 

Ξεκινήσαμε στο (οχι και τοσο μακρινο) παρελθον απ'το τι τη θες την οθόνη 5ίντσες; Δεν φτάνει ο αντίχειρας εκει.

Με την ίδια λογική τι τη θες τη δυνατη μπαταρία; Που να βρεις χρονο να φορτίσεις. Και άσε που δεν είναι καλο. Μην κοιτας αυτονομίες & αξιοπιστια σε Note, Z κτλ..

Μπορούμε έτσι να δικαιολογήσουμε κάθε τι που ΔΕΝ προσφέρουμε, όπως τι τη θες την αδιαβροχοποίηση; Αφού σαν τα ματια σου θα το φυλάς με τόσα λεφτα που ξόδεψες.

Ποια card slot; Ε σκάσε κι'αλλα και αγόρασε έκδοση με περισσότερα GB χωρητικότητας, μην είσαι γύφτος.

Οπτικο σταθεροποιητη; Τρέμει το χεράκι απ'το φάπινγκ;

SAR στο Θεό; Με τόσα που τρώμε αυτό σε πείραξε;

Τι πάει να πει όλοι κοινο φορτιστή; Και πως σκατα θα ξεχωρίζεις απ'τη μάζα;

Bluetooth; Θες να στην ανεβάσω κι'αλλο την τιμή, πως το βλέπεις;

 

 

Με καλή διάθεση, γιατι δε γίνεται ένα προϊον, όποιο και να'ναι αυτο, να μειονεκτεί σε κάποιους τομεις ΚΑΘΑΡΑ έναντι του ανταγωνισμου (και να υπερτερει φυσικα σε άλλους), να διαβάζουμε σχόλια ότι τα ζυγίζει και δεν τα κάνει. Ζυγίζει πιθανότατα πορτοφόλια και το δικο της κέρδος.

 

Η αυτονομία και σ'αυτο το iphone είναι ένα κακιστο ανέκδοτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοτε για τι μας τα ζαλισεις στο θεμα για το Iphone;;;;

 

Πηγαινε και ασχολησου τοτε με τα android και τα κινεζικα σου, ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;;;;;

 

Εχουμε γεμισει εξυπνακηδες του κωλου και το να κανεις μια σοβαρη συζητηση εδω μεσα ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ,γιατι πρεπει να υπερασπιζεσαι συνεχως κατι που σου αρεσει.

 

Δεν ειναι γηπεδο εδω αγαπητε. ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;; 

 

Τεχνολογικο φορουμ ειναι και δεν κανουμε διαχωρισμους. KATAONHTO;;;;

 

Οταν μαθεις οτι στην ζωη δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο  ή apple/microsoft/samsung ή οποια αλλη εταιρεια υποστηριζεις. Τοτε ισως καταλαβεις και το νοημς. Ως τοτε ομως μην μας τα ζαλιζεις....

 

 

 

 

Καλη Χρονια σε ολους    

Με πολυ μεγαλη προσηλωση και με μεγαλη αυτοσυγκεντρωση παρακολουθω τις απαντησεις σχετικα με το μηλοτηλεφωνο. Ποτε δεν εχω μπει στην αισχρη διαδικασια να απαντησω καπου, απλα διαβαζω και διαβαζοντας τις απαντησεις ολων διασκεδαζω. Ειμαι ατομο που εχω πιασει και μηλοτηλεφωνο και android. Δεν θα αναφερω τις υπερ και τα κατα, απλα θα πω οτι προτιμω τα android.

 

Ομως, αλλου ειναι το θεμα. Ο πρωτος που κανει τον διαχωρισμο και λεει: " Πηγαινε και ασχολησου τοτε με τα android και τα κινεζικα σου" εισαι εσυ. Τοτε φιλτατε μου για ποιον διαχωρισμο μιλας, ο οποιος εσυ πρωτος βαζεις στην μεση τον διαχωρισμο, τονιζοντας μας επιπλεον την λεξη " ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;"

 

Επι προσθετως, εχουμε δημοκρατια και μονον με λογικα επιχειρηματα φιλτατε μου μπορεις να εισπραξεις την επιβεβαιωση που ζητας και οχι να επιβαλλεσαι, οπως οι υπολοιποι, με ολα τα κατα ενος ανοητου κινητου τηλεφωνου,

 

Να σου ζαλιζουμε τι ακριβως; Αυτα ειναι τα επιχειρηματα σου; Οτι στα ζαλιζει καποιος τη στιγμη που ερχεται σε μια ιντερνετικη διαφωνια περι κινητων τηλεφωνων;

 

