Προς το περιεχόμενο

Xbox One - Προσφορές


EllhnasEll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 999
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα εγω αυτον τον οδηγο ειχα ακολουθησει και ξεκινησα να αγοραζω παιχνιδια απο βραζιλια. Τα εκανα ολα ακριβως οπως τα λεει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η διαδικασια ειναι πολυ απλη οπως τα εγραψε πριν ο sphinxgr.Απλα στο τελευταιο βημα ζηταει μια διευθυνση βραζιλιας και βαζεις μια ψευτικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν ολίγοις όταν θες να πάρεις ένα παιχνίδι από άλλο region απλά πρέπει να πάρεις μια gift card γι αυτό το μαγαζί και απλά αφού αλλάξεις region από τη κονσόλα βάζεις τον κωδικό της gift card, κάνεις την αγορά και γυρνάς πάλι στο ελληνικό region.

 

Και τα λεφτά δεν τα χάνεις γιατι μπορείς να έχεις πολλαπλό πορτοφόλι στο gamertag σου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εν ολίγοις όταν θες να πάρεις ένα παιχνίδι από άλλο region απλά πρέπει να πάρεις μια gift card γι αυτό το μαγαζί και απλά αφού αλλάξεις region από τη κονσόλα βάζεις τον κωδικό της gift card, κάνεις την αγορά και γυρνάς πάλι στο ελληνικό region.Και τα λεφτά δεν τα χάνεις γιατι μπορείς να έχεις πολλαπλό πορτοφόλι στο gamertag σου.

Δεν χρειαζεται καμια αλλαγη region απο την κονσολα.

Απο το PC τα κανεις ολα ανετα χωρις να πειραξεις κονσολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, sphinxgr είπε

 

 

11 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

 

 

7 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Εν ολίγοις όταν θες να πάρεις ένα παιχνίδι από άλλο region απλά πρέπει να πάρεις μια gift card γι αυτό το μαγαζί και απλά αφού αλλάξεις region από τη κονσόλα βάζεις τον κωδικό της gift card, κάνεις την αγορά και γυρνάς πάλι στο ελληνικό region.

Και τα λεφτά δεν τα χάνεις γιατι μπορείς να έχεις πολλαπλό πορτοφόλι στο gamertag σου.

ΔΕΝ αλλάζουμε region. 

ΔΕΝ αλλάζουμε region.

ΔΕΝ αλλάζουμε region.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

ΔΕΝ αλλάζουμε region.

Αν δεν αλλάξεις το region πως θα δεχτεί το κωδικό του παιχνιδιού από άλλο region ή πως θα δεις το ms store αλλού region;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εγώ ρωτάω αν κάποιος θέλει να τα κάνει όλα από τη κονσόλα τι γίνεται;

Και όλη αυτή η διαδικασία δεν είναι επικίνδυνη έτσι(Το έχω ξανα ρωτήσει αυτό και ζητάω συγνώμη, αλλά δεν θέλω να μπαναριστει ή να έχω κυρώσεις στο λογαριασμό μου για κάτι τετοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά, αν βάλεις πρώτα χρήματα στο wallet σου και ΜΕΤΑ γυρίσεις την κονσόλα σου στη χώρα στην οποία αντιστοιχούν και τα χρήματα που αγόρασες για αυτήν (Βραζιλία π.χ) να μπορείς να κάνεις αγορά απευθείας από αυτήν (κονσόλα) καθώς το σύστημα θα "τραβήξει" χρήματα από το αντίστοιχο wallet.

ΔΕΝ υπάρχει λόγος όμως καθώς όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα και άμεσα από το PC μας.

1ος τρόπος :

https://youtu.be/ga8RVMzUI_U

2ος τρόπος)

Ας κάνει κάποιος sticky το βίντεο αλλά και την απάντηση μου στη προηγούμενη σελίδα για να υπάρχει η επιλογή και να μην κανουμε διαρκώς τις ίδιες ερωτήσεις.

