Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση : μπορώ σε ένα μηχάνημα να έχω δύο ssd η θα υπάρχει πρόβλημα;

Λες να τσακωθούν?

Για προτείνετε μηχανικό 3,5άρι, όχι ssd

 

αυστηρά μέχρι 50€

γρήγορο,

ήσυχο

και να μην ανεβάζει θερμοκρασίες.

 

Τον θέλω για boot σε μηχάνημα 4ετίας με Celron G πάνω και δεν με νοιάζουν οι επιδόσεις, όσο η αντοχή στον χρόνο (και στις διακοπές ρεύματος)  :).

Αντοχή σο χρόνο και στις διακοπές ρεύματος δεν εγγυάται κανείς για κανέναν δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να τσακωθούν?

Αντοχή σο χρόνο και στις διακοπές ρεύματος δεν εγγυάται κανείς για κανέναν δίσκο.

οχι ρε συ...απλα ενας τυπος μου ειπε δεν κανει να εχεις 2 ssd σε ενα μηχανημα,γιαυτο και ρωτησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια πρόταση για εξωτερικό σκληρό usb-3.0 χωρητικότητας 320GB/500GB?

με ενδιαφέρει να είναι γρήγορος, αξιόπιστος στην πιο χαμηλή τιμή...η χωρητικότητα δεν με ενδιαφέρει τόσο...ότι βρεθεί σε πιο φτηνό θα προτιμηθεί

 

όχι ssd (λόγω κόστους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω σκληρο 3tb για αποθήκευση, ο οποίος θα μπεί σε θήκη και θα συνδεθεί σε ρούτερ για οικιακό δίκτυο. Είμαι μεταξύ wd purple και red λόγω 3 ετών εγγύησης. Υπερέχει κάποιος από τους δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

κάποια πρόταση για εξωτερικό σκληρό usb-3.0  500GB?

με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστος ... και να μην ξεπερνάει τα 70 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

κάποια πρόταση για εξωτερικό σκληρό usb-3.0  500GB?

με ενδιαφέρει να είναι αξιόπιστος ... και να μην ξεπερνάει τα 70 ευρώ..

καμιά  πρόταση ρε παιδιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στο λαπτοπ μου  εναν Toshiba sata III 6GB-8 MΒ ταχυτητα, 5400 στροφες .Ομως χαλασε,και θελω να παρω καποιον με τα ιδια χαρακτηριστικα,εκτος απο western digital.Οικονομικο,και σχετικα γρηγορο.Τί προτεινετε;

και κατι αλλο.Θα παιρνατε παλι Toshiba,το οτι χαλασε στα 2 χρονια ειναι τυχαιο γεγονος,ή υπαρχει προβλημα στην συγκεκριμενη εταιρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ένα ποσό επιδότησης από την Wind και σκέφτομαι να το ρίξω για 3.5" σκληρό από τα public. Στα 2ΤΒ που με ενδιαφέρει έχει μόνο αυτούς τους 2:

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/anabathmisi/esoterikoi-skliroi-diskoi/seagate-internal-hdd-2tb-35-sata-iii-64mb/prod7861080pp/

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/anabathmisi/esoterikoi-skliroi-diskoi/wd-caviar-green-wd20ezrx-2-tb/prod4960348pp/

 

Θα χρησιμοποιηθεί για αποθήκη/downloading.

 

Αξίζει κάποιος από αυτούς τους 2 ή να κοιτάξω για κάποια άλλη αγορά;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μου κάνεις; Το από πάνω post δε το βλέπεις;

Ναι σορρυ δεν το είδα...και κάτι πιο οικονομικό για να έχουμε να διαλέξουμε σε περίπτωση που δεν μπορέσουμε οικονομικά να πάρουμε αυτόν που πρότεινες...δεν είναι για μένα για αυτό το λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...