Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

270 attack power. Δεν συγκρίνεται ο γοριλας με τα bosses του brightstone. Σκέψου πως brightstone εχεις και τα βλαμενα orbs να αντιμετωπισεις.

 

Παντως το υπολογισα γυρω στα 20 λεπτα ανα run. Πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χε χε ναι το κατάλαβα :P

αν δεν σου κάνει κόπο γραψτα μια να ξέρουμε και εμείς που βρισκόμαστε

εγώ αγόρασα τώρα και το +25ap gem στα 35g γιατί μάλλον αυτά θα ανέβουν πολύ ψιλά όταν θα αρχίσουν όλοι να βαζουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω έκανα New record με το RNG.Κατέληξα μόνο με 11 soulstones από όλα τα Pvp Dailies. :-D

Μην λες τετοια Τζιμ και καταριέμαι την ώρα και τη στιγμή που αποφάσισα ότι θα 'ναι το πρώτο game που δεν θα ξεκινούσα με assassin.Πολύ γκαντεμιά τελευταία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με destro έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα 4 blues solo ;

 

Δεν έχει και πολύ ουσία να δοκιμάσεις με destro μιας και θα πρέπει να αδειάσεις και όλα τα mobs εκτός από τα mini. Μην ξεχνάς εμείς δεν έχουμε stealth όπως οι sins.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χε χε ναι το κατάλαβα :P

αν δεν σου κάνει κόπο γραψτα μια να ξέρουμε και εμείς που βρισκόμαστε

εγώ αγόρασα τώρα και το +25ap gem στα 35g γιατί μάλλον αυτά θα ανέβουν πολύ ψιλά όταν θα αρχίσουν όλοι να βαζουν 

 

 

Λοιπον, ειμαι στα 375 ap χωρις ap gem. Συντομα ομως. Μια 400ρα θα την φτασω :P

 

edit : Σημερα 5 runs brightstone και γυρισα στεγνος. Ουτε 5g δεν εβγαλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να δωσω φραγκα για ruby gem +160?
Mε profane ειμαι atm.
Εννοω αν ειναι value for money το boost που θα μου δώσει σε dps,ή αν θα πρεπει να περιμένω να το αναβαθμίσω τελευταιο ως "κερασάκι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να δωσω φραγκα για ruby gem +160?

Mε profane ειμαι atm.

Εννοω αν ειναι value for money το boost που θα μου δώσει σε dps,ή αν θα πρεπει να περιμένω να το αναβαθμίσω τελευταιο ως "κερασάκι".

 

Τι accessories έχεις? Τι soul shield set?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

ερχόμενος από TERA, ξεκίνησα έναν KFM στον Starfall crater και έναν Assasin σε κάποιον από τους καινουριους.

Με το ελεεινο και ατελειώτο σπαμ από τους φάρμερ στο τσατ τι γίνετε;

 

και μερικές γρήγορες ερωτησούλες...

-Instance Matching/Dungeon Finder είδα οτι σε αφήνει να ξεκινήσεις στο lvl14; Από τι level και μετά μπορείς να μπείς αρενα για 1v1; Να υποθέσω ότι είναι με equalized gear ;

-Τώρα που είμαι ακόμα στο XP και κάνω το Campaign Quest line και τα μπλέ, έχει νόημα να φοράω συνέχεια τη Faction στολή; Η' θα με gank-αρουνε συχνά high-levels;

-Tο Auction house είναι cross-server;

- Εφόσον και το Dungeon Finder και Arena είναι cross-server, έχει νόημα να αλλάξω Server τώρα που είμαι στην αρχή;

- Ο KFM από ότι διαβάζω θέλει χαμηλό Ping για να παίξει σωστά, έχει κάποιος εμπειρία (max lvl) να πει αν είναι ΟΚ στα 1v1 αργότερα ; (2 μέρες που παίζω φαίνεται να έχει καλό Ping παντως για PvE)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

ερχόμενος από TERA, ξεκίνησα έναν KFM στον Starfall crater και έναν Assasin σε κάποιον από τους καινουριους.

Με το ελεεινο και ατελειώτο σπαμ από τους φάρμερ στο τσατ τι γίνετε;

 

και μερικές γρήγορες ερωτησούλες...

-Instance Matching/Dungeon Finder είδα οτι σε αφήνει να ξεκινήσεις στο lvl14; Από τι level και μετά μπορείς να μπείς αρενα για 1v1; Να υποθέσω ότι είναι με equalized gear ;

-Τώρα που είμαι ακόμα στο XP και κάνω το Campaign Quest line και τα μπλέ, έχει νόημα να φοράω συνέχεια τη Faction στολή; Η' θα με gank-αρουνε συχνά high-levels;

-Tο Auction house είναι cross-server;

- Εφόσον και το Dungeon Finder και Arena είναι cross-server, έχει νόημα να αλλάξω Server τώρα που είμαι στην αρχή;

- Ο KFM από ότι διαβάζω θέλει χαμηλό Ping για να παίξει σωστά, έχει κάποιος εμπειρία (max lvl) να πει αν είναι ΟΚ στα 1v1 αργότερα ; (2 μέρες που παίζω φαίνεται να έχει καλό Ping παντως για PvE)

 

Για το ατελείωτο spam. Δεξι click το name στο chat και block spammer.

 

-Δεν θυμάμαι τι lvl ξεκλειδώνει η arena. Πάτα Esc και δες στα εικονίδια κάτω δεξιά που εμφανίζονται ποιο είναι το arena/battleground matching αν πας να μπεις λογικά θα σου πει τι lvl πρέπει να είσαι.Ναι είναι με equalized gear και stats αλλά όχι με equalized skill points. Κοινώς αν πας να μπεις πχ στο lvl14 θα μπεις με τα skill points που έχεις εκείνη τη στιγμή. Αν πετύχεις ένα 20άρη πχ όμως αυτός θα έχει περισσότερα skill points απο εσένα να μοιράσει.

-Αφού κάνεις pve δεν έχει και πολύ ουσία να φοράς το faction outfit και να κοιτάς συνέχεια γύρω σου.Εφόσον φοράς faction outfit ή κάποιο από τα pve/pvp enabled outfits πάντα υπάρχει κίνδυνος να σε gankάρουν 45άρηδες ή και μικρότερα lvl. Φοράς το faction outfit όταν κάνεις faction dailies.

-Για το auction house no idea. Νομίζω ότι δεν είναι cross server αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

-Όχι δεν έχει ουσία να αλλάξεις server.Συν ότι η αλλαγή server κοστίζει λεφτά. Εκτός και αν κάνεις reroll από την αρχή που πάλι δεν το βλέπω απαραίτητο.

-Για το τελευταίο no idea δεν έχω kfm.Δοκίμασε.Επίσης από το Resource monitor στο tab Network στα Tcp connections ψάξε το Client.exe όταν είσαι συνδεδεμένος στο Remote port 10100 και δες το latency που έχεις με τον server.

 

Welcome to blade and soul enjoy your stay!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι accessories έχεις? Τι soul shield set?

Infernal stage 10 τα υπολοιπα,soul shield μπασταρδεμενή,γιατι δεν εχω καταλήξει ακόμα ποια ειναι η καλύτερη,και δεν περισσεουν και unsealing charms :s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με true profane lvl10 + infernal accessories επίσης στο tower of mushin κόλλησε στο floor 5. Και είχα και +230 ruby.

 

Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις απο αλλού dmg το ruby δεν θα σε σώσει. Πόσο το έχεις βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...