Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά επειδή έχω έναν intel 80άρι σε ένα macbook pro unibody του 2008 και δεν φτάνει πλέον τι θα προτίνατε να βάλω?

Θέλω 240gb... Με ενδιαφέρει πρωτίστως και by far η αξιοπιστία και μετά η ταχύτητα. Πρακτικά όλοι οι ssd σε real life είναι σχεδόν ίδιοι...

Προς το παρόν έχω μόνο τα mac στον ssd αλλά θέλω να βάλω και τα windows... Το laptop έχει δεύτερο σκληρό πάνω για τα δεδομένα. Οπότε με ενδιαφέρει αποκλειστικά για τα λειτουργικά και τα προγράμματά τους... Ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος σε normal τιμή 240-256 GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να παρω.. Ενα ssd μεχρι 40ευρο...ποια εταιρια να διαλεξω....

Σε αυτά τα χρήματα 

 

https://www.skroutz.gr/s/3488345/Intenso-SSD-SATA-III-Top-128GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει 300mb/s εγγραφη

 

ειδα kingston ή patriot  με 425mb/s εγγραφη...γιατι να προτιμησω intenso?

Έχω καλύττερη άποψη από τα άτομα που τον έχουν αγοράσει από τους άλλους που λες. Αλλά δεν θα έπαιρνα κανέναν. Σε αυτά τα χρήματα μην ψάχνεις και ποιότητα και αξιοπιστία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ρωτησα....οσο αφορα την ταχυτητα σε ρωτησα...γτ μου ειπες για intenso...κ οχι για τους αλλους που ειναι πιο γρηγοροι.

Η ταχύτητα σε ενδιαφέρει ή αξιοπιστία? Όταν αναφέρθηκα στη λέξη ποιότητα τη εννοούσα? Προφανώς την ταχύτητα. Μην κοιτάς τα νούμερα. Αυτά είναι ονομαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MLC μνήμες και πολυ καλές επιδόσεις.

https://www.skroutz.gr/s/6029439/Crucial-BX100-250GB.html?from=catspan

 

Thanks φίλε... Κυκλοφορούν και με slc? Οι θεωρητικά οι καλές μνήμες(αξιόπιστες) είναι οι MLC και οι χειρότερες (λιγότερο αξιόπιστες) οι TLC? Είναι καλύτερος από M4-Mx200-Bx200?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχθές Link.png Site: αυτόν τον εξωτερικό.

Μέσα έχει διάφορα προγράμματα της WD για backup και δε ξέρω και γω τι άλλο. Τα χει χρησιμοποιήσει κανείς, λένε τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω έναν ssd για το λσπτοπακι μου 120gb είτε 240 δεν έχω θέμα χώρου. Έχω στο desktop τον 250αρι 850 evo αλλά είναι ακριβός για να πάρω και άλλον ένα τέτοιο. Σε κάτι πιο vfm θέλω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για αθορυβο HDD που θα ειναι για multimedia, ενω το λειτουργικο κλπ σε ssd. Ειμαι αναμεσα σε wd blue 2.5', red 3.5' και green 3.5'.

Εμπειριες αποψεις κλπ. ? Εμφαση στο αθορυβος/χωρις δονηση γιατι ο πυργος ειναι πρακτικα διπλα στο αυτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για αθορυβο HDD που θα ειναι για multimedia, ενω το λειτουργικο κλπ σε ssd. Ειμαι αναμεσα σε wd blue 2.5', red 3.5' και green 3.5'.

Εμπειριες αποψεις κλπ. ? Εμφαση στο αθορυβος/χωρις δονηση γιατι ο πυργος ειναι πρακτικα διπλα στο αυτι μου.

Αν δεν βάλεις καν παιχνίδια πάνω στον hdd τότε νομίζω ένας green είναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι green, έχουν την χειρότερη φήμη όσον αφορά την αξιοπιστία. Δες WD Red/Blue. Οι Red θεωρούνται πιο αξιόπιστοι γενικά και είναι πιο κατάλληλοι για αποθήκευση με 3 χρόνια εγγύηση ενώ οι Blue έχουν 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...