Προς το περιεχόμενο

Λεξεις και φρασεις που δεν αντεχουμε να ακουμε/να βλεπουμε


jimijoop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

So, που λέτε dudes, προχθές είδα έναν παλιό μου συμμαθητή. "Ε, φίλος!" του φώναξα. Μου λέει "What's up dude?". Του κάνω "Καλά μωρέ, εδώ ρε αλάνι!". Μου λέει "OMG χάρηκα πολύ που σε ξαναείδα ψηλέ! Να κανονίσουμε να βρεθούμε για κανένα καφέ να σου δείξω και το νέο μου Turbo-X κινητό!". Του απαντάω "Lol! Ok dude, κάθε μέρα είμαι ελεύθερος στις μία και μετά το μεσημέρι!", και χαιρετώντας μου κάνει "ΥΟLΟ!".

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

H τα άλλα που λένε οι δημοσιογράφοι κυρίως

"Με μαθηματική ακρίβεια"

"Αυξήθηκε εκθετικά"

^^

Ερωτικά εμετικοί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω σε κάποιον πχ. "Με πεθαίνει η μέση μου σήμερα " και πριν προλάβω να τελειώσω..... "ΕΓΩ να δεις...."

Η αποθέωση του εγωισμού.

 

Α και όταν καποιος/α μου λέει πχ. που είναι το τέτοιο; Ποιό τέτοιο %#!@*@&

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντέχω να ακούω γυναίκες να λένε συφιλιάστηκα
μου θυμίζει τις φωτογραφίες που ειχα δει στο google με τη σύφιλη οταν πρωτοέβαλα internet  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2)Το hashtag του viper

 

Καλά κάνεις και το διευκρινίζεις, hashtag και hashtag μας έχει φλομώσει στο hashtag!! Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι ε, άμα το βλέπεις κάθε μέρα, μετά σου βγαίνει αβίαστα. Oπότε..

 

 

 

#δενφερωκαμιαευθυνηγιατοχασταγκαυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ άσκοπα νεύρα να τσαντίζεται κάποιος με διάφορες εκφράσεις καθώς οτι και να γίνει δεν είναι στο χέρι κανενός ατομικά να αλλάξει ένα "ρεύμα" ή νοοτροπία εκφράσεων και λέξεων που λένε οι άνθρωποι και ακούγονται στις συνομιλίες μας μέσα στην κοινωνία από εδώ και από εκεί. Περισσότερο με εκνευρίζει ο τρόπος που λένε λέξεις ή φράσεις ορισμένοι καθώς και τι άτομα είναι αυτά που τις λένε.

 

Μου την σπάνε διάφορες λέξεις που αποτελούν μίξη ελληνικών και αγγλικών και κυρίως τις ακούω από κοπέλες. Π.χ είναι must, είμαι genius, είσαι top.

 

Μου την σπάει η φράση είσαι πίσω. (Είμαι όπου μου γουστάρει με δική μου ευθύνη, ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτό του και τα δικά του ελαττώματα).

 

Επίσης αν μου πουν την φράση "δεν υπάρχει δεν μπορώ αλλά δεν θέλω" και την ακούσω από 15χρονο, από φοιτητή από άτομα μεταξύ 20-35 και γενικά της ηλικίας μου τότε με το ζόρι κρατιέμαι μην γίνω αγενής. Η φράση αυτή κρύβει πολλές αλήθειες και είναι σωστή σε πάρα πολλές περιπτώσεις αλλά προτιμώ να την ακούσω από άτομα κάποιας χ ηλικίας π.χ 40αρηδες και ηλικιωμένοι, γενικώς άτομα που έχουν περάσει διάφορα στην ζωή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α...και παιδια... ειναι ''στους στυλους του Ολυμπιου Διος'' και οχι στις στυλες... τί στυλες; Σταυρολεξο θα λυσουμε;

 

(το παραπανω, δεν με ενοχλει οταν το λενε στις στυλες, απλα μιας και αναφερθηκε και το στις μια, το εγραψα γιατι αρκετοι το κανουν λαθος και τα εχω και τα 2 στο μυαλο μου μαζι σαν ''λαθη'')

 

 

Στο θεμα μας τωρα:

 

Δεν μπορω να ακουω αντρα βαρυ που (δεν ειναι παντρεμενος), να μου λεει, που ειναι η γυναικα σου; το βραδυ θα ειμαι με τη γυναικα... κλπ..

