Προς το περιεχόμενο

[megathread] ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ no-name "κινεζιες" tablets και smartphones Ver.2 - ποσταρετε μονο αφου διαβασετε το #1 ποστ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες έχω κάτι "εισερχόμενα" απο Belgian Post. Το Tracking code που έχω λειτουργεί μέχρι να μπεί το πακέτο Ελλάδα, μετά το Track and Trace των Ελτά δε δείχνει τίποτα. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Πήρα στα ΕΛΤΑ τηλέφωνο, αλλα λένε οτι επειδή ο Tracking code δεν είναι του τύπου XX213124124214XX δεν είναι ανιχνεύσιμος. :/

Τι είναι αυτό καινούργια μόδα?

Το κολο-gear ενώ ξεπέρασα τα 40$ μου έστειλε με τέτοιο tracking το ενα δέμα και το άλλο που ηταν κάτω απο 30 με παρόμοιο αλλά απο NL.

Τέρμα Δηλαδή το auto free με SG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι είναι αυτό καινούργια μόδα?

Το κολο-gear ενώ ξεπέρασα τα 40$ μου έστειλε με τέτοιο tracking το ενα δέμα και το άλλο που ηταν κάτω απο 30 με παρόμοιο αλλά απο NL.

Τέρμα Δηλαδή το auto free με SG.

Για να δουμε απο 15 δεματα.

 

Με Bpost International περιμενω και εγω 2 ψηφιακα ρολογια

 

Τα υπολοιπα με NL post  

 

Και οι αχρηστοι μου εστειλα 4 δεματα μεγαλης αξιας Unregistered επειδη χρησιμοποιησα ποντους απο το wallet μου και φανηκαν μικροτερης αξιας των 20$ ενω στο συστημα εδειχνε Registered και τικαρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε με custom rom δεν φτιαχνει?

 

Μπα έβαλα και την τελευταία του Ιταλού καθώς και την ακόμα πιο καινούρια κινέζικη... τα ίδια χάλια. Για το φλας δεν συζητάμε... το καντήλι στο παρεκλήσι παραδίπλα φέγγει περισσότερο....

 

Πάρε δείγμα να καταλάβεις... http://i.imgur.com/uOKfplZ.jpg

Ζήτα να σου το αλλάξουν με το Χ600.Περίπου στην ίδια τιμή είναι.Λίγο πιο παλιό αλλά πολύ καλύτερη κάμερα και οθόνη.Αν μπορείς να συμπληρώσεις την διαφορά πήγαινε στο Χ800 με κλειστά μάτια.Πάντως με κάποιες cusotm roms η κατάσταση ψιλοδιορθώνεται αλλά τα δύο τηλέφωνα έχουν διαφορετικές κάμερες.Το Χ500 13mp Samsung,ενώ το X600 έχει 13mp Sony που είναι κατα πολύ καλύτερη.Και η οθόνη τους επήσεις.Σε αυτα που υπερτερεί το Χ500 από το Χ600 .Το ότι είναι μερικούς μήνες πιο νέο,στο ότι έχει fingerprint και full metal body.Το Χ800 μετά ξεφεύγει κατά πολύ σε όλα εκτός ίσως σε τιμή.

 

Έλα που δεν μου αρέσει καθόλου το X600 και θέλω και το fingerprint (δεν το έχει ούτε το X800)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα έβαλα και την τελευταία του Ιταλού καθώς και την ακόμα πιο καινούρια κινέζικη... τα ίδια χάλια. Για το φλας δεν συζητάμε... το καντήλι στο παρεκλήσι παραδίπλα φέγγει περισσότερο....

 

Πάρε δείγμα να καταλάβεις... http://i.imgur.com/uOKfplZ.jpg

 

Έλα που δεν μου αρέσει καθόλου το X600 και θέλω και το fingerprint (δεν το έχει ούτε το X800)

Δεν φταιει το κινητο, πρεπει να κουνηθηκε ο χιονανθρωπος την στιγμη της φωτογραφιας...  :-D

 

Δεν εχω δει χειροτερες....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα έβαλα και την τελευταία του Ιταλού καθώς και την ακόμα πιο καινούρια κινέζικη... τα ίδια χάλια. Για το φλας δεν συζητάμε... το καντήλι στο παρεκλήσι παραδίπλα φέγγει περισσότερο....

