Προς το περιεχόμενο

Καμμενο καντράν Renault Laguna


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα κόσμε<br><br> Εδω και ενα 3μηνο εχω επισημα χαλασμενο καντραν ,σε Λαγκούνα του 2001 <br><br> Δεν αναβει καμια ενδειξη , ουτε λαδια ουτε νερο ουτε βενζινη (βαζω μεβτο ενστικτο και στο περιπου φορα παρα φορα απο ενα 20€) και σαφως ουτε στροφες/ταχύτητα .<br><br> Τι επιλογες εχω πλην καινουριου , διοτι η ολη αλλαγη για καινουριο του κουτιου θελει γυρω στα 1000€ ;;<br><br> Θελω να παω ταξιδι για 3μερο αλλα απο την αλλη ψιλοφοβαμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω οχι (δε ξερω πως) αλλα ουτε και ο ηλεκτρονικος που το πηγα .

Η τιμη που ειπα ειναι αυτη που μου ειπε αφοτου μπηκε , το αναψε , ειδε οτι δε δουλευει και στο 5λεπτο μου εδωσε το πορισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα. και χωρίς πολύμετρο στην ασφαλειοθήκη έβγαλε το συμπέρασμα πως κάηκε. κουκουρουκου ηλεκτρολόγος. τέλος πάντων , πήγαινε και σε κανέναν άλλον και αν πάλι σου πει το ίδιο βρες μεταχειρισμένο,για τη δική σου έκδοση πάντα και με διευκόλυνση δοκιμής. μη δωσεις και τσάμπα λεφτά για το μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000€ για καντραν;  Άμα είναι πες του να σου βρει κανα ολόκληρο αμάξι κατα προτίμηση ίδιο με το δικό σου για να έχεις κι άλλα ανταλλακτικά με 1000€ για να μην φτιάξεις το καντράν δεν αξίζει :P

 

Ρώτα μόνος σου στην αντιπροσωπία για καινούριο, αλλά πρώτα από όλα δες για καμμένες ασφάλειες. Ακόμα και στο βιβλιαράκι σου δείχνει που βρίσκονται και ποια ασφάλεια είναι για το κάθε τι. (μπορείς να το δεις κι εσύ δηλαδή, και τις περισσότερες φορές η καμμένη ασφάλεια φαίνεται και με το μάτι) Αν τελικά θες καντράν γιατί να μη πας σε μεταχειρισμένο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρι δεν γνωρίζω που μένεις, αλλά Αθήνα νότια τουλάχιστον οι μισοί συνοικιακοί ηλεκτρολόγοι/μηχανικοί θα σου δώσουν τιμές για μεταχειρισμένο + τοποθέτηση ακόμα κ σε περίπτωση που έχει καεί όλο.

 

Η πρώτη σου κίνηση πάντος είναι να τσεκάρεις ασφάλειες, όπως ειπώθηκε.

 

 

/sc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα λεπτό. τι μοντέλο ειναι (χρονια). μου κανει πολυ χλωμό να μη δουλεύει τίποτα και μαλλον για ηλεκτρολογικο πρόβλημα δείχνει κατα για καμένο καντράν.

 

σε κάθε περίπτωση εώς 100€ ούτε 1€ παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@madsc Θεσσαλονικη ειμαι ...

 

Θα ψαχτω και σε αλλα συνοικιακα , θα ψαξω , αλλα για αρχη θα ψαξω το manual να κανω ενα τεστ με τις.ασφαλειες γιατι θυμαμαι εχει διπλα στη πορτα του οδηγου ενα ντουλαπακι με μια πλακετα , κατι τρυπες που μπαινουν σαν usb κατι πλαστικα με δαγκανες , και στο καπακι απαυτο το ντουλαπι εχει απο 1 ανταλλακτικο .

Πιθανως ειναι οι ασφαλειες ;

 

Θα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Λοιπόν , ξεθαβω το θέμα διότι ξέχασα να το ενημερώσω΄....Δυστυχως όμως εχω ξανα προβλημα

 

 

Καντράν βρήκα και έβαλα απο μεταχειρισμενα ανταλλακτικά με 75€ , αυτο εγινε αρχες Ιουλίου.

 

Δυστυχως απο χθες εχω προβλημα , διοτι ξανα ΚΑΙ αυτο κάηκε ( ή ¨"κάηκε" , δεν ξέρω...) .

Πηγα στον ηλεκτρολογο που το ειχε βαλει και μου ειπε οτι επειδη ηταν μεταχειρισμενο, κατα 98% απλα ηταν η ωρα του να χαλασει και αυτο , οποτε ξανα μανα πρεπει να βγω στην γυρα να δω αν υπαρχει αλλο....

 

Επειδη προς το παρον δεν ειμαι διατεθιμενος καθε 2μηνο να πληρωνω και να αλλαζω καντραν , και επειδη 1100€ που κανει το καινουριο του κουτιου ουτε για πλακα δεν θα τα διαθεσω ( τωρα το αμαξι -15ετιας- ζητημα να κανει κανα 3χιλιαρο € ) , τι θα μπορουσα να κανω ;

 

Θα το παω σε εναν ηλεκτρονικο πουα σχολειται με ΡΕΝΩ στην Μελενικου (καθετη στην Μαρτιου) που μου προτειναν, απλως θελω να μζεψω καποια χρηματα πρωτα.

 

Λετε να φταιει καποια ασφαλεια η καποιο κυκλωμα που διορθωνεται ευκολα ;

 

Ειλικρινα εχω σπαστει με την κατασταση , αφηστε που φοβαμαι να οδηγησω ενα αμαξι που δε θα ξερω ουτε με ποση βενζινη ειμαι , ουτε τα λαδια, θερμοκρασια και αλλες σημαντικες για την ασφαλεια μου ενδειξεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μερικα χρονια ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με τα ηλεκτρολογικα στο αυτοκινητο μου (δεν αναβαν με τπτ τα φωτα) ειχα γυρισει ολη τη θεσσαλονικη και ολοι μου ελεγαν οτι ναναι (να ξηλωσουμε ταμπλο, να το αφησω 3-4 μερες και ΑΝ βρουν τι φταιει και διαφορα αλλα...)

μετα απο 4 ηλεκτρολογους!!! ο 5ος βρηκε τη λυση μεσα σε 2 λεπτα.....απο τοτε οτι χρειαζεται παω εκει και οποιος γνωστος εχει παει εμεινε πολυ ευχαριστημενος..συστηνω ανεπιφυλακτα (ελπιζω να μην θεωρηθει διαφημιση απλα επειδη ειχα απελπιστει -δεν μπορουσα να οδηγησω νυχτα- και μου εδωσε λυση τελειως οικονομικα τον εκτιμησα )

http://www.vrisko.gr/details/bg6k2g117d5e3ebba75705_112c2d25b

 

προτεινω να περασεις να δεις τι θα σου πουνε (διπλα στο ζαπινγκ το τοσταδικο ειναι κ στο γηπεδο της μεντ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...