Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΩΘΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΡΕΦΡΑΙΝ ΛΕΕΙ "ΠΟΣΟ ΛΙΓΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ",ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΣΤΟ GOOGLE ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΠΡΙΝ 10 ΜΗΝΕΣ!!!!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

μηπως ξερει κανεις ποιας ταινιας θεμα ηταν η μουσικη που ακουγοταν συχνα κατα τη διαρκεια των περσινων επεισοδιων της σειρας -ιστοριες του αστυνομου Μπεκα- ???

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα πολύ μελωδικό τραγούδι, κάνει μπαμ για late 60's early 70's αλλά μάλλον είναι του 2005-2006 όποτε το ακούω μου μοιάζει λες και το έχει γράψει ο Ennio Morricone τέτοιου στυλ είναι αλλά πολύ μελωδικό, ακούγεται από μια γυναικεία φωνή.

Παιζόταν παλιότερα στο ραδιόφωνο Republic 100,3 το άκουσα και πριν 2 μέρες αλλά δεν μπόρεσα να το ηχογραφήσω...

Κανείς κάποια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Λοιπον ψαχνω ενα τραγουδι αλλα θυμαμαι μονο λιγες σκορπιες λεξεις. Λεει δεν εχω αλλη περηφανεια..κ κατι για αφανεια! Αν εχει κανεις καμια ιδεα μου λεει! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα πολύ μελωδικό τραγούδι, κάνει μπαμ για late 60's early 70's αλλά μάλλον είναι του 2005-2006 όποτε το ακούω μου μοιάζει λες και το έχει γράψει ο Ennio Morricone τέτοιου στυλ είναι αλλά πολύ μελωδικό, ακούγεται από μια γυναικεία φωνή.

Παιζόταν παλιότερα στο ραδιόφωνο Republic 100,3 το άκουσα και πριν 2 μέρες αλλά δεν μπόρεσα να το ηχογραφήσω...

Κανείς κάποια ιδέα;

Από την Patty Pravo είναι το τραγούδι, έψαξα στη δισκογραφία της (τίποτα από τα τραγούδια της δεν μου άρεσε) αυτό που ψάχνω δεν το βρήκα. Η τύπισσα έχει βγάλει τραγούδια από 1960 μέχρι και 1997...οπότε μήπως είναι μαζί με κάποιον άλλο μαζί;

Δεν ξέρω...δεν ξέρω, ελπίζω σε κάποια βοήθεια τώρα που βρήκα την ερμηνεύτρια. Στον republic το έπαιζε συχνά ο Στέλιος Βρεττός αυτό το τραγούδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!

 

Ψάχνω μια πολύ γνωστή εκτέλεση του Blue Monday, όχι από new order, αλλά από μια τραγουδίστρια. Παίζει συνέχεια ένα συγκεκριμένο ριφάκι με μια ακουστική κιθάρα. Μπορείτε να μου πείτε πως τη λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Καλησπέρα!!!

 

Ψάχνω μια πολύ γνωστή εκτέλεση του Blue Monday, όχι από new order, αλλά από μια τραγουδίστρια. Παίζει συνέχεια ένα συγκεκριμένο ριφάκι με μια ακουστική κιθάρα. Μπορείτε να μου πείτε πως τη λένε;

 

Πιθανως εννοεις αυτην απο Nouvelle Vague.Για την ιστορια εχουν διασκευασει πολλα γνωστα κομματια οπως το Don't Go που προσωπικα το θεωρω πολυ αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανως εννοεις αυτην απο Nouvelle Vague.Για την ιστορια εχουν διασκευασει πολλα γνωστα κομματια οπως το Don't Go που προσωπικα το θεωρω πολυ αξιολογο.

 

Ευχαριστώ, αλλά δεν είναι η έκδοση από Nouvelle Vague....

 

Αυτή που ψάχνω εγώ παίζει συνέχεια ένα ίδιο θέμα στο background με μια ακουστική κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ευχαριστώ, αλλά δεν είναι η έκδοση από Nouvelle Vague....

 

Αυτή που ψάχνω εγώ παίζει συνέχεια ένα ίδιο θέμα στο background με μια ακουστική κιθάρα.

 

Το αλλο που βρηκα ειναι απο Katharina Nuttall αλλα αμφιβαλλω να εννοεις αυτο, δυστυχως δεν γνωριζω καποιο αλλο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την προσπάθειά σου stormrain, αλλά ούτε αυτό είναι... Αυτή που ψάχνω εγώ έχει πολύ πιο λεπτή και ανάλαφρη χροιά!

 

Edit** Το βρήκα! Είναι από Flunk (!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...