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αν δεν αλλάξεις το region πως θα δεχτεί το κωδικό του παιχνιδιού από άλλο region ή πως θα δεις το ms store αλλού region;

Μπαίνεις απευθείας στο ms store της περιοχής που θες. Πχ πατάς τα link που ποσταρουν σε αυτό το θέμα. 

Απλά πατα το, να το δεις και χωρίς να έχεις πάρει κάρτα.

Έχουμε πει

  1. Με gift card αγοράζεις από άλλα stores
  2. Με vpn κάνεις redeem κωδικούς αγορασμένους από sites τύπου cd keys, άλλων regions. 
45 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και όλη αυτή η διαδικασία δεν είναι επικίνδυνη έτσι(Το έχω ξανα ρωτήσει αυτό και ζητάω συγνώμη, αλλά δεν θέλω να μπαναριστει ή να έχω κυρώσεις στο λογαριασμό μου για κάτι τετοιο)

Επίσης επειδή ρωτάς χρόνια ολόκληρα αν είναι επικίνδυνο. ΔΕΝ υπάρχει απάντηση σε αυτό. Απλά δεν υπάρχει. Αν θες να είσαι απόλυτα κατοχυρωμένος υπάρχει μόνο μία λύση. Αγόραζε μόνο από Ελλάδα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Ναι αλλά εγώ ρωτάω αν κάποιος θέλει να τα κάνει όλα από τη κονσόλα τι γίνεται;

Και όλη αυτή η διαδικασία δεν είναι επικίνδυνη έτσι(Το έχω ξανα ρωτήσει αυτό και ζητάω συγνώμη, αλλά δεν θέλω να μπαναριστει ή να έχω κυρώσεις στο λογαριασμό μου για κάτι τετοιο)

Δεν μπορεις καν να αγορασεις gift cards απο την κονσολα, οποτε αν καποιος θελει να τα κανει  ολα μονο απο την κονσολα, ας το ξεχασει.
(Υπαρχει τροπος αλλα δεν εχει κανενα νοημα τετοια ταλαιπωρια και κινδυνοι).
-
Για κυρωσεις στον λογαριασμο, θεωρητικα γινεται ανα πασα στιγμη στο μελλον και αυτο ειναι ρισκο του καθενος. Στην πραξη η MS δεν εχει δειξει (εως τωρα) καμια διαθεση για κυρωσεις, για οποιουσδηποτε πολλους και διαφορους λογους, ας μην το συζητησουμε αυτο.
Εγγυηση δεν υπαρχει, στην τελικη ειναι φανερο και στις 2 πλευρες οτι παρακαμπτεις τους ορους χρησης.
Παντως πολλοι εχουν 2ο λογαριασμο για τα παιχνιδια που παιρνουν με αυτον τον τροπο, ωστε να μην υπαρχει θεμα με τον κανονικο τους λογαριασμο σε καμια περιπτωση.
Επισης, αρκετοι Ελληνες, προτιμανε επιτηδες Τουρκια αντι Βραζιλιας (παρομοιες τιμες και σε καποιες περιπτωσεις ακομη πιο φθηνα), ωστε να βρισκονται πιο κοντα στο πραγματικο location, ειδικα οι νησιωτες που αν χρειαστει και τους ζορισει η MS,  θα επικαλεστουν τον Ερντογαν για την κυριαρχια στο Αιγαιο 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα με τις ευλογιες της ms τα κανουμε.Αν ηθελε θα ειχε κλεισει μονιμα τα κενα και δεν θα μπορουσαμε να κανουμε αγορες.Χρονια κραταει αυτη η κολονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δεν είπα να αγοράσεις gift card από τη κονσόλα αλλα να κάνεις ολα τα υπόλοιπα από τη κονσόλα.

Αυτο ειπες αγαπητε και σε αυτο απαντησα.
Εχω κανει και παραθεση.
Τωρα αν εννοεις να παρεις την gift card απο Η/Υ και να μην κανεις πανευκολα ολα τα υπολοιπα απο τον ιδιο Η/Υ, εε, καλα, χειροτερο ειναι αυτο, δεν εχει κανενα νοημα απολυτως, οτι και να πουμε περιττευει.

Επεξ/σία από fagoura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...