 

Σιγα ρε.. (που να'σουνα και παντρεμενος 100 χρονια)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-δεν υπαρχει

-με ξεπερναει

-ετσι

 

+Οποιαδηποτε βρισια προφερεται απο γυναικειο στομα, σε οποιαδηποτε αλλη περισταση πλην της ευκολως ενοουμενης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Αχ περνάμε τέλεια !"

"ma nigga"

"haha! τέλειο!!"

"lol"

"troll"

"όοοοχιι καργιολ@κιι"

"Αντε ρε noob"

"Μοίαζεις με τον τάδε" .

"Ωχ πάλι θα μας χτυπάν τα κουδούνια για τα κάλαντα"

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)το "συμβαίνει τώρα" στα παρακμιακά μέσα κοινωνικής δικτύωσης και στα συστημικά κανάλια.

2) "η επέλαση του εγκέλαδου" σε κανάλια και εφημερίδες κάθε φορά που συμβαίνει κάποια φυσική καταστροφή. όλες τις φορές

3) "σφοδρή επίθεση εξαπέλυσε ο προεδρός της αντιπολίτευσης / κυβέρνησης στον/στην ..." κάθε φορά που αυτοκουτσομπολεύονται οι 300 ρόμπες.

4) η λάθος χρήση της λέξης "δέος" .μά καλά ποτέ τους σε έκθεση δεν τους τη διόρθωσαν για το τί σημαίνει;κάθε φορά σε ανασκαφές ή άλλες ανακαλύψεις επιστημονικές. 

5) η έκφραση " είναι κάτσε καλά αυτό που έγινε" , αντίστοιχο του "δεν υπάρχει σου λέω "

6) "δώκω" ή "δώνω" αντί για δίνω.

7) "πλερώκεις" αντί για "πληρώνεις"

8) και το κορυφαίο σε διάφορα χωριά της ορεινής ευβοίας. αντί για "εδώ χάμω" "παδαχα μουδά"

9) τα ρηχά μηνύματα-ευχές που το εύρος κι βάθος των ευχών τους περιορίζεται στις εξής δύο. "να είσαι καλά και να περνάς καλά"

9) η ας πούμε λέξη "selfie" . χωρίς σχόλια.

10) το "ο χρήστης -τάδε- ήταν εκεί στις -τάδε- του μηνός". που αλλού  μα στα μέσα κοινωνικής δικτυωσης φυσικά.

11) το "μοιάζει σαν" αντί για το σωστό "μοιάζει με"

12) η λέξη μλκς από γυναικείο στόμα!!!!

13) "πρέπει να χυθεί άπλετο φως " . πολιτικά λαμόγια

14) το να γράφει κάποιος για συντομία "τεσπα" ενώ προ ολίγου έχει παραθέσει ένα κείμενο τριών σελίδων. εκτός αυτού μου τη δίνει και η ίδια ,έτσι σκέτη. 

15) όταν κάποιος πετάει μία μλία για αστείο ,δικαιολογείται με τη χρήση "χα καλοοο εεεε;;;;"

16) "για service πατήστε το 1, για να μιλήσετε με αντιπρόσωπο πατήστε το 2 , για ό,τι άλλο παρακαλώ περιμένετε"

17)"της πλήρης" αντί για "της πλήρους" , "βέλοι" αντί για "βέλη"

18) "έχω τα λαιμά μου"

Επεξ/σία από gdriver
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...