Προς το περιεχόμενο

Το 2014 ήταν η χειρότερη χρονιά για τους κινηματογράφους


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβα τα εισιτήρια!!!!!!!!!! 

Απλα οτι να ναι και μου αρεσει που σου κανανε και Link.Ψαξε λιγο(αν και αμφιβαλλω)αν τα 7 ευρω ειναι ακριβα...Ασε που αν πας μεσοβδομαδα βγαινει ακομα φθηνοτερα.....

Κι εδώ τα ίδια.

 

Έχει αρχίσει να με κουράζει πολύ ο κόσμος που δεν ξέρει πώς να συμπεριφερθεί σε ένα κινηματογράφο/θέατρο κ.λπ., ή που δεν του κόβει ότι δεν είναι μόνος του και πως (και) οι υπόλοιποι έχουν πληρώσει εισιτήρια.

Ε ευτυχως δεν ειναι και πολλες οι ταινιες που να τραβανε πολυ κοσμο.Μονο τιποτα γνωστες ταινιες τυπου Αρχοντα,Hobbit,Transformers Κλπ και εκει φταιει στο οτι μαζευονται και πολλα ατομα του νηπιαγωγιου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να δω ταινία η σειρά είτε από pc είτε στο cinema χαλαρά 1 χρόνο...... το ίδιο και περισσότεροι φίλοι μου..... εδώ μουσική σταματήσαμε να ακούμε......... οτι τπτ άλλο απλός το μόνο που κάνουμε πλέον είναι  δουλειά ύπνος ύπνος δουλειά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει Pause στο συνεμα, 3 ωρες στο interstelar πιάστηκε ο ποπός μου.

 

3.5 ευρω στα village παω, τις τεταρτες. εχω φιλο που παει village καθε, μα καθε τεταρτη με εναν κολλητό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ τα ίδια.

 

Έχει αρχίσει να με κουράζει πολύ ο κόσμος που δεν ξέρει πώς να συμπεριφερθεί σε ένα κινηματογράφο/θέατρο κ.λπ., ή που δεν του κόβει ότι δεν είναι μόνος του και πως (και) οι υπόλοιποι έχουν πληρώσει εισιτήρια.

Άστα να πάνε..Αλλά και τι να κάνεις ; Να κάνεις φασαρία στα μέσα της ταινίας για την συμπεριφορά τους ; Ή να τσακωθείς με 15-20 άτομα(Γιατί δεν θα συμπεριφέρονται μόνο 2-3 έτσι)..Στις πρεμιέρες είναι η χειρότερη κατάσταση πάντως γι' αυτό και από 'δω και πέρα θα τις αποφεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου κάνει εντύπωση με τις τιμές που έχουν στα ύψη και το όλο και χαμηλότερο επίπεδο των ταινειών (κατά μέσο όρο)... Το 2014 ήταν η πρώτη χρόνια, από το 1997 που έκαναν πρεμιέρα τα Village Cinemas, που δεν ξόδεψα ούτε ένα € για δείγμα για να πάω να δώ έργο σε σινεμά. Ας κάτσουν τώρα να συλλογιστούν τι οδήγησε έναν πελάτη σαν και 'μένα, που το 1997 παρακολούθησε τουλάχιστον 20 ταινείες σε κινηματογράφους, στο απόλυτο μηδενικό του 2014 και πιθανόν των ετών που έπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου κάνει εντύπωση με τις τιμές που έχουν στα ύψη και το όλο και χαμηλότερο επίπεδο των ταινειών (κατά μέσο όρο)... Το 2014 ήταν η πρώτη χρόνια, από το 1997 που έκαναν πρεμιέρα τα Village Cinemas, που δεν ξόδεψα ούτε ένα € για δείγμα για να πάω να δώ έργο σε σινεμά. Ας κάτσουν τώρα να συλλογιστούν τι οδήγησε έναν πελάτη σαν και 'μένα, που το 1997 παρακολούθησε τουλάχιστον 20 ταινείες σε κινηματογράφους, στο απόλυτο μηδενικό του 2014 και πιθανόν των ετών που έπονται.

Δεν ειναι οι τιμες στα υψη ρε παιδια ελεος πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε καλύτερη ποιότητα εικόνας στο σπίτι μας πια .Κινηματογράφο πήγαιναν παλιά που δεν είχαν κάν τηλεόραση σπίτι τους

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ή 8 € το άτομο, το λιγότερο, χωρίς να συνυπολογιστούν τα έξοδα για σνακ και αναψυκτικό αλλά και τα μεταφορικά, πλέον για τον μέσο Έλληνα που ζεί σε μια χώρα που κάθε χρόνο βυθίζεται όλο και πιο βαθιά στο βούρκο, θεωρούνται έξοδα πολυτελείας.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχουμε 55'' τηλεοραση και ηχεια με ενισχυτη που γκρεμιζουν τοιχους δεν υπαρχει λογως πλεον να παμε κινηματογραφο..... :P φωναζω την παρεα σπιτι και αραζουμε. (oσο περναει ο καιρος και πεφτουν οι τιμες στις tv και υπαρχουν τα torrent κτλπ τοσο ο κοσμος θα καθεται σπιτι του για ταινιες...ετσι νομιζω..) βεβαια καλο ειναι να βγαινουμε και απο το σπιτι για βολτα μην ειμαστε ολοι την ωρα αραχτοι σε ενα καναπε... ;)

....και όλα αυτά χαρη του XBMC και του lambda :-D  :-D  βλέπουμε πρωτοι....σε πρωτη προβολη......εγω απορω πως υπαρχουν ακομη και βιντεοκλαμπς........απορω !!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ή 8 € το άτομο, το λιγότερο, χωρίς να συνυπολογιστούν τα έξοδα για σνακ και αναψυκτικό αλλά και τα μεταφορικά, πλέον για τον μέσο Έλληνα που ζεί σε μια χώρα που κάθε χρόνο βυθίζεται όλο και πιο βαθιά στο βούρκο, θεωρούνται έξοδα πολυτελείας.

Υπαρχουν και οικονομικες προβολες μεσοβδομαδα οπως αναφερθηκε και παραπανω.Οσο για τα σνακ και αναψυκτικα ναι προφανως και δεν ειναι και τοσο απαραιτητα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ταινίες σαν το unbroken + hobbit που είδα το 2015.

 

καλύτερα σπίτι...τσάμπα η φασαρία !!!

 

7€ το πρώτο, 12€ το δεύτερο και παραγωγές "ίσα να πάρουμε το παραδάκι κι ας περιμένουν πολλά, εμείς θα φτιάξουμε ωραίο τρέιλερ να πιάσουμε τα κορόιδα" !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε όμως όλοι μεσοβδόμαδα, πώς να το κάνουμε. Και στην τελική το 1997 πλήρωνα εισιτήριο στα Village Cinemas (απ' τα ακριβότερα της εποχής) 1500 δρχ., δηλαδή περίπου 4.5€, και έβλεπα ταινειάρες. Σήμερα πληρώνεις το διπλάσιο σχεδόν εισιτήριο, οι απολαβές είναι ούτε οι μισές από τότε, και όλα αυτά για να δείς κατά 80% σκουπίδια, ως επί το πλείστον, remakes/reboots/sequels/prequels.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...