Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Κάλεσμα σε παρόχους για δημιουργία δικτύων νέας γενιάς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η προσκληση προς τους παροχους ειναι αλλο ενα ανεκδοτο της ΕΕΤΤ για τα ματια του κοσμου.

 

Ας κοιταξει πρωτα να συμμαζεψει τους ηδη ευνοημενους και χρεοκοπημενους παροχους. Που αν και χρεοκοπημενοι πουλανε υπηρεσιες κατω του κοστους και εμπλεκονται σε αθεμιτο ανταγωνισμο.

 

Οπως και να το κανουμε, πακετα με 19€ Full extra και επενδυσεις δεν συμβαδιζουν

Ενω ο ΟΤΕ δεν είναι ευνοημένος θες να πεις και δεν ακολουθει πρακτικες αθεμιτου ανταγωνισμου..καρτελ ειναι και η κεφαλη αυτου λεγεται ΕΕΤΤ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενω ο ΟΤΕ δεν είναι ευνοημένος θες να πεις και δεν ακολουθει πρακτικες αθεμιτου ανταγωνισμου..καρτελ ειναι και η κεφαλη αυτου λεγεται ΕΕΤΤ........

Με ποιον κανει καρτελ ο ΟΤΕ και δεν το θυμαμαι;

Το οτι αντικειμενικα ενας παροχος δεν μπορει να σου δωσει μια τιμη χωμα δεν σημαινει οτι ειναι και καρτελ.

 

Αυτη την στιγμη ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρια που κανει επενδυσεις, κι αυτο γιατι ειναι μια υγιης εταιρια και οχι χρεοκοπημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληρωνω εως 24 και εχω 7 . οπως ειπε φιλος παραπανω το περασαν στο νομο και ειναι μα χαρα αυτοι . αν υπηρχε τροπος να πληρωνεις και εσυ εως 24 τοτε θα αλλαζαν οι γραμμες .παντως πιστευω συντομα θα αρχισουν αλλαγες γιατι θεσσαλονικη η hcn κανει θαυματα.την εχει βαλει φιλος και με 20αρα ταχυτητα εχει απλα 20αρα ταχυτητα συν 100 καναλια δωρεαν.αρχισαν οι εταιριες να χανουν τον κοσμο τους εδω οποτε λογικα θα αρχισουν να αναβαθμιζονται εκτος αν θελουν να μεινουν ετσι και εχουν τα δικτυα να τα βλεπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά οι Ιάπωνες για παράδειγμα δεν νομίζω ότι έχουν 24αρες συνδέσεις. Ένα μέσο οικιακό δίκτυο πληρώνει 10αρες συνδέσεις αλλά κατεβάζει σχεδόν στο max της σύνδεσης του. Τι να το κάνω το vdsl άμα είναι να πληρώνω τον κούκο αηδόνι και να κατεβάζω στην καλύτερη περίπτωση οριακά παραπάνω απο το adsl ?
Για να μην μιλήσουμε για την ποιότητα της σύνδεσης όπου αν είσαι τυχερός το νετ θα πέφτει κάμποσες φορές τον μήνα.
Ας κοιτάξουν λοιπόν πρώτα να αξιοποιήσουν στο έπακρο το υπάρχον δίκτυο βελτιώνοντας τις υποδομές και ας αφήσουμε τα μεγαλεπίβολα σχέδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι δικτύων νέας γενιάς μας έλλειπαν μόνο. 

Στην γειτονια μου εχουμε περασμενη οπτικη ινα DSL lam στα 500 μετρα και εμεις περνουμε internet απο το κεντρο του OTE 4χιλ μακρια 3mbps και πολλα λεω.

Στον απο κατω δρομο απο το σπιτι μου εχουν VDSL (30 μετρα αποσταση) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιον κανει καρτελ ο ΟΤΕ και δεν το θυμαμαι; Το οτι αντικειμενικα ενας παροχος δεν μπορει να σου δωσει μια τιμη χωμα δεν σημαινει οτι ειναι και καρτελ. Αυτη την στιγμη ο ΟΤΕ ειναι η μονη εταιρια που κανει επενδυσεις, κι αυτο γιατι ειναι μια υγιης εταιρια και οχι χρεοκοπημενη.

Χρεοκοπημενος δεν ητανε γιατι τοσα χρονια εκανε επενδυσεις με τα λεφτα τα δικα μου , τα δικα σου , του πατερα μου, του παπου σου, οχι τα δικα του. Βεβαια θα μου πεις ας μην εδινε το δικτυο στους Γερμαναραδες το κρατος. Σωστος. Αυτα να τα βλεπουνε οι ψηφοφοροι. Ας μην του ανηκε το δικτυο , θα σου ελεγα τι επενδυσεις θα εκανε και ποσο κερδοφορος θα ητανε ο ΟΤΕ τωρα....

Οι δηθεν τωρινες επενδυσεις του ουτε σε κλασμα δεν φτανουν το κοστος του κορμου που αναπτυχθηκε τοσδα χρονια με τα λεφτα του φορολογουμενου.

Μου θυμιζει τις εθνικες που τις πληρωνουμε εμεις και μετα ο ιδιωτης απλα "επενδυει" με νεα ασφαλτο καθε 10 χρονια.

 

Και ναι αθεμιτες πρακτικες ακολουθει, οταν σαμποταρει νεες συνδεσεις η γραμμες επειδη διαλεξα αλλον παροχο ή να αποσυνδεει ζευγη συνδρομητων αλλων παροχων απο τα καφαο, και πριν προλαβεις να πεις οτιδηποτε , οχι δεν ειναι το μοναδικο περιστατικο η δικια μου περιπτωση.

 

Διορθωση για το καρτελ...εχεις δικιο ...μονοπωλειο ειναι...αφου το δικτυο δεν ανηκει σε δημοσιο φορεα. Δεν ειναι δικο μου προβλημα φιλε μου να περιμενω 9 μηνες επειδη οι εξωτερικοι εργολαβοι του ΠΟΤΕ τα ξυνουνε.

 

Η κατασταση στην Ελλαδα δεν θα αλλαξει ποτε οσο τα στελεχη (τα στελεχη οχι οι υπαλληλοι, τα παντα ξεκινανε απο πανω οχι απο κατω) εχουν τη νοοτροπια της ρεμουλας, της λαμογιας,  της εξαπατησης του καταναλωτη , με τις ευλογιες φυσικα των εκαστοτε κυβερνησεων(εδω δεν ειχανε τα παπαρια να απαγορευσουν πλεον οποιαδηποτε επιχειρηματικη δραστηριοτητα της Voda στην Ελλαδι-σταν μετα τις υποκλοπες , τα βαλτα στελεχη της ΕΕΤΤ θα τους απασχολησουν τους υπουργαρες μας?).

 

 

Οσο για την "προσκληση" της ΕΕΤΤ εμενα 1 μονο πραγμα μου μυριζει . Ψαχνουν τα βρουνε τροπο αποροφησης κοινοτικων κονδυλιων και μονο. Και φυσικα οπως παντα το μεγαλυτερο μερος θα παει στις τσεπουλες μεγαλοστελεχων οχι σε νεα δικτυα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...