Προς το περιεχόμενο

930 και XBOX ΟNE 499 @Γερμανος


Mourloz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ενδιαφέρεται κανείς για το xbox από Αθήνα στα μισά λεφτά (225) pm.

Edit: έχει βρεθεί συναγοραστής.

Επεξ/σία από insome
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 311
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

όποιος θέλει το xbox από Θεσ/νίκη μου λέει, σκέφτομαι να πάρω το πακέτο (930) σύντομα. Μισά-μισά αν είναι όντως 225 τότε από 225. :)

Εντιτ: θα πάει η αγορά από αρχές του μήνα για να μπει ο φρέσκος μισθός και να πουλήσω το κινητό. θα ενημερώσω μόλις έχω νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για το 930. Αν υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται για το xbox και θέλει να τρέξει τη διαδικασία ας επικοινωνήσει μαζί μου και θα τα βρούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω απο Γερμανο το γνωστο πακετο xbox+lumia και φυσικα να επωφεληθω απο το 10% επιστροφη για να βγει 450ε.

Παω λοιπον σημερα και κλεινω πακετο σε ενα Γερμανο και συζηταω με την ταμια. Εχω στη διαθεση μου μονο χρεωστικη της eurobank που πανω γραφει ομως "ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ" και ειναι Debit Mastercard. Η ταμιας ορκιζοταν οτι θα λειτουργησει.... τεσπα πηγα στην τραπεζα εκει κοντα να βαλω λεφτα στο λογαριασμο (γιατι τα τραβαει αποκει) και ρωταω και στην τραπεζα οπου μου ελεγαν οτι ΔΕΝ θα λειτουργησει και λειτουργουν μονο οι ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ και οι YES σε αυτο. Γυριζω στο Γερμανο τα ξαναλεω με την ταμια και παλι ορκιζεται οτι θα δουλεψει με την debit mastercard....

 

Δεν εκανα την αγορα, το αφησα κρατημενο για να δω τι να κανω.... Εσεις εχετε εμπειρια σε Γερμανο που να λειτουργησε και με debit?

Επισης, επειδη ο Γερμανος εχει την ιδιαιτεροτητα οτι το 10% το παιρνεις αμεσα και οχι σε επομενη αγορα, αυτο θα γινει με ποιον απο τους 2 τροπους ? :

1) Χρεωση 499ε στην καρτα και μετα πιστωση στην καρτα 49.9ε

2) Χρεωση εξαρχης 449.1

 

Γιατι αν ειναι το δευτερο δεν εχω κατι να ρισκαρω μπορω να τη δοκιμασω την debit....αλλα αν ειανιτ ο πρωτο και δε λειτουργησει θα το μαθω κατοπιν εορτης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος θέλει το xbox από Θεσ/νίκη μου λέει, σκέφτομαι να πάρω το πακέτο (930) σύντομα. Μισά-μισά αν είναι όντως 225 τότε από 225. :)

Εντιτ: θα πάει η αγορά από αρχές του μήνα για να μπει ο φρέσκος μισθός και να πουλήσω το κινητό. θα ενημερώσω μόλις έχω νέα.

να ξερεις οτι θεωρητικα αρχες του μηνα θα εχει ληξει αυτη η προσφορα...

Λεω "θεωρητικα" γιατι κανονικα εληγε τελος Φεβρουαριου και τη συνεχισαν για το Μαρτιο, αλλα κανεις δε σου λεει οτι θα τη συνεχισουν και τον Απριλιο....αλλωστε τα αποθεματα εχουν ηδη περιοριστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι για το Lumia 930, αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για το xbox ας επικοινωνήσει μαζί μου για να κανονίσουμε τις

λεπτομέρειες. Περιοχή Πάτρα αλλά υπάρχει και η δυνατότητα αντικαταβολής.

 

Ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω απο Γερμανο το γνωστο πακετο xbox+lumia και φυσικα να επωφεληθω απο το 10% επιστροφη για να βγει 450ε.

Παω λοιπον σημερα και κλεινω πακετο σε ενα Γερμανο και συζηταω με την ταμια. Εχω στη διαθεση μου μονο χρεωστικη της eurobank που πανω γραφει ομως "ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ" και ειναι Debit Mastercard. Η ταμιας ορκιζοταν οτι θα λειτουργησει.... τεσπα πηγα στην τραπεζα εκει κοντα να βαλω λεφτα στο λογαριασμο (γιατι τα τραβαει αποκει) και ρωταω και στην τραπεζα οπου μου ελεγαν οτι ΔΕΝ θα λειτουργησει και λειτουργουν μονο οι ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ και οι YES σε αυτο. Γυριζω στο Γερμανο τα ξαναλεω με την ταμια και παλι ορκιζεται οτι θα δουλεψει με την debit mastercard....

 

Δεν εκανα την αγορα, το αφησα κρατημενο για να δω τι να κανω.... Εσεις εχετε εμπειρια σε Γερμανο που να λειτουργησε και με debit?

Επισης, επειδη ο Γερμανος εχει την ιδιαιτεροτητα οτι το 10% το παιρνεις αμεσα και οχι σε επομενη αγορα, αυτο θα γινει με ποιον απο τους 2 τροπους ? :

1) Χρεωση 499ε στην καρτα και μετα πιστωση στην καρτα 49.9ε

2) Χρεωση εξαρχης 449.1

 

Γιατι αν ειναι το δευτερο δεν εχω κατι να ρισκαρω μπορω να τη δοκιμασω την debit....αλλα αν ειανιτ ο πρωτο και δε λειτουργησει θα το μαθω κατοπιν εορτης...

