Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακουσα στο ραδιοφωνο ενα ευχαριστο γαλλικο τραγουδακι, γρηγορο και πολυ ρυθμικο που η τραγουδθστρια επαναμαμβανε πολλες φορες το: tu mas mas mas...tu mas mas mas. ξερει κανεις τιτλο τραγουδιστρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παλιά σε μια κασέττα ένα παλιό τραγούδι του Γιάννη Γιοκαρίνη, που για μια γυναίκα που γνωρίζει και του λέει συνέχεια την φράση: "αραβαγκανικιουκεσονυγκαρντεν" Ξέρει κανείς τίτλο ή οποιοδήποτε άλλο στοιχείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειγοντως βοήθεια!Ακουσα ενα φοβερο τραγουδι στη καφετερια και οταν ρωτησα τον ντι-τζει μου ειπε ο τιτλος του κομματιου ειναι "paris on my mind" Βρε ψαχνω ψαχνω ψαχνω στο google τιποτα!Μου βγαζει κατι αλλα ασχετα.Το κομματι φερνει κατι απο house αλλα και απο pop-Club.Σας πλιζαρω βοηθειστε με να το βρω γιατι θα τρελαθω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα ενα τραγούδι στο ραδιόφωνο(χιπ χοπ ήταν)και είχε τους στοίχους "την πόλη μου την λένε πειραιάς" και γενικα έλεγε για τον πειραιά. Εχώ ψάξει παντού να το βρώ, γνωρίζετε τίποτα ? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παλιά σε μια κασέττα ένα παλιό τραγούδι του Γιάννη Γιοκαρίνη, που για μια γυναίκα που γνωρίζει και του λέει συνέχεια την φράση: "αραβαγκανικιουκεσονυγκαρντεν" Ξέρει κανείς τίτλο ή οποιοδήποτε άλλο στοιχείο;

 

Ο τίτλος του τραγουδιού αυτού είναι πράγματι: "ARABA-GAN-Y-Q-KEH SONY-GARD-N"

Εννοεί το: "I never promised you a rose garden", όπως τουλάχιστον γράφει στο εξώφυλλο!

 

Ο πρώτος δίσκος του Γιοκαρίνη (1984), με τίτλο "Φόρα Παρτίδα" σε παραγωγή Βαγγέλη Γερμανού... περιέχονται τα γνωστά του (Ευλαμπία, Νοσταλγός του R'n'R, Κιθαρίστας ή ντράμμερ κλπ)

post-45744-129062959799_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειγοντως βοήθεια!Ακουσα ενα φοβερο τραγουδι στη καφετερια και οταν ρωτησα τον ντι-τζει μου ειπε ο τιτλος του κομματιου ειναι "paris on my mind" Βρε ψαχνω ψαχνω ψαχνω στο google τιποτα!Μου βγαζει κατι αλλα ασχετα.Το κομματι φερνει κατι απο house αλλα και απο pop-Club.Σας πλιζαρω βοηθειστε με να το βρω γιατι θα τρελαθω!!!!

 

Paris - Haute Couture (La mode in the Mix) (Vocal Mix)

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα ενα τραγούδι στο ραδιόφωνο(χιπ χοπ ήταν)και είχε τους στοίχους "την πόλη μου την λένε πειραιάς" και γενικα έλεγε για τον πειραιά. Εχώ ψάξει παντού να το βρώ, γνωρίζετε τίποτα ? Ευχαριστώ.

 

Stereo mike Περαία μου απο το album XLi3h:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εισαγωγη απο το τραγουδι Jack-3 O' Clock In The Morning ....ψάχνω ενα ασμα που είναι με βιολια και μοιαζει πολύ με την εισαγωγή του παραπάνω τραγουδιου.όποια πληροφορια δεκτή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...