Προς το περιεχόμενο

930 και XBOX ΟNE 499 @Γερμανος


Mourloz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 311
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πέρασα σήμερα το πρωί από τον Γερμανό στην Κορίνθου (Πάτρα) και μου είπαν ότι δεν είχαν απόθεμα. Μπορούν να παραγγείλουν και έπειτα μπαίνουμε σε σειρά προτεραιότητας.

 

 

 

Αυτό το 50%-50% πραγματικά δεν το καταλαβαίνω, και εξηγούμαι:

 

Το κινητό ως γνωστόν (από προσφορές που έχουν παιχτεί κλπ κλπ), έχει 299ευρώ.

Το xbox one 399ευρώ.

Η τιμή και των 2 μαζί 698ευρώ.

Η τιμή προσφοράς 499ευρώ. (έκπτωση 28,5%)

 

Χρησιμοποιώντας απλή αναλογική λοιπόν στα 499ευρώ της προσφοράς το κινητό έχει το 42,8% (=299/698) και το xbox one το 57,2% (=399/698) της τιμής στην προσφορά, τα οποία αντιστοιχούν σε 214ευρώ για το Nokia Lumia 930 και 285ευρώ για το xbox one.

 

Απλά μαθηματικά είναι, και δεν χρειάζεται να βάζουμε όρους στο πώς θέλει ο καθένας να μοιραστεί την προσφορά με κάποιον άλλο. Εξ'άλλου όπως βλέπουμε δεν είναι μόνο 10ευρώ η διαφορά στην τιμή των 2 προϊόντων αλλά 71ευρώ.

 

Συμφωνώ ότι δεν είναι ωραίο να λέμε για τις τιμές στα post εδώ στο thread προσφορών, αλλά καλύτερα με pm όπως έχει προειπωθεί και ας κανονίζει ο καθένας την τιμή που θέλει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

400ευρω δεν εχει το XboxOne σκετο Btw. Επισης το 50-50 ειναι δικαιο και για τους 2 ενδιαφερομενους καθως και οι 2 επωφελουνται απο την προσφορα αλλος περισσοτερο αλλος λιγοτερο.Τωρα οσον αφορα αυτα που γραφεις παραπανω ισχυουν πιο πολυ αν τα αγορασεις και τα 2 εσυ μονος σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά με τα λεφτά είναι βλακείες...Φτάνει πια 

 

Απλά τα πράγματα όποιος έχει τα λεφτά ας το πάρει μονος του και να το πουλήσει όσο θέλει στις αγγελίες!

Όποιος δεν έχει λεφτά θα "συμβιβαστεί" με το 50-50 γιατί όπως και να είχε δεν θα μπορούσε να αγοράσει μόνο του κανένα από τα δύο σε αυτά τα λεφτά..

 

Τώρα αν θέλετε να λύσετε και διαφορική εξίσωση για το ποσό που αντιστοιχεί στο καθέναν απλά αγοράστε το μόνοι σας και πουλήστε το.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά με τα λεφτά είναι βλακείες...Φτάνει πια 

 

Απλά τα πράγματα όποιος έχει τα λεφτά ας το πάρει μονος του και να το πουλήσει όσο θέλει στις αγγελίες!

Όποιος δεν έχει λεφτά θα "συμβιβαστεί" με το 50-50 γιατί όπως και να είχε δεν θα μπορούσε να αγοράσει μόνο του κανένα από τα δύο σε αυτά τα λεφτά..

 

Τώρα αν θέλετε να λύσετε και διαφορική εξίσωση για το ποσό που αντιστοιχεί στο καθέναν απλά αγοράστε το μόνοι σας και πουλήστε το.

Γιαυτο ακριβως και ο matrixxx ειπε οτι για παραπανω ποσα μονο σε Pm γιατι ηξερε που θα παει το πραγμα.

Βασικα τελειωσε η προσφορα ή καποιοι περιμενουν παραλλαβες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα σήμερα το πρωί από τον Γερμανό στην Κορίνθου (Πάτρα) και μου είπαν ότι δεν είχαν απόθεμα. Μπορούν να παραγγείλουν και έπειτα μπαίνουμε σε σειρά προτεραιότητας.

 

 

 

Αυτό το 50%-50% πραγματικά δεν το καταλαβαίνω, και εξηγούμαι:

 

Το κινητό ως γνωστόν (από προσφορές που έχουν παιχτεί κλπ κλπ), έχει 299ευρώ.