 

Πάρε δείγμα να καταλάβεις... http://i.imgur.com/uOKfplZ.jpg

 

Έλα που δεν μου αρέσει καθόλου το X600 και θέλω και το fingerprint (δεν το έχει ούτε το X800)

Και γιαυτο δεν εμπιστευομαι με την μια το καθε πυροτεχνημα που ενθουσιαζει τα πληθη και τρεχουν να γεμιζουν σελιδες στο Myphone χωρις να το εχουν πιασει καν στα χερια τους ;) 

 

Με το που ειδα κλειδωματα Custom Roms απο εναν Ιταλο και μια Cyanogen που κρασαρει σε μερικα feats του κινητου οπως IR και καμερα δεν....

 

Σας ευχαριστουμε παντως που κανετε τα πειραματοζωα για τους υπολοιπους :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστουμε παντως που κανετε τα πειραματοζωα για τους υπολοιπους :P

 

Να 'σαι καλά ρε φιλαράκι... και ότι άλλο θέλετε, εδώ είμαι... :) :P

 

Πάρτε και τις Original φωτογραφίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιαυτο δεν εμπιστευομαι με την μια το καθε πυροτεχνημα που ενθουσιαζει τα πληθη και τρεχουν να γεμιζουν σελιδες στο Myphone χωρις να το εχουν πιασει καν στα χερια τους ;) 

 

Με το που ειδα κλειδωματα Custom Roms απο εναν Ιταλο και μια Cyanogen που κρασαρει σε μερικα feats του κινητου οπως IR και καμερα δεν....

Σας ευχαριστουμε παντως που κανετε τα πειραματοζωα για τους υπολοιπους :P

 

Με αυτά που ζητάς φωτογραφίζεις τα Xiaomi.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που ζητάς φωτογραφίζεις τα Xiaomi.

Οχι ρε συ τα αυτονοητα ζηταω.

Και με το Meizu Metal μου ετρεχαν τα σαλια αλλα μολις ειδα τα χαλια του εκανα στροφη 180 μοιρων.

Κ4 Note περιμενα πως και πως και απογοητευση

To Oykitel K10000 εδω στο θεμα το εκθειαζαν για το Design και την μπαταρια του ενω ειναι ενα κινητο των 80 δολλαριων με μια μπαταρια και design meh..

 

Ψαχνω να δω ενα VFM της προκοπης αλλα ακομα τιποτα στον οριζοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες έχω κάτι "εισερχόμενα" απο Belgian Post. Το Tracking code που έχω λειτουργεί μέχρι να μπεί το πακέτο Ελλάδα, μετά το Track and Trace των Ελτά δε δείχνει τίποτα. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Πήρα στα ΕΛΤΑ τηλέφωνο, αλλα λένε οτι επειδή ο Tracking code δεν είναι του τύπου XX213124124214XX  δεν είναι ανιχνεύσιμος. :/

 

 

Τι είναι αυτό καινούργια μόδα?

Το κολο-gear ενώ ξεπέρασα τα 40$ μου έστειλε με τέτοιο tracking το ενα δέμα και το άλλο που ηταν κάτω απο 30 με παρόμοιο αλλά απο NL.

Τέρμα Δηλαδή το auto free με SG.

Τα Belgian Post δέματα ανιχνεύονται μέχρι να μπουν Ελλάδα. Μετά απλά περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να δω ενα VFM της προκοπης αλλα ακομα τιποτα στον οριζοντα

 

Το Xiaomi Redmi Note 3 το οποίο επίσης έχω πάρει θα σε καλύψει απόλυτα... Είναι κατά την άποψή μου το απόλυτο VFM στην παρούσα φάση. Δεν με χάλασε σε τίποτα, τα πάντα δουλεύουν τέλεια, το fingerprint ταχύτατο (αν και θα το προτιμούσα μπροστά), οθονάρα, μπαταριάρα, πολύ καλή κάμερα και φυσικά μεταλικό - δεν είναι τόσο ωραίο όσο το LETV X500 αλλά είναι πολύ πάνω από τα γνωστά κινέζικα και κάθεται τέλεια στο χέρι. Μόνο αρνητικό που είναι πολύ καινούριο και ακόμα δεν κυκλοφορούν πολλές ROM, αλλά με αυτήν που έρχεται παίζουν τέλεια τα πάντα, απλά δεν έχει Ελληνικά μενού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σημερα παραγγελια απο banggood που ειχε γινει 3 Νοεμβριου.Σιγα σιγα ολα περνουν το δρομο τους.