Και σε ρωταω ποια ειναι τα λογικα σου επιχειρηματα; Οτι παρουσιαζεις το κινητο τηλεφωνο σου στους φιλους σου ή σε αυτους που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να παρουν κατι το οποιο προς σε εμενα και αλλους εκατομμυρια ανθρωπους ειναι δυσλειτουργικο σαν να ειναι η καλυτερη γκομενα που ειχες ποτε, την οποια την πληρωσες 700e και λες οτι ειναι η καλυτερη με φουλ ελαττωματα; Καλυτερα να εβρισκες μια του δρομου, οπως λες και εσυ τα " κινεζικα ". Εχω πιασει κινητο τηλεφωνο στα χερια μου και δεν παιζονταν σε σχεση με αλλα με τα ιδια χαρακτηριστικα(κινεζιαρικο) 

 

 

Και μην ξεχναμε οτι το κινητο τηλεφωνο ειναι για κλησεις και μηνυματα, αντε και το ιντερνετ. Οι υπολοιπες λειτουργιες ειναι επιπροσθετες, τις οποιες οι περισσοτεροι δεν τις χρησιμοποιουμε και καθημερινα. 

 

Peace n Love and Happy New Year!

 

 

ΥΓ: Οι διαχωρισμοι γινονται για να καταταχθουμε καπου, στα λεγομενα στρατοπεδα. Αν λοιπον θελεις να κατατασσεσαι καπου, κρατα το για εσενα. Ολα ειναι θεμα μεγαλοεταιρειων και marketing ωστε να φερουν την διχονοια. Και εκει παμε αλλου... Απλα στο λεω για να το διαβασεις, και ας μην το θυμασαι το επομενο λεπτο. Ετσι γινεται και στην ζωη...

Επεξ/σία από Ελληνίκη
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα τρολλαρεις έτσι; Καλή οθόνη;; Καλές οι πατέντες με την ρετίνα κλπ αλλά πάλιωσαν. Σύγκρινε με τις άλλες ναυαρχίδες όπως το Note 4, LG G3 και Nokia Lumia 930 (από αυτό σου γράφω) και ξέρεις τι θα δεις; Μέτρια οθόνη, μέτριας ανάλυσης με ξεβαμμένα χρώματα. Ακόμα και η Amoled του S5 με υπερκορεσμενα χρώματα είναι μακράν καλύτερη! Τουλάχιστον όμως έχει μαύρο! Η πρώτη ποια είναι;; του 6plus? Εξίσου άθλια οθόνη στις 5,5. Είπαμε οι κάθε συσκευή έχει αδυναμίες αλλά να τις αναγνωρίζουμε έστω. Παραδέξου το αν ήταν Xiaomi με τέτοια οθόνη θα είχε φάει ΤΟ κράξιμο.

Απαράδεκτη που για πολλοστή φορά κατασκεύασε το ομορφότερο, ταχύτερο, ποιοτικότερο, με την καλύτερη (ή τη 2η καλύτερη) οθόνη, με το πληρέστερο και πλουσιότερο app store και με μιά από τις καλύτερες κάμερες κινητό της αγοράς. Απαράδεκτοι λέμε!!! Να κλείσουν τώρα! :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε για τι μας τα ζαλισεις στο θεμα για το Iphone;;;;

 

Πηγαινε και ασχολησου τοτε με τα android και τα κινεζικα σου, ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;;;;;

 

Εχουμε γεμισει εξυπνακηδες του κωλου και το να κανεις μια σοβαρη συζητηση εδω μεσα ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ,γιατι πρεπει να υπερασπιζεσαι συνεχως κατι που σου αρεσει.

 

Δεν ειναι γηπεδο εδω αγαπητε. ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ;;;; 

 

Τεχνολογικο φορουμ ειναι και δεν κανουμε διαχωρισμους. KATAONHTO;;;;

 

Οταν μαθεις οτι στην ζωη δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο  ή apple/microsoft/samsung ή οποια αλλη εταιρεια υποστηριζεις. Τοτε ισως καταλαβεις και το νοημς. Ως τοτε ομως μην μας τα ζαλιζεις....

 

 

 

 

Καλη Χρονια σε ολους    

Εσύ ζαλίζεις τον εγκέφαλο σου ρε φίλε, θα μπορούσες να μην ασχοληθείς καθόλου με τα όσα λέω.

 

"Εξυπνάκηδες του κώλου" προφανώς βάζεις και τον εαυτό σου μέσα διότι κι εσύ ένας από αυτούς είσαι, βλέπεις κάτι που δεν σου αρέσει και κατευθείαν να αντιδράσεις, ρελάξ ρε μαν λες και σου βρίσαμε τη μάνα κάνεις!

 

Είπα εγώ ότι είναι γήπεδο; Χειρότερο από γήπεδο είναι το κλίμα εδώ μέσα, ο φανατισμός σε όλο του το μεγαλείο από το 80% των μελών.

 

Στο τεχνολογικό φόρουμ κάνεις διαχωρισμούς, αυτό είναι που δεν έχεις καταλάβει και δεν θα κάτσω να τ αναλύσω επιπλέον...

 

 

 

Τράβα κάνε ότι γουστάρεις κι άμα δεν σ αρέσουν τα όσα βλέπεις να μη γράφεις εδώ πέρα. 

 

Άντε και καλή χρονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...