Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Faction dailies στο Hogshead pastures = 3 soulstones

Daily στο Tomb of Exiles = 2 ακόμα

 

Μετά faction dailies στο Misty woods. Αν και δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα παίρνεις απο εκεί. 10~15 ίσως και παραπάνω.

 

Το pvp πια όπως και τα dailies εκεί δίνουν zen beans. Υπάρχουν πια npcs που κάνεις trade zen beans για items. Ένα απο αυτά είναι ένα soulstone pouch. Αν θυμάμαι καλά οι npcs είναι δίπλα στα pvp notification boards.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά η πλάκα είναι πως λένε τους summoners op , ίσως  noob vs noob να είναι op αφού έχουν ποιο απλό playstyle απο ένα class που βασίζεται σε combos(θέλει όμως strategy αλλιώς ψοφάει σαν σκατό) ,αν όμως δείτε blade master που ξέρει να παίζει θα σας πέσει το σαγόνι , χθες είχαμε δεν ξέρω πόσες νίκες σε tag κ σκάνε 3 summoners , καθαρίζω τον ένα κ με τρώει ο δεύτερος , μπαίνει ο άλλος απο το team μας (assasin) ψοφάει σε δευτερόλεπτα κ τέλος μπαίνει ο bm μας .. το παλικάρι ήταν τρελό , 100% hp του έφαγε, τους τρόλαρε κανονικά και ήταν και οι τρεις τους gold ε , μάζεψα αρκετά beans με αυτό το team , μετά είχα lag και τους λέω συνεχίστε μόνοι σας , τον λυπήθηκα να είναι μειονεκτικά εξαιτίας μου 

απλά arena , τίποτα άλλο .. το game μπορεί να το βαρεθεί , την arena με τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες να φτιάξεις. Transformation stones που τα χρησιμοποιείς για το evolve όπλων accessories? Unseal talismans? Keys? Gems για το όπλο? Φαγητά που δίνουν buffs? Πήγαινε στο Jadestone village και μίλα σε όλους τους representatives. Δες τι φτιάχνει το κάθε crafting guild. Όταν αποφασίσεις δες με ποια gathering guilds συνεργάζεται και επέλεξε ανάλογα.

 

 

Υπάρχει περιορισμός 2 crafting guilds 2 gathering guilds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι broken το crafting μην ασχοληθείς καθόλου

θέλει να έχεις soulstones τα οποία παίρνεις σε καλή ποσότητα μόνο

αν γίνεις Κινέζος με καμιά 10ρια accounts και καμιά 20ρια 45ριδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα soulstones βγαζετε περιπου την μέρα?

 

pvp με zen beans?

Explain pls :)

 

Το pvp θελει την μελέτη του πάντως.

Και Οι απροσεξίες δεν συγχωρούνται γενικά.(εκτός αν ειναι εξισου απροσεκτος και ο αλλος :P )

Aν βρεθεις πχ χωρις escape με assasin και κάνεις το λαθος να εμφανιστεις πριν γεμισουν CD's, πας 100-0 για πλάκα.

 

Ειναι όμως το πιο εντονο pvp που έχω παιξει σε mmorpg.

Ιδιας εντασης με fighting game.Kαι αυτό ειναι μεγάλη δουλειά,imo.

 

20 είναι το minimum αν δεν πάρεις bundles soulstone.(πχ μπορει να σου βγάλει 6 το μεγάλο το bundle αντί 4 που χει το Reward).E από κει και πέρα ότι τύχει από boxes ( 1 φορά μόνο έχω βγάλει 2 από αυτό) και PvP Arena με κάθε αγώνα παίρνεις Zen beans(τα PvP daily quest σου δίνουν επίσης).Απλά στα 5Κ zen beans παίρνεις καινούργιο skill οπότε ανάλογα αν το θες τα κρατάς αλλιώς με 2Κ παίρνεις soulstone bundle.

Και όντως μελέτη θέλει το PvP.Κάθησα λίγο έφτιαξα ένα build στον FM τέρμα burst λίγο CC που κατεβαίνει ο άλλος για πλάκα άμα τον πιάσεις σε φάση που λέω τέρμα cheatia αυτό.Ειδικά τα ranged φεύγουν άκλαφτα,αλλά ώρες ώρες νιώθω ότι πέφτω σε τέρμα μπετά δεν ξέρω.

Και όντως ο Summoner σε υψηλό επίπεδο δεν γαμάει και δέρνει.Υπάρχει περιθώριο για counter play απλά πρέπει να μάθεις καλά το παιχνίδι.

 

Source.png Πηγή: Craftingεδώ πάντως μιας και το πιάσαμε το θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες να φτιάξεις. Transformation stones που τα χρησιμοποιείς για το evolve όπλων accessories? Unseal talismans? Keys? Gems για το όπλο? Φαγητά που δίνουν buffs? Πήγαινε στο Jadestone village και μίλα σε όλους τους representatives. Δες τι φτιάχνει το κάθε crafting guild. Όταν αποφασίσεις δες με ποια gathering guilds συνεργάζεται και επέλεξε ανάλογα.

 

 

Υπάρχει περιορισμός 2 crafting guilds 2 gathering guilds.

 

Ναι είναι o πρώτος char που ανεβάζω οπότε δεν ξέρω τι παίζει end game για να δω τι ειναι χρήσιμο.

πχ από εναν οδηγό είδα ότι το πιο χρήσιμο ειναι το Soul Wardens και ότι κάνει synergey με Acquired Taste, Merry Potters αλλά όπως σου είπα είμαι 17 lvl οπότε δεν ξέρω τι γίνεται end game και αν αξίζει. Γι αυτό ρώτησα.

Ο οδηγός που είδα ειναι αυτός

http://www.bladeandsouldojo.com/topic/128931-psycats-guide-on-choosing-your-sub-professions/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σήμερα εβγαλα 2 runs, solo, στο brightstone ruins. Αποτελεσμα; στον δεύτερο γυρο εριξε recipe αξιας 30g. Συν τα υπόλοιπα καλούδια, συνολικά εβγαλα 35g. Assassin και παλι assassin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...