Το xbox one 399ευρώ.

Η τιμή και των 2 μαζί 698ευρώ.

Η τιμή προσφοράς 499ευρώ. (έκπτωση 28,5%)

 

Χρησιμοποιώντας απλή αναλογική λοιπόν στα 499ευρώ της προσφοράς το κινητό έχει το 42,8% (=299/698) και το xbox one το 57,2% (=399/698) της τιμής στην προσφορά, τα οποία αντιστοιχούν σε 214ευρώ για το Nokia Lumia 930 και 285ευρώ για το xbox one.

 

Απλά μαθηματικά είναι, και δεν χρειάζεται να βάζουμε όρους στο πώς θέλει ο καθένας να μοιραστεί την προσφορά με κάποιον άλλο. Εξ'άλλου όπως βλέπουμε δεν είναι μόνο 10ευρώ η διαφορά στην τιμή των 2 προϊόντων αλλά 71ευρώ.

 

Συμφωνώ ότι δεν είναι ωραίο να λέμε για τις τιμές στα post εδώ στο thread προσφορών, αλλά καλύτερα με pm όπως έχει προειπωθεί και ας κανονίζει ο καθένας την τιμή που θέλει.

 

 

 

Οι τρέχουσες τιμές στα καταστήματα δεν είναι αυτές.

 

To Lumia 930 έχει 307€ (bestprice.gr)

Το ΧΒΟΧ έχει 345€ (πάλι από το ίδιο site)

Σύνολο 652€

 

Αναλογικά λοιπόν, το Lumia 930 έχει 235€ και το ΧΒΟΧ one 265€. Mην βγάζετε από την μύγα ξύγκι.

 

Μισά μισά και όλοι κερδίζουμε. Δεν θα μας σώσουν 15€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά με τα λεφτά είναι βλακείες...Φτάνει πια 

 

Απλά τα πράγματα όποιος έχει τα λεφτά ας το πάρει μονος του και να το πουλήσει όσο θέλει στις αγγελίες!

Όποιος δεν έχει λεφτά θα "συμβιβαστεί" με το 50-50 γιατί όπως και να είχε δεν θα μπορούσε να αγοράσει μόνο του κανένα από τα δύο σε αυτά τα λεφτά..

 

Εγώ μιά δίκαιη μοιρασιά πρότεινα σύμφωνα με τις τιμές προσφορών που είχαν "παιχτεί" πρόσφατα (για αυτό έβαλα και το Lumia στα 299, σωστά με διορθώσατε, 307 πλέον, και 370 το xbox - με παιχνίδια - με τιμές bestprice σε αξιόλογα καταστήματα).

Το 50-50 όμως είναι επιεικώς χαζό (κατά τη γνώμη μου). Τι σημαίνει να το πάρει ο καθένας όσο θέλει και να το πουλήσει; Αν κάποιος σκοπεύει να πάρει ένα από τα 2 και για το άλλο θέλει να βρει συμφορουμίτη για να μοιραστεί τα έξοδα, εννοείται ότι πρέπει να πάει αναλογικά η μοιρασιά. Φυσικά και να κάνει ότι θέλει σε περίπτωση που έχει το budget να τα αγοράσει και τα 2, αλλά αυτό είναι διαφορετική περίπτωση από αυτήν που παρουσιάζω εγώ.

 

Εγώ μάλλον δεν θα το πάρω το πακέτο, και την ενημέρωση για το κατάστημα στην Πάτρα την έκανα για όποιον ενδιαφερόμενο. Να βοηθήσω θέλω, λέγοντας την άποψή μου για το άδικο 50-50 που λέτε συνέχεια. Δυστυχώς ακόμα και τα 15ευρώ είναι ένα ποσό. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

 

Τώρα αν θέλετε να λύσετε και διαφορική εξίσωση για το ποσό που αντιστοιχεί στο καθέναν απλά αγοράστε το μόνοι σας και πουλήστε το.

