Προς το περιεχόμενο

Εποχή 4G για την WIND. Προσφέρει δωρεάν και απεριόριστη χρήση data έως στο τέλος Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλό πάντως είναι ότι παρά την ανακοίνωσή τους ακόμα και σε 3g ή και 2g δεν υπάρχει χρέωση για όσους έχουμε αλλάξει sim 

 

Οπως γραφτηκε και αλλου, δεν ισχυει αυτο που λες. Μια χαρα χρεωνει σε 3g/2g.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Τελικά έχει εννοποιηθεί το δίκτυο της wind και της vodafone?

Και αν ναι τότε που οφείλονται οι διαφορές στην κάλυψη?

δεν γνωρίζω αν έχει ολοκληρωθεί, αλλά η ενοποίηση δεν θα είναι για τα αστικά κέντρα και μόνο για 2G/3G...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως γραφτηκε και αλλου, δεν ισχυει αυτο που λες. Μια χαρα χρεωνει σε 3g/2g.

Σε κάποιους ναι σε κάποιους όχι, εμένα δε με χρεώνει τίποτα από τότε που άλλαξα κάρτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στο κέντρο που να αλλάζει την sim από F2G δωρεάν, γιατί ρώτησα σε τρία καταστήματα και ο πρώτος μου είπε πως δεν είναι δωρεάν και κάνει 5 ευρώ, ο δεύτερος που είπε πως ισχύει για νέες sim που έχουν βγει το πολύ μέσα στο εξάμηνο και στα public μου είπαν πως δεν έχουν παραλαβή sim. 

Η εξυπηρέτηση πελατών μου λέει πως ισχύει και σου κάνουν δωρεάν αλλαγή.

Νoμiζω πως τα franchise θέλουν να βγάλουν λεφτά και κάνουν την πάπια.

Υπάρχει κανένα εταιρικό κατάστημα?

Κανονικά την αλλάζουν δωρεάν αλλά εταιρικό είναι το κατάστημα στο Μαρούσι επί της Κηφισίας, απέναντι από την Αγίου Κωνσταντίνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιους ναι σε κάποιους όχι, εμένα δε με χρεώνει τίποτα από τότε που άλλαξα κάρτα

 

Δεν διαφωνω με αυτο αλλα σε μια τετοια περιπτωση δεν ισχυει το "δεν υπάρχει χρέωση για όσους έχουμε αλλάξει sim" απο τη στιγμη που δεν ειναι καθολικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω με αυτο αλλα σε μια τετοια περιπτωση δεν ισχυει το "δεν υπάρχει χρέωση για όσους έχουμε αλλάξει sim" απο τη στιγμη που δεν ειναι καθολικο.

από προχθές άρχισε κι εμένα τελικά να μου χρεώνει το μη lte

 

αλλά ευτυχώς είμαι στη μέση του μήνα μου οπότε το 1024αρι μου είναι σχεδόν άθικτο και ευτυχώς στα μέρη που συνήθως κινούμαι το lte παίζει σχεδόν πάντα, οπότε πρακτικά το "τσάμπα" ιντερνετ το έχω ακόμα δεδομένο για τον υπόλοιπο μήνα που θα διαρκέσει η προσφορα  :-)

 

από τη προηγούμενη μου ανανέωση πάντως έχω χαλάσει 522ΜΒ και έχω ακόμα 1022 (από τα 1024 που παίρνω bonus από την ανανέωση των 10€) για 2 βδομάδες ακόμα, οπότε το πάω αρχοντικά ακόμα και αν βρεθώ σε σημεία που δε πιάνει το 4g

Ένα με COSMOTE για σύγκριση. 

η cosmote είναι ίσως ο μόνος σοβαρός πάροχος σε 4g, η voda όσο την έχω δει κοροϊδεύει επίσης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2015-03-21-17-08-10_zpspeu8um

 

 

 

 

η cosmote είναι ίσως ο μόνος σοβαρός πάροχος σε 4g, η voda όσο την έχω δει κοροϊδεύει επίσης... 

 

93ms ping με φουλ σήμα 4G & 31Μbps D/10Mbps U, δηλαδή ταχύτητες H+, δεν την λες και "σοβαρό" πάροχο την Κοσμοτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το screen είναι το δικό μου από wind που ναι τα πάει σκατά μέχρι στιγμής στο lte δεν είπα το αντίθετο

ελπίζω να στρώσει αλλά δεν αγχώνομαι κιόλας 

 

τη vodafone έκραξα, εκεί που πιάνω εγώ με τη wind 30αρι η voda πιάνει ούτε 10 με 4g κιόλας 

 

