Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους!εδω και καιρο ψαχνω ενα τραγουδι πρεπει να ειναι του 80 και το τραγουδαει γυναικα.τα λογια που λεει ειναι τα εξης....''με πια λογικη αυτος ο δεσμος στα δυο θα κοπει,γιατι,γιατι,γιατι σε μισω....αφου,αφου,αφου σ'αγαπω...γιατι,γιατι σε κανω εχθρο..αφου,αφου σε βλεπω θεο....''ξερει κανεις τον τιτλο η την τραγουδιστρια που το λεει???πρεπει να ειναι αρκετα σπανιο γιατι αν και ασχολουμαι χρονια δεν το εχω ξανακουσει ποτε μου.εχω και ηχογραφηση περιπου ενα λεπτο αλλα δεν ξερω πως να το ανεβασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello all

 

Αφού δε βρήκα καμία βοήθεια για το προηγούμενο τραγούδι που έψαχνα από Patty Pravo, ας παραθέσω κάτι άλλο τελείεως διαφορετικό.

 

Μήπως αναγνωρίζει κάποιος αυτή την τραγουδάρα;

 

edit: όπως επίσης και αυτή την τραγουδάρα;

τι να κάνω παιδιά sorry αν ζητάω πολλά, ο Republic έπαιξε απανωτά δυο από τα τραγούδια που τα ψάχνω καιρό. w00t.gif

 

btw, το δεύτερο τραγούδι μήπως είναι από swayzak ή...καμία σχέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθεια..Λοιπον ψαχνω ενα κομματι που ειναι funk αλλα πρεπει να ειναι ρεμιξαρισμενο για να παιζει σε club.Χαρακτηριστικο ειναι οτι εχει πολυ εντονο σαξοφωνο το οποιο κανει σολο σε καποιες φασεις του κομματιου και κυριως στην αρχη.το κομματι μοιαζει λιγο αλλα ειναι πιο χαρακτηριστικο με το soul power '74 των Maceo and the Macks και αν δεν ξερετε πιο ειναι αυτο σας λεω πως απο αυτο το κομματι πηραν το σαξοφωνο και εκαναν το τραγουδι της J-lo Get right....Ξαναλεω το κομματι που ψαχνω ξεκιναει με σολο σαξοφωνο πολυ δυνατο και ειναι πολυ χορευτικο...παιδια please το ψαχνω σαν τρελη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αναγνωρίζει κάποιος αυτή την τραγουδάρα;

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο βρέθηκε το πρώτο...

Emiliana Torrini - Baby blue

(πού τα βρίσκουν ρε οι άτιμοι, όντως ωραίο κομμάτι)

δες κι εδώ...

http://www.alwaysontherun.net/emiliana.htm

 

Για να δούμε και το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<< Η Αγάπη Πιάνεται απ'τα μάτια σ'αγαπω και γίνομαι κομμάτια...>>

Μήπως το γνωρίζει κάποιος παλιό λαικό είναι

 

 

Θέμης Αδαμαντίδης - Μάτια μου γλυκά

LP:Καλωσόρισες κοντά μου

Έτος Κυκλοφορίας:1994

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalhspera! Psaxnw mia version tou tragoudiou "those were the days my friend" pou akougetai perissotero sta club...prepei na eixe vgei mia epanekdosh tou original kommatiou pou einai pio xorevtikh apo thn palia...An mporei kapoios as voithisei please!

 

κι εγω το ψαχνω αυτο. please μια βοηθειααα? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον sorry για το ξεθαμα του post αλλα εχω ενα πολυ καλο κομματακι το οποιο δεν γνωριζω ποιανου ειναι η πως λεγεται στα σιγουρα.

 

http://----/tea_in_sahara.mp3.html

το εχω ως: tea in sahara [ειναι σαν ανατολιτικο instrumental] - προσοχη: δεν ειναι το γνωστο των police!!

 

-αν καποιος παρακολουθει ακομα το θεμα και γνωριζει το κομματι ας μου πει κι εμενα τιτλο + artist

για μενα παντως ειναι το Νο1 κομματι για μια τετοια συλλογη, μακαρι να μπορουσα να το χορεψω!

