Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια , ξερει κανεις πως λεγεται ενα κομματι που βαζει το magic ( το καναλι του ολυμπιακου ) και ειναι σε ενα βιντεο με τα γκολ της ομαδας απο τον πρωτο γυρο του φετινου πρωταθληματος? Οχι απο psydition to red or dead .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cristina ασε εχω σκάσει κι εγώ. Όταν το άκουσα στο ράδιο ακουγόταν καθαρά και το τραγουδούσα κι εγώ, τώρα με την ηχογράφηση που έκανα έχασα τα "αυγά και τα πασχάλια", northern, southern, burning .....Αν το αποκωδικοποιήσω θα σου πω. xxxxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς Cristina:

Βρήκα την πρώτη ηχογράφηση είναι 43 δευτερόλεπτα, ελπίζω να βοηθήσει περισσότερο, εμένα πάντως δε με βοήθησε.:cry:

 

http://www.sendspace.com/file/65gm5p

(είναι amr)

 

Βρήκα κι άλλο μέρος στίχου....

http://www.sendspace.com/file/s6bo4y

(mp3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi guys tha ithela help gia ena tragoudi pou exei melodia me xylophono, opos to zookey tou yves larock, kai exei foniyika to are you ready (einai auto pou metraei antistrofa 10...1 are you ready) an to kserete peite mou giati efaga ton kosmo. (einai persino nomizo) thnx alot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω το τραγούδι που εχει τη μελωδία του "j-five +charlie chaplin - modern times" χωρίς remix.Βασικά θέλω την πρώτη του εκτέλεση.

 

Το κομμάτι ονομάζεται "Titine" και είναι από την ταινία "Μοντέρνοι καιροί"

(Modern times) του Σαρλό (Charlie Chaplin)...

Υπάρχει περίπτωση να το βρεις και ως "A nonsense song"

 

(Τα παρακάτω παραπέμπουν στην κατηγορία των τηλοπτικών, ωστόσο, λόγω σχετικότητας τα γράφω εδώ...)

 

Το κομμάτι αυτό παιζόταν στους τίτλους αρχής μιας ελληνικής σειράς του MEGA προ οκταετίας περίπου... Η σειρά λεγόταν "Σηνύθεις ύποπτοι", με Βλαδίμηρο Κυριακίδη, Ελευθερία Ρήγου, Εβελίνα Παπούλια (στην πρώτη της τηλεοπτική εμφάνιση νομίζω) και Σοφία Ολυμπίου (εγκέφαλος της σπείρας στη σειρά. Η ηθοποιός αυτή έπαιζε τη θεία του Γιάννη Μπέζου και στο "Ακρως Οικογενειακόν")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να μου πεί τον τίτλο αυτού του τραγουδιού?

http://rapidshare.com/files/21475992/Sound_clip_02_.amr.html

 

Επίσης μήπως ξέρει κανείς το ξένο τραγούδι στο οποίο υπάρχει η μουσική του "Βας βας βας ο Παρασκευάς"?

 

layla-eric clapton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia kapoios na kseri pios leei to tragoudi epikindina se thelo creal sta ksena.....

Απο όσο ξέρω, και την αγγλικη εκδοση του τραγουδιου οι C real τη λένε με τίτλο

"It's a sin to live without you" (αν δεν κάνω λάθος)..Ώστοσο πιστέυω οτι η ελληνικη έκδοση ειναι πολυ καλύτερη (όπως κάθε φορα που οι έλληνες προσπαθουν να κανουν αγγλικη εκδοση των κμματιων τους)

Anyway, Enjoy:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς το τραγούδι που έπαιξε στους τίτλους τέλους του σημερινού επεισοδίου singles?

 

"First of the gang to die" του μεγάλου Morrissey!!! (των Smiths)

 

Θεϊκό κομμάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...