Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγωιστικό το ξέρω, εφόσον δεν αφορά εμένα ή κάποιον φίλο/συγγενή/γνωστό μου, αλλά τουλάχιστον όχι υποκριτικό... και πάνω απ' όλα κοντόφθαλμο

 

'Αμα έρθει και στη γειτονιά σου, μετά μη διαμαρτύρεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

'Αμα έρθει και στη γειτονιά σου, μετά μη διαμαρτύρεσαι..

ενώ αν δείξω ότι με "νοιάζει" μέσω internet και κράξω θα έχω το δικαίωμα?

 

δεν λέω ότι δεν θα υπερασπιστώ κάποιον μπροστά μου, αλλά όπως ο κόσμος ξέχασε (ή "νοιάστηκε") πχ τα θύματα της Boko Haram έτσι θα γίνει και με τον Βαγγέλη...

 

αν δεν αναφερθεί κάπου, σχεδόν κανείς δεν θα το σκέφτεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ αν δείξω ότι με "νοιάζει" μέσω internet και κράξω θα έχω το δικαίωμα?

 

Δηλαδή μέσω internet δείχνεις ότι δεν σε νοιάζει αλλά στην πραγματικότητα σε νοιάζει. ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή μέσω internet δείχνεις ότι δεν σε νοιάζει αλλά στην πραγματικότητα σε νοιάζει. ΟΚ...

δλδ χάνεις ύπνο καθημερινά επειδή σκέφτεσαι τι έπαθε ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν μ έλυσε κάποιος την απορία για το αν ειναι αυτοί της φωτογραφίας κ αρχίζω και υποπτεύομαι οτι κανείς δεν μπήκε στον κόπο να το ψάξει παραπάνω

καλή φάση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης εχει διαψευστεί μονο ενας σε άλλη φωτογραφια που απεικονιζοταν φαντάρος,για τους υπολοιπους δεν εχει γραφτει κατι,αντιθέτως εχουν βγει στο Facebook και άλλες φωτογραφιες.Ενας μαλιστα από αυτους μιλησε στην τηλεοραση με γυρισμενη πλατη και εκανε δηθεν ότι είναι φιλος του Βαγγελη.Αν εισαι καθαρος και είναι παρεξηγηση,δεν γυρνας τη πλατη αφου δεν εχεις να φοβηθείς κατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως προσωπικά νιώθω απογοήτευση γιατι φαίνεται πως κανένας δεν θα πληρώσει ούτε στο ελάχιστο, όχι οτι παίζει να αλλάξει κάτι αλλα αφήνοντας τους να την βγάλουν λάδι περνάει λάθος μήνυμα και σε άλλους που κάνουν η θα κάνουν τα ίδια μελλοντικά . Βέβαια συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ νικολα ο καθενας εδω και παντου λεει το μακρι και το κοντο του .. εχουν ομως κληθει εισαγγελεις και ανακριτες οι οποιοι θα προσπαθησουν να βγαλουν ακρη  για το τι ρολο βαραγε ο καθενας απο αυτους στην ζωη του παιδιου  ..

οι μονοι αποδειγμενα ενοχοι και ανωμαλοι της υποθεσης  ειναι τα αλανια του μπλοκ ! 

σε αυτους αξιζει να δωθουν τα ονοματα στην δημοσιοτητα , να μαθουν ολοι ποιοι ειναι αυτοι οι κουραδομαγκες  ..

αυτη η τιμωρια τους αξιζει , να τους μαθουν και οι φιλοι τους για να ξερουν με ποιους εχου να κανουν  ..

εμενα πχ αυτος που εγραψε ανωνυμα ''σκατα στον ταφο σου πουστρακι'' μπορει να ειναι γνωστος μου και να μην το ξερω !

γιατι να μην το μαθω να τον κανω περα ? αφου του ριξω μια ροχαλα στην μουρη πρωτα ... /? !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ χάνεις ύπνο καθημερινά επειδή σκέφτεσαι τι έπαθε ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη?

 

Ω ρε κόλλημα με τον ύπνο... Όσοι δεν κάνουν ολονυχτία για ό,τι τους νοιάζει είναι υποκριτές. Μakes sense.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκοτς , ειμαστε ενα μωσαϊκό ( καλη ορεξη ) στο ιντερνετ απο αυομα απο ... παντού .

Σαφως και ούτε είναι εύκολο (αν δεν ειναι καποιος απο την σχολη αυτή ή καποιος που τους ξέρει ή είναι καποιος που τους ξέρει , κρητικός και παραλληλα μελος στο φορουμ -που σιγα μη μιλουσε- ) αλλά ούτε και δουλειά μας να το "διαλευκανουμε" .