 

[επισης ενα μεγααααλο μπραβο σ'αυτον που προτεινε το κομματακι απο cherry poppin daddies]

 

Παρακαλω ακουστε:

http://----/tea_in_sahara.mp3.html

 

μηπως καποιος γνωριζει τιτλο του κομματιου? και artist? το εχω ως tea in sahara αλλα δεν ξερω τιποτε αλλο!! και ειναι κομματαρα!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalhspera! Psaxnw mia version tou tragoudiou "those were the days my friend" pou akougetai perissotero sta club...prepei na eixe vgei mia epanekdosh tou original kommatiou pou einai pio xorevtikh apo thn palia...An mporei kapoios as voithisei please!

 

 

το βρηκα τελικα!! φιλε mhx_21

Shaggy ft Nasha - Those days

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον sorry για το ξεθαμα του post αλλα εχω ενα πολυ καλο κομματακι το οποιο δεν γνωριζω ποιανου ειναι η πως λεγεται στα σιγουρα.

 

http://----/tea_in_sahara.mp3.html

το εχω ως: tea in sahara [ειναι σαν ανατολιτικο instrumental] - προσοχη: δεν ειναι το γνωστο των police!!

 

-αν καποιος παρακολουθει ακομα το θεμα και γνωριζει το κομματι ας μου πει κι εμενα τιτλο + artist

για μενα παντως ειναι το Νο1 κομματι για μια τετοια συλλογη, μακαρι να μπορουσα να το χορεψω!

Είναι από Anne Dudley and Jaz Coleman το Habebe

 

Παρακαλω ακουστε:

http://----/tea_in_sahara.mp3.html

 

μηπως καποιος γνωριζει τιτλο του κομματιου? και artist? το εχω ως tea in sahara αλλα δεν ξερω τιποτε αλλο!! και ειναι κομματαρα!!;)

Σου απάντησα στο θέμα που το πρότεινες, άντε τώρα να μάθεις να το χορεύεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο βρέθηκε το πρώτο...

Emiliana Torrini - Baby blue

(πού τα βρίσκουν ρε οι άτιμοι, όντως ωραίο κομμάτι)

δες κι εδώ...

http://www.alwaysontherun.net/emiliana.htm

 

Για να δούμε και το άλλο...

δεν μου έρχεται 2η ειδοποίηση στο email οτι έγιναν κι' άλλες απαντήσεις στο θέμα...:rolleyes:

σε ευχαριστώ παλήκαρε! ε...οι ραδιοφωνατζήδες χωμένοι και παράλληλα χαμένοι στα μουσικά πεπραγμένα (καλά λίγοι τουλάχιστον :-D )

 

έχω κι άλλα tracks στο server μου προς ταυτοποίηση...και αυτά είναι ένα κι ένα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,

Θα ήθελα την βοήθεια σας λιγάκι.

Έχω μια γνωστή μου που δεν ξέρει ελληνικά και ψάχνει ένα τραγούδι ελληνικό που στο ρεφρέν λέει κάτι τέτοιο «μʼαγαπάς – σʼαγαπώ»

Το λέει άνδρας ενώ η απάντηση είναι από μια κοπέλα με πολύ ναζιάρικη και παράξενη φωνή. Μήπως σας έρχεται στο νου για το ποιο τραγούδι μπορεί να είναι αυτό;

Είδη έχω βρει δυο αλλά δεν είναι δυστυχώς κανένα από αυτά αυτά:cry:

1) Λίστα Γιαγκουση – Παρά πολύ

2) Πανταζής – Μʼαγαπάς, Σʼαγαπώ

 

Σας ευχαριστώ!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά ιδέα για ένα ξένο House κομμάτι με τουσ στίχους "i feel ready for love, come close to me, i am free to go, what are you waiting for, come dance with me"... Καινούριο είναι σχετικά, μηνών μάλλον. Τα φωνητικά είναι γυναικεία.Any help will be appreciated.Thanks εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...