ΔΕΝ ισχυει για debit καρτα σιγουρο 100%, αλλα ΜΟΝΟ με χρηση πιστωτικης. Δεν γνωριζω αν μεσα σε αυτες λογιζεται και η yes για την συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια. Για το αλλο που ρωτας κανονικα γινεται πιστωση στην καρτα σου το οφελος για επομενη αγορα σου, εχω ομως την εντυπωση πως στον Γερμανο μπορεις να κανεις αμεση εξαργυρωση. Ρωτησε το στον Γερμανο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ισχυει για debit καρτα σιγουρο 100%, αλλα ΜΟΝΟ με χρηση πιστωτικης. Δεν γνωριζω αν μεσα σε αυτες λογιζεται και η yes για την συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια. Για το αλλο που ρωτας κανονικα γινεται πιστωση στην καρτα σου το οφελος για επομενη αγορα σου, εχω ομως την εντυπωση πως στον Γερμανο μπορεις να κανεις αμεση εξαργυρωση. Ρωτησε το στον Γερμανο αυτο

 

Το 10% ισχυει ΜΟΝΟ για τις ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ...

Εγω τον Φεβρουαριο αγορασα την 42αρας τηλεοραση Panasonic που ειχε προσφορα ο Γερμανος...εκανε 299euro πληρωσα με την χρεωστικη της eurobank που εχω και πηρα επιστροφη 2.9euro...Δηλαδη 1% και οχι 10%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτή η ιδεα να ισχυει μονο για πιστωτικες οποιαδήποτε καλη ενεργεια της επιστροφης, ξερει κανεις αν είναι ευθυνη της EUROBANK ή του κάθε μαγαζιου; Να ξερω ποιον θα βαλω στην μαυρη λιστα μου - ποιον θα παψω να "ταϊζω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 παραδειγματα που προαναφερθηκαν δε βλεπω τι σχεση εχουν αφου ηταν σε περιοδο που δεν ισχυε αυτη η προωθητικη ενεργεια...

Αποκει και περα, επειδη πηγα σε αλλο Γερμανο και τους εβαλα να μου δειξουν το mail που τους ηρθε σαν ενημερωση (πηγε στους Γερμανους την περασμενη παρασκευη) δειχνει οτι μπορουν να κανουν Instant Discount την ωρα που χρεωνουν την καρτα... Αρα δε νομιζω οτι ισχυει πως θα σου πιστωθει μετα σαν επιστροφη το 10%, θα πρεπει εξαρχης να χρεωθει σαν 450ε στην καρτα ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΔΕΧΘΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

 

Τωρα εδω ειναι αλλου παπα ευαγγελιο, πολυ πιθανον οπως λετε να μην ισχυει στις Debit και να μη μπορεσεις ποτε να κανεις την αγορα... Αλλα σεναριο που να χρεωθει 499 και μετα να μη παρεις επιστροφη 10% δε βλεπω να υπαρχει αφου πρεπει να ζητησεις να περαστει σαν instant discount!

 

Και εκει ειναι που λεω μηπως υπαρχει loophole για το Γερμανο που εχει αυτην την ιδιαιτεροτητα και μπορεις να χρεωσεις την Debit, αφου θα χρεωθει με αφαιρεμενη την εκπτωση in the first place... και στην τελικη ακομα και να μη γινεται κανονικα, ισως αμα δεν ειναι ενημερωμενοι στο καταστημα, να το "φανε" το 50αρι αυτοι μετα που δε θα το παρουν απο eurobank

 

Οποτε δοκιμασε κανεις μηπως με Debit?

Η εστω καποιος που πηγε με πιστωτικη ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, μπορει να μας πει αν τον χρεωσαν 499 και του επεστραφησαν 49 ή αν τον χρεωσαν 450?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξερεις οτι θεωρητικα αρχες του μηνα θα εχει ληξει αυτη η προσφορα...

Λεω "θεωρητικα" γιατι κανονικα εληγε τελος Φεβρουαριου και τη συνεχισαν για το Μαρτιο, αλλα κανεις δε σου λεει οτι θα τη συνεχισουν και τον Απριλιο....αλλωστε τα αποθεματα εχουν ηδη περιοριστει

Που το διάβασες αυτό; Έχεις κάποιο λινκ; Στο λινκ του πρώτου ποστ λέει ξεκάθαρα:

*Η προσφορά ισχύει για απόκτηση του Lumia 930 µέχρι 18/04/2015 ή µέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Ισχύει για περιορισμένο αριθµό τεµαχίων.
Δοκίμασε κάποιος να πληρώσει με προπληρωμένη κάρτα της Eurobank με τις κατάλληλες προϋποθέσεις; Ρωτάω γιατί μπορεί να υπάρχει κάποιο "παραθυράκι"/δυσλειτουργία/λάθος πληροφόρησης του υπαλλήλου. Και τέλος το bonus είναι 1 ή 10%; Υπάρχει κάπου αυτό στο διαδίκτυο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...