Αυτό είναι δουλειά των Αρχών.

Αποκει και πέρα εικάζω πως για τη συγκεκριμενη φωτο οι Αρχες θα κινηθουν εξαρτωμενες απο τους εικονιζομενους.

Αν ΔΕΝ ειναι αυτοι , απο την πρωτη ωρα προβολης τους θα έπρεπε ναχαννκανει αιτηματα,ασφαλιστικα μετρα κ μηνυσης φια συκοφαντικη δυσφημιση , προσβολη κλπ κλπ στα καναλια,σαϊτς κλπ κλπ

 

Το γεγονος οτι δεν εγινε κατι απο αυτα (αποσο ξερουμε/ακουμε τουλαχιστον) αλλα αντίθετα δεν μιλάνε γιατι δεν τους παίρνει , ενω απο Κρητσίκαροι με κοχόνες , μιλάνε με πλάτη στη καμερα και κανουν δακρυβρεχτα σχόλια τυπου " ΛΥΓΜ , νομιζουν οτι εμεις φταιμε , μας αδικουν,ντρεπομαι να κυκλοφορησω,θελω την μαμα μου,κλαψ,λυγμ" εχοντας το διχτυ που φορανε στο κεφαλι , χωμενο στα σκελια τους , εμενα με προϊδεάζει .

 

Δεν κρίνω , δεν καταδικαζω αυτους που εικονιζονται συγκεκριμενα , καταδικαζω αυτους που τον σκοτωσαν .

Το τι θα απογινουν,ειναι δουλεια των Αρχων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ω ρε κόλλημα με τον ύπνο... Όσοι δεν κάνουν ολονυχτία για ό,τι τους νοιάζει είναι υποκριτές. Μakes sense.

δεν είναι όταν σκίζουν τα ρούχα τους και μόλις σταματήσουν να το αναφέρουν τα ΜΜΕ (ή η συζήτηση), συνεχίζεται η ζωή τους σαν να μην συνέβη τπτ? έχει συμβεί αμέτρητες φορές...

 

αν δεν σε επηρεάζει άμεσα προφανώς αυτό γίνεται στα πάντα, απλά προσωπικά θεωρώ ότι δεν μπορώ να λέω ότι πράγματι με νοιάζει κάτι ενώ συμβαίνει αυτό που περιέγραψα στην 1η γραμμή...

οι μονοι αποδειγμενα ενοχοι και ανωμαλοι της υποθεσης  ειναι τα αλανια του μπλοκ ! 

σε αυτους αξιζει να δωθουν τα ονοματα στην δημοσιοτητα , να μαθουν ολοι ποιοι ειναι αυτοι οι κουραδομαγκες  ..

αυτη η τιμωρια τους αξιζει , να τους μαθουν και οι φιλοι τους για να ξερουν με ποιους εχου να κανουν  ..

εμενα πχ αυτος που εγραψε ανωνυμα ''σκατα στον ταφο σου πουστρακι'' μπορει να ειναι γνωστος μου και να μην το ξερω !

γιατι να μην το μαθω να τον κανω περα ? αφου του ριξω μια ροχαλα στην μουρη πρωτα ... /? !!

δεν νομίζω ότι θα πέσουν από τα σύννεφα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ νικολα ο καθενας εδω και παντου λεει το μακρι και το κοντο του .. εχουν ομως κληθει εισαγγελεις και ανακριτες οι οποιοι θα προσπαθησουν να βγαλουν ακρη  για το τι ρολο βαραγε ο καθενας απο αυτους στην ζωη του παιδιου  ..

οι μονοι αποδειγμενα ενοχοι και ανωμαλοι της υποθεσης  ειναι τα αλανια του μπλοκ ! 

σε αυτους αξιζει να δωθουν τα ονοματα στην δημοσιοτητα , να μαθουν ολοι ποιοι ειναι αυτοι οι κουραδομαγκες  ..

αυτη η τιμωρια τους αξιζει , να τους μαθουν και οι φιλοι τους για να ξερουν με ποιους εχου να κανουν  ..

εμενα πχ αυτος που εγραψε ανωνυμα ''σκατα στον ταφο σου πουστρακι'' μπορει να ειναι γνωστος μου και να μην το ξερω !

γιατι να μην το μαθω να τον κανω περα ? αφου του ριξω μια ροχαλα στην μουρη πρωτα ... /? !!

καλά ναι αυτά τα βόδια καλά θα πάθουν κ ότι πάθουν , απλά μη γίνει καμια στραβή με άτομο που δεν είχε ανάμιξη γιατι βλέπεις παντου ένα χαμό και σου λέει η άλλη παίρνανε τηλέφωνο σπίτι της λόγο συνωνυμίας και το σήκωσε ο 14χρονος γιός της και το καταριόντουσαν κ το απειλούσαν , δηλαδή ότι νάνε φάση , λες και βρήκαν ευκαιρία να ξεκαυλώσουν 

 

 

Νίκοτς , ειμαστε ενα μωσαϊκό ( καλη ορεξη ) στο ιντερνετ απο αυομα απο ... παντού .

Σαφως και ούτε είναι εύκολο (αν δεν ειναι καποιος απο την σχολη αυτή ή καποιος που τους ξέρει ή είναι καποιος που τους ξέρει , κρητικός και παραλληλα μελος στο φορουμ -που σιγα μη μιλουσε- ) αλλά ούτε και δουλειά μας να το "διαλευκανουμε" .

Αυτό είναι δουλειά των Αρχών.

Αποκει και πέρα εικάζω πως για τη συγκεκριμενη φωτο οι Αρχες θα κινηθουν εξαρτωμενες απο τους εικονιζομενους.

Αν ΔΕΝ ειναι αυτοι , απο την πρωτη ωρα προβολης τους θα έπρεπε ναχαννκανει αιτηματα,ασφαλιστικα μετρα κ μηνυσης φια συκοφαντικη δυσφημιση , προσβολη κλπ κλπ στα καναλια,σαϊτς κλπ κλπ

 

Το γεγονος οτι δεν εγινε κατι απο αυτα (αποσο ξερουμε/ακουμε τουλαχιστον) αλλα αντίθετα δεν μιλάνε γιατι δεν τους παίρνει , ενω απο Κρητσίκαροι με κοχόνες , μιλάνε με πλάτη στη καμερα και κανουν δακρυβρεχτα σχόλια τυπου " ΛΥΓΜ , νομιζουν οτι εμεις φταιμε , μας αδικουν,ντρεπομαι να κυκλοφορησω,θελω την μαμα μου,κλαψ,λυγμ" εχοντας το διχτυ που φορανε στο κεφαλι , χωμενο στα σκελια τους , εμενα με προϊδεάζει .

 

Δεν κρίνω , δεν καταδικαζω αυτους που εικονιζονται συγκεκριμενα , καταδικαζω αυτους που τον σκοτωσαν .

Το τι θα απογινουν,ειναι δουλεια των Αρχων.

ναι απλά καλό θα ήταν να έχουν βγει οι φάτσες της πραγματικής παρέας Κρητικών με τα ονόματα τους και αναρωτιέμαι μπας και βγουν τελείως λάδι , να δει ο κόσμος τα "καμάρια" της Κρήτης τουλάχιστον 

 

anyway δεν ξέρω κατα πόσο θα μάθουμε περισσότερα και αν θα βγει όλη η αλήθεια στη φόρα , αλλα όπως και με την υπόθεση του μικρού alex που το θυμόμουν τόσα χρόνια μετά γιατι μου είχε δημιουργήσει ψυχοπλάκωμα (ας πούμε ,δεν βρίσκω κατάλληλη λέξη) έτσι κ με αυτού του παιδιού δε θα ήθελα να βγει ενα απο τα μαλακισμένα μερικά χρόνια μετά να κοκορευεται και να το παίζει ιστορία , γιατι δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλα αυτό έγινε με την υπόθεση alex, βγήκε ο τύπος και έλεγε θα σου έφερνα τα κόκαλα του σπασμένα αμα ήξερα που ήταν κ άλλα τέτοια ωραία.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν μ έλυσε κάποιος την απορία για το αν ειναι αυτοί της φωτογραφίας κ αρχίζω και υποπτεύομαι οτι κανείς δεν μπήκε στον κόπο να το ψάξει παραπάνω

 

καλή φάση

Άκουσα στην εκπομπή της Στεφανίδου, ότι κανένας από τους εικονιζόμενους, δεν ανήκει στην ομάδα πού έκαναν ότι έκαναν.Αν ισχύει η όχι, αυτό δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ χάνεις ύπνο καθημερινά επειδή σκέφτεσαι τι έπαθε ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη?

 

Εγω παντως πολλες φορες σκεφτομαι ατομα που ειναι σε χειροτερη κατασταση απο εμενα και προσευχομαι να ειναι καλα και να εχουν δυναμη να ξεπερασουν αυτα που περνανε.

 

υ.γ

 

Ο βαγγελης λεει σχεδιαζε να κατεβει κρητη το πασχα και να παει στο καρναβαλι αυτα 18 ωρες πριν αυτοκτονησει πολυ περιεργο για ατομο που θελει να κανει μια τετοια πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...