όπως και να χει η wind είναι με διαφορά η πιο φθηνή και από τη στιγμή που εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα με το σήμα της και internet αρκεί να πιάνω 3-4Mbps που φτάνουν (τι να τη κάνω πιο γρήγορη σύνδεση από το σπίτι μου στο κινητό) είμαι μια χαρά

 

ειδικά πλέον που ξέμπλεξα μαζί τους από συμβόλαια και το έριξα σε f2g που είναι ξεφτίλα το κόστος και δε μου ανεβαίνει και το αίμα στο κεφάλι με τις μαλακίες στους λογαριασμούς ( και επιπλέον bonus ότι γλίτωσα τη κάθε χρόνο επαναδιαπραγμάτευση υπερτιμημένων υπηρεσιών του καρτέλ που έχουν στήσει στα συμβόλαια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Λάθος που χρέωσα ένα άθλιο speedtest result στην Κοσμοτέ. Το χρεώνω στην Wind. :)

 

Ευχαριστούμε για την πώληση.

 

Και επί του θέματος, καλό το 4G αλλά κανένας πάροχος δεν παρέχει επί του συνόλου καλή κάλυψη.

Επίσης είναι αδύνατον σε ένα thread να προκύψει συνολική εικόνα ραδιοκάλυψης γιατί προφανώς δεν μένουμε όλοι στο ίδιο σημείο, δεν ταξιδεύουμε/κινούμαστε στα ίδια μέρη κλπ κλπ.

Και τέλος, η τιμή ενός προϊόντος δεν έχει να κάνει με την ραδιοκάλυψη.

 

Άλλο το € και άλλο το σήμα.

 

Καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά με έκανες να νιώσω πως με πήραν τηλέφωνο για να πουλήσουν σταθερό και κινητό από Wind.

εσύ μάλλον έχεις κάνει αυτό το πράγμα με τη vodafone τώρα που αρχίζω και θυμάμαι παλιά σου ποστ, αλλά τέσπα

εμένα η δουλειά μου είναι άλλη, δεν έχει σχέση με παρόχους 

 

και έτσι για την ιστορία, προσωπικά με τη wind έχω έρθει στα μαχαίρια και έχουμε φτάσει να λύνουμε τα θέματά μας με εεταα, οπότε το τελευταίο πράγμα που θα έγραφα δημόσια μάλιστα είναι να κάνει κάποιος συμβόλαιο στη wind

 

παραμένω σε αυτή, μόνο μέσω κάρτας (σκέτης, όχι καρτοσύνδεσης) διότι σε αυτό το τομέα έχει τις καλύτερες τιμές και για κανένα άλλο λόγο, αν έβρισκα κάτι έστω και εξίσου συμφέρον θα είχα φύγει ήδη μόνο και μόνο από σπάσιμο 

 

και γενικά (δε ξέρω αν στη χαλάω) βρίσκω στις μέρες μας τα συμβόλαια σπατάλη χρημάτων, οπότε σε καμιά εταιρεία δε θα πήγαινα να δεσμευτώ πλέον για να μου πουλάνε χάντρες λες και είμαι ιθαγενής.

10αρικάκι το μήνα και πολύ είναι, και συσκευή αγοράζω μόνος μου, δε χρειάζομαι "επιδοτήσεις" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προσπαθεια τους μερικοι να υπερασπιστουν την Vodafone, ειχαν φθασει να δικαιολογουν τo μπλοκαρισμα του Viber απο Vodafone με την αιτιολογια οτι προστατευει τους πελατες της απο υπερχρεωσεις....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Στην προσπαθεια τους μερικοι να υπερασπιστουν την Vodafone, ειχαν φθασει να δικαιολογουν τo <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.insomnia.gr/topic/466135-vodafone-%CE%AE-cosmote/?do=findComment&comment=5086962'>μπλοκαρισμα του Viber απο Vodafone με την αιτιολογια οτι προστατευει τους πελατες της απο υπερχρεωσεις</a>....</p>

 

 

Προσπαθείς να δημιουργήσεις την εντύπωση fanboισμού αλλά αν πρόσεξες, παραθέτεις διάλογο του 2012 με άλλες χρεώσεις δεδομένων απο ότι σήμερα,άλλη λογική και αλλά φράγκα στην τσέπη μας.

 

Κάθε φορά τα ίδια με παρόχους, iPhone vs all, Ducati vs Yamaha κλπ.

 

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προσπαθεια τους μερικοι να υπερασπιστουν την Vodafone, ειχαν φθασει να δικαιολογουν τo μπλοκαρισμα του Viber απο Vodafone με την αιτιολογια οτι προστατευει τους πελατες της απο υπερχρεωσεις....

 

Αυτό ισχύει ακόμα? Γιατί εγώ με vodafone μια χαρά το χρησιμοποιώ το viber.

Επίσης δεν καταλαβαίνω πρακτικά πως μπορεί να το μπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...