Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 

 τρέχω το BnS σε SSD και μου φαίνεται ότι κάνει πολύ ώρα να φορτώσει όταν αλλάζω περιοχές. δεν μιλάω όταν περνάω μέσα από τον 'κύκλο' π.χ. καθώς μπαίνω σε Dungeon  αλλά όταν βγαίνει η οθόνη που φορτώνει με το Lyn να τρέχει απο κάτω....

Ενίοτε αργεί σε βαθμό που για SSD δεν δικαιολογείται. Επείδη δεν το έτρεξα ποτέ το παιχνίδi σε HDD, έχει κανείς άποψη για το αν τα  loading times ειναι αργά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες έχει ασχοληθεί κανείς με τα sparkling pentagonal k hexagonal gems?? Γιατί χαλασα 3g και δεν ξέρω και εγώ ποσα soulstones και δεν πήρα ούτε ένα chest. Όσο για τον ssd, εμένα πάει σφαίρα, ενός φίλου που έχει και πιο καινούριο για κάποιο λόγο αργεί περισσότερο

 

Αποστολή από το HTC One_M8 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια απο χτες μου βγαζει error στο login με αριθμο 3746, και μετα απο γκουγκλαρισμα ειδα οτι αυτος ο αριθμος σημαινει οτι σου εχουν μπαναρει το account. Εννοειται οτι δεν εχω κανει το οτιδηποτε παρανομο, ουτε καν σπαμ στο τσατ. Η βλακεια ειναι οτι για να στειλω τικετ στο support της ncsoft αναγκαστηκα να φτιαξω δευτερο προφιλ γιατι ουτε καν στο σαιτ δεν μπορω να κανω log in με το δικο μου. Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο? Και γενικοτερα ειχε κανεις εμπειρια απο το support της ncsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει email σε ενα [email protected] αλλα θα στειλω και σε αυτο που εγραψες. Ευχαριστω!

 

 

Φλώρε!
:P
(καλή τύχη παντως)

38lvl ειμαι ρε συ νιατο ακομα, δεν ξερω απο τετοια πραγματα :P αντε κανα macro να χρησιμοποιησω σε pvp αλλα μεχρι εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ας πω και εγω τις εντυπωσεις/παρατηρησεις μου για το παιχνιδι..Παιζω εδω και ενα μηνα περιπου..ξεκινησα BM ..καλος, χρυσος δυσκολουτσικο pve φαρμ και pvp που δεν αφηνει περιθωρια λαθους γιατι πρεπει να τα πατας καλα τα κουμπακια σου. Πριν το 50αρι patch αδυνατουσα να φαρμαρω gold γιατι ειχες κανα 8αρι gold απο τα 24αρια dungeons και μετα terrors farm κατι που μου φανηκε παλουκι με melee ηρωα γιατι στα terrors δεν εβγαζα damage/ no loot. Ετσι ξεκινησα warlock και μολις μπηκε το patch πλεον τα gold ρεουν αφθονα γιατι εχει πολλες και κερδοφορες επιλογες. Soulstone, μπλε/μωβ dungeons ακομα και τα dailies στο silverfrost δινουν τουλαχιστον 44 silvers + τα περιπου 25-28 gold απο το 45 μεχρι το 50 level up. Eτσι τωρα ειμαι με απλο siren οπλο+ 25 damage gem, true infernal accessories 4 labyrinth/3 bloodshade SS. Το παιχνιδι εχει γερο grinding αλλα με το νεο patch εγινε λιγοτερο επιπονο και πιο ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ τελικά παίζω με τον δεύτερο 45ρη μου που είναι 50ρης τώρα 

και δεν ξέρεις πόσο βαριέμαι πάλι να περάσω από τις ίδιες αναβαθμίσεις poharan,pirate,labyrinth

και φαντάσου είμαι με true profane /cry 

δεν ξέρω έχω ξενερώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα, το bns ειναι asian style grind. Για κανενα λογο δεν μπορω να με φανταστω να ανεβαζω κι αλλον χαρακτηρα. Εδω ενας και θελει τρελο λιωσιμο για να βγαλεις τα weapon upgrade μετα το siren. 

 

Εγω προσωπικα που παιζω 3-4 ωρες την ημερα, εδω και 2 μηνες, δεν εχω βγαλει true pirate. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχει ασχοληθεί κανείς με τα sparkling pentagonal k hexagonal gems?? Γιατί χαλασα 3g και δεν ξέρω και εγώ ποσα soulstones και δεν πήρα ούτε ένα chest. Όσο για τον ssd, εμένα πάει σφαίρα, ενός φίλου που έχει και πιο καινούριο για κάποιο λόγο αργεί περισσότερο

 

Αποστολή από το HTC One_M8 με τη χρήση Insomnia App

Το μόνο gem που αξίζει να τζογάρεις είναι το 25AP Diamond. Εγώ ανεβάζω το Radiant Ring craft σε έναν alt μου και οτι πουγγι βγάζει το πουλάω όπως είναι. Δεν με συμφέρει (ακόμα) να τα ανοίγω.

Transmute gems ειναι τζόγος εκτός και αν έχεις τα υλικά έτοιμα και σου περισσεύουνε... ισως αξίζει για το κόκκινο και το μωβ για να γλιτώσεις κάποια λεφτά στο ξεκίνημα.

 

Κακα τα ψεματα, το bns ειναι asian style grind. Για κανενα λογο δεν μπορω να με φανταστω να ανεβαζω κι αλλον χαρακτηρα. Εδω ενας και θελει τρελο λιωσιμο για να βγαλεις τα weapon upgrade μετα το siren. 

 

Εγω προσωπικα που παιζω 3-4 ωρες την ημερα, εδω και 2 μηνες, δεν εχω βγαλει true pirate. 

Επειδή έχει πολλά πράγματα να ασχοληθείς αν δεν κάνεις τα πιο κερδοφόρα που 'πρέπει' (ανάλογα με το class σου) δεν πρόκειται να δείς άσπρη μέρα. Θέλει καλή επιλογή στο τί θα κάνεις και λίγο τύχη στα Drops από τα dungeons βγάζεις τσάμπα λεφτά από τα bid των άλλων (π.χ. αν κανεις Brightstone και πέσει η Merry Potters συνταγή H' αν πέσει βιβλίο στο BSH4). Επίσης πρέπει να ασχοληθείς με το crafting για να βγάζεις το κάτι εξτραδάκι αλλά με κάποιο μέτρο γιατί σε κάποια ακριβά craft το κέρδος σου δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο και ίσως σε συμφέρει να τα πουλήσεις τα materials ξεχωριστά. Οπως και να κάνεις κάθε μέρα τα dailies στην Arena αλλά μην αγοράσεις Soulstone pouch αν δεν είσαι Gold.

Επίσης αν έχεις Premium βοηθάει αρκετά ακόμα και στο 45-50. Τα ψιλά που βγάζεις από τα Mobs μαζέυονται και διευκολύνουν πολύ την κατάσταση.

 

 

Μαλλον δεν εχετε παιξει official L2 για να λετε οτι το BnS ειναι asian style grind  :-D

 

Πές μου ότι παίζεις ΒnS να τρελαθώ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...