 

Το θεμα ειναι οτι το banggood τα ξανα στελνει μετα απο 50 μερες οποτε οταν ερθουν πρεπει να ξανα σταλουν πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xiaomi Redmi Note 3 το οποίο επίσης έχω πάρει θα σε καλύψει απόλυτα... Είναι κατά την άποψή μου το απόλυτο VFM στην παρούσα φάση. Δεν με χάλασε σε τίποτα, τα πάντα δουλεύουν τέλεια, το fingerprint ταχύτατο (αν και θα το προτιμούσα μπροστά), οθονάρα, μπαταριάρα, πολύ καλή κάμερα και φυσικά μεταλικό - δεν είναι τόσο ωραίο όσο το LETV X500 αλλά είναι πολύ πάνω από τα γνωστά κινέζικα και κάθεται τέλεια στο χέρι. Μόνο αρνητικό που είναι πολύ καινούριο και ακόμα δεν κυκλοφορούν πολλές ROM, αλλά με αυτήν που έρχεται παίζουν τέλεια τα πάντα, απλά δεν έχει Ελληνικά μενού. 

Εχω βαρεθει να λεω σε ολους παρε το Redmi Note 2 ή το 3.

 

Θελω να εμφανιστει συντομα κατι δυνατο να το κοντραρει μπας και δουλεψει ο ανταγωνισμος και πεσουν οι τιμες ή σταματησουν το καραγκιοζιλικη με τα εξτρα GB Ram με καπελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σημερα παραγγελια απο banggood που ειχε γινει 3 Νοεμβριου.Σιγα σιγα ολα περνουν το δρομο τους.

 

Το θεμα ειναι οτι το banggood τα ξανα στελνει μετα απο 50 μερες οποτε οταν ερθουν πρεπει να ξανα σταλουν πισω.

 

Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις το Amazon αν λάβεις το ξανασταλμένο αντικείμενο σου λέει "keep it, donate it or do it whatever you want"!!! Βέβαια μιλάμε για Amazon!

 

 

Είναι συστημένα?

Μέχρι να μπουν Ελλάδα ναι, μέρα όχι. Αλλά αν είναι πακέτο δεν θα το αφήσει χύμα (λογικά) αλλά θα αφήσει ειδοποιητήριο για ογκώδες αντικείμενο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις το Amazon αν λάβεις το ξανασταλμένο αντικείμενο σου λέει "keep it, donate it or do it whatever you want"!!! Βέβαια μιλάμε για Amazon!

 

 

Μέχρι να μπουν Ελλάδα ναι, μέρα όχι. Αλλά αν είναι πακέτο δεν θα το αφήσει χύμα (λογικά) αλλά θα αφήσει ειδοποιητήριο για ογκώδες αντικείμενο.

Το banggood μου ζηταει να το κανω refuse απο το ταχυδρομειο οποτε θα ξανα παει πισω η να το κρατησω και να το πληρωσω στην τιμη που παρηγγειλα το πρωτο.

 

Ετσι εκανα με μια αλλη παραγγελια που την ξανα εστειλαν και επειτα ηρθε και η παλια 55 ημερων και σε 3 μερες ηρθε και η καινουργια.Επειδη την χρειαζομουν πληρωσα και την κανουργια.Αυτη τη φορα ομως θα το κανω refuse ωστε να παει πισω.

 

Το καλο ειναι οτι γραφουν πανω στο δεμα τι περιλαμβανει η παραγγελια οποτε ξερεις τι να στειλεις πισω και τι οχι γιατι αλλιως θα επρεπε να το ανοιξεις να δεις τι εχει και ξανα πακεταρισμα και πισω.

 

 

 

Αυτό πως το βλέπετε θα είναι όντως 3.1A?

 

http://www.zapals.com/deal/3-port-usb-wall-charger.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...