 

Μπράβο. Με την ειρωνία θα πας μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε  θα ξαναεπέμβω, αλλά όσοι προσπαθούν να επιβάλλουν στην άλλη πλευρά ή πολλά ή το μισά-μισά,  είναι αξιολύπητοι. Δεν εννοώ για όσους τα βρήκαν στα μισά μισά ή εκεί γύρω, σε αυτούς μπράβο. Αλλά μιλάω για αυτούς που είναι διατεθειμένοι να μην πάρουν καθόλου άμα είναι 255 γιατί δε μπορούν να δεχτούν ότι μπορεί κάποιος να τους "ρίξει" και κάθονται εδώ μεσα μέρα νύχτα να κλαίγονται. Βρείτε τα στα pm, δεν το καταλαβαίνω. Από την άλλη αν πάει κάποιος να κοροϊδέψει ξεκάθαρα κάποιον (σύμφωνα και με τον ορισμό του matrixxx) πρέπει να μπανάρεται διότι εκμεταλλεύεται το φορουμ. όλα τα υπόλοιπα είναι αρλούμπες.

Sorry αλλά πολύ λογικό κάποιος να θεωρήσει για έξοδα και το πηγαινέλα, για να γίνει αποδεκτό όμως πριν το πάρει ας εχει κανονίσει με κάποιον στο φόρουμ.

Ξεκίνησε με ανοχή του matrixxx η δυνατότητα να συνεννοηθούμε εδώ στο φόρουμ και όχι στις αγγελίες και κάποιοι από πώρωση θα το καταστρέψουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ψάχνουν το πακέτο από Θεσσαλονίκη, στον Γερμανό στο Cosmos έχουν φέρει τουλάχιστον 7-8 συσκευές 930 που πρόλαβα να δω στο συρτάρι και μαζί ΧΒΟΧ με assassins ή με FIFA15+Forza5. Εγώ χτύπησα το δεύτερο πακέτο! Επιμείνετε όμως γιατί ο υπάλληλος αρχικά μου είπε ότι δεν υπάρχει η προσφορά. 'Οταν όμως του είπα ότι μίλησα με τα κεντρικά του Γερμανού το μεσημέρι και με ενημέρωσαν ότι υπάρχει διαθέσιμο το πακέτο στο κόσμος, ξαφνικά θυμήθηκε ότι σήμερα τους έστειλαν πολλά πακέτα, το είχε ξεχάσει! Οπότε γρήγορα στο κοσμος όσοι ενδιαφέρονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για το xbox με το fifa, υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που να ενδιαφέρεται για το κινητό? Ώστε να πάρουμε παρέα το πακέτο από το κόσμος? Επικοινωνήστε μαζί μου με pm!

Eυχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για το Xbox one γιατι έκλεισα ένα πακέτο στο mall και εγώ θέλω το κινητό.Το Xbox είναι σκέτο χωρίς παιχνίδια γιατι δεν είχε αλλα πακέτα.Οποιος θέλει pm για να πάμε να τα παραλάβουμε.

 

UPDATE:βρέθηκε άτομο.

Επεξ/σία από spyrossss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και άργησα να το σκεφτώ, σε περίπτωση που ισχύει ακόμα η προσφορά και θέλει κάποιος να την εκμεταλευτεί σε ακόμα χαμηλότερη τιμή, έχω και χαρίζω 3 δωροεπιταγές του Γερμανού, μία των 20€(για αγορές άνω των 100€) και 2 των 10€(για αγορές άνω των 50€) και ισχύουν μέχρι το τέλος του μήνα μόνο για τα καταστήματα Γερμανός που βρίσκονται σε εμπορικά κέντρα. Είμαι από Αθήνα.

Η δωροεπιταγή των 20 ευρώ δόθηκε σε μέλος και είναι ακόμα διαθέσιμες οι δύο των 10 ευρώ, με την σημερινή μέρα να είναι η τελευταία μέρα ισχύς τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ψάχνω ένα σφραγισμένο 930, για δώρο. Αν κάποιος έχει από την προσφορά κανένα αδιάθετο, δίνω έως 260€. Επικοινωνία με pm.

 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Mourloz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πραγματικα το σετακι ειναι φοβερο.. Η προσφορά εξαιρετικότατη..

 

Η κινητουμπα, αν και πολλοι την κραζετε (only god knows why..), ειναι εξαιρετική και σαν ποιότητα κατασκευής, και σαν λειτουργικό (όσοι δεν το εχετε χρησιμοποιήσει, αξιζει να το δείτε) μπορεί να μην έχει όλες τις λειτουργίες των androids, αλλά έχει χρήσιμα και απλά πράγματα. Περεταίρω η οθόνη είναι από τις καλύτερες τις αγοράς (απίστευτο μαύρο). Στα χρήματα που προσφέρεται δε μέσω τις προσφοράς είναι επικό, συγκριτικά με οτιδήποτε. Τρελό value for money..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...