Προς το περιεχόμενο

Εποχή 4G για την WIND. Προσφέρει δωρεάν και απεριόριστη χρήση data έως στο τέλος Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με συγχωρείται! Χωρίς να θέλω να παρέμβω πολύ δυναμικά, πιστεύω ότι ο καθένας έχει βάλει ένα όριο τι θέλει στην επικοινωνία του. Προσωπικά κάθε μήνα βάζω 6 ευρώ στην Q και αγοράζω 2 πακέτα. Το ένα είναι τα 100 λεπτά προς όλους και το άλλο είναι τα 400 Mb και μένουν και κάτι cents στην κάρτα. Δεν κάνω διαφήμιση, αλλά αυτές είναι οι ανάγκες μου για επικοινωνία. Όλο το χρόνο θα δώσω 6χ12=72 ευρώ. Πές πως χριστούγεννα-πάσχα χρειαστώ λίγο παραπάνω, κάντα στρογγυλά 80 ευρώ. Για κάποιους αυτό το νούμερο μπορεί να είναι πάγια 2 μηνών, αλλά εγώ προσωπικά δεν θα κάνω πλούσια καμία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας! Δεν προσαρμόζω τις ανάγκες μου, αυτές είναι οι ανάγκες μου. Θα προσέξατε πως δεν έχω βάλει sms μέσα. Να είναι καλά το viber! Με χρέωση ανα δευτερόλεπτο πάντως προτιμώ να πάρω τηλέφωνο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πρέπει να κατασκηνώσουμε στις περιοχές που έχουν wind 4g.....προβλέπω κάτι καφετέριες στο Αιγάλεω και στα σημεία που έχουν 4g wind να έχει αυξημένη κίνηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω πως ακόμα και τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ταχύτητα του 3g! Πάντως αν κάποιος γουστάρει να κατεβάζει ταινιες στο κινητό του ή να βλέπει fhd βίντεο εμένα δεν με πειράζει. Αυτόν θα πειράξει που θα πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να ταίζει το κινητό με ευρουλάκια να τα κάνει Gb!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kyanos

 

εδω μιλαμε για το 4g της wind..δεν διαφημιζουμε πακετα..γιατι αν ηταν να διαφημισουμε..και γω με 10ευρω το μηνα ανανεωση στην wind εχω 300 λεπτα προς ολους , κατι λεπτα προς wind/q και κατι sms..ααα και 1γιγα ιντερνετ.και τα 10 στην καρτα..αλλα ποιον ενοιαξε?

Το θεμα ειναι οτι οσο αναβαθμιζονται οι ταχυτητες των παροχων , οι προηγουμενες γινονται πιο ευρειες..μεγαλυτερη καλυψη...υποθετω...εκει που η wind δεν επιανε 3g..ισως τωρα να πιανει...το ταδε βραχοχωρι που επιανε στην καλυτερη κανα edge και αν ..τωρα ισως δει καποια βελτιωση..προφανως δεν θα περιμενει να δει 4g ..απο τωρα..αν δει ποτε δηλ :)

 

@thresh

 

ειναι το μοντελο του s4 (ι9505) που υποστηριζει 4g..τωρα γιατι λειπει το μενου..και γιατι πρεπει να γινουν μαιμουδιες..δεν εχω ιδεα..τουλαχιστον ας ημουν σιγουρος οτι ειναι θεμα σιμ ή καλυψης η εμφανιση ή μη του μενου να ηξερα πως να το ψαξω το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω πως ακόμα και τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ταχύτητα του 3g! Πάντως αν κάποιος γουστάρει να κατεβάζει ταινιες στο κινητό του ή να βλέπει fhd βίντεο εμένα δεν με πειράζει. Αυτόν θα πειράξει που θα πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να ταίζει το κινητό με ευρουλάκια να τα κάνει Gb!

H ταχύτητα του upload κάνει την διαφορά.

Γενικά χρειάζεται προσοχή για να μην αρχίσουν οι χρεώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως ρε παιδιά όλα ανάποδα. χρόνια τώρα άκουγα για το τόσο καλό σήμα της cosmote ,cosmote εδώ , cosmote εκεί και επειδή η κατάσταση με τα τραγικά κατασ΄τηματα της wind (ό,τι χειρότερο για αλυσίδα παροχεά) είπα να κάνω την αλλαγή και να πάω στην cosmote.ένα μήνα τώρα έχω προβλήματα ακρόασης. συνεχώς διακοπές σαν να χάνεται το σήμα , το κινητό δείχνει πληρες σήμα, αλλά τον άλλον δεν τον ακούω. βάζω την κάρτα του αδερφού μου που είναι ακόμη της wind και ενώ φαίνονται  σε κάποια σημεία λιγότερες γραμμές σήμα εντούτοις τους ακούω και άκουγα όλους καμπάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κλειστό χώρο;

Αν ναι δοκίμασε από κανένα μπαλκόνι ή ταράτσα, θα πάει πολύ παραπάνω.

Εν κινήσει στο αυτοκίνητο κοντά στο "δαχτυλίδι".

Ένα σύντομο feedback: Αργυρούπολη 4G, Βουλιαγμένης από Ελληνικό μέχρι Δάