Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς ένα παλιό τραγούδι που λέει "πόσο λυπάμαι τα χρόνια που πήγανε χαμένα..."?

 

Το τραγουδάει η Ματσούκα στην ταινία που έχει σήμερα στο Mega.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κανείς ένα παλιό τραγούδι που λέει "πόσο λυπάμαι τα χρόνια που πήγανε χαμένα..."?

 

Το τραγουδάει η Ματσούκα στην ταινία που έχει σήμερα στο Mega.

'Σοφία Βέμπο - Πόσο Λυπάμαι' :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην παραπάνω ταινία κ όταν ο Nicolas Cage πηγαίνει στην αντιπροσωπεία της Ferrari, ο υπεύθυνος του λέει ότι έχει πολλά παλιά μοντέλα στην αποθήκη και ο Cage απαντάει δήθεν αθώα: "τί άλλο έχετε στην αποθήκη;"

Ακριβώς εκείνη τι στιγμή κ για πολύ λίγο ακούγεται ένα κομμάτι που 99% δεν υπάρχει στο soundtrack της ταινίας. Μήπως μπορει να μου πει κάποιος τίτλο κ καλλιτέχνη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουσα την Ματσουκα ,αλλα αυτο το τραγουδι το εψαχνα και εγω οταν το τραγουδησε στο ''καφε της Χαρας'' η γυναικα του Πωποτα .

Ειναι υπεροχο τραγουδι :grin: (αν και δεν μ'αρεσε ιδιαιτερα η ερμηνεια της Βεμπο , προτιμησα αυτη της Σαμαρα ,οταν το ειπε στο σηριαλ- αλλα δυστυχως δεν νομιζω οτι υπαρχει πουθενα )

 

--

Το ''κι'οταν θα πεσουμε στην ιδια την παγιδα ,οταν θα λεμε που σε ξερω που σε ειδα κλπ κλπ '' ποιος το λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και τρια χρόνια ( κυριολεκτικα τρια χρονια) ψάχνω ενα τραγουδι που νομίζω ότι είναι του Πάνου Σταυρόπουλου και έχει το στίχο "...της αγάπης τα υπέροχα μάτια". Δεν το έχω βρει πουθενα. Αν γνωρίζει κανεις τίτλο ή που μπορώ να το βρω ας μου πει. tnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουσα την Ματσουκα ' date='αλλα αυτο το τραγουδι το εψαχνα και εγω οταν το τραγουδησε στο ''καφε της Χαρας'' η γυναικα του Πωποτα .

Ειναι υπεροχο τραγουδι :grin: (αν και δεν μ'αρεσε ιδιαιτερα η ερμηνεια της Βεμπο , προτιμησα αυτη της Σαμαρα ,οταν το ειπε στο σηριαλ- αλλα δυστυχως δεν νομιζω οτι υπαρχει πουθενα )

 

--

Το ''κι'οταν θα πεσουμε στην ιδια την παγιδα ,οταν θα λεμε που σε ξερω που σε ειδα κλπ κλπ '' ποιος το λεει ?[/quote']

Λάμπης Λιβιεράτος-Κι εγώ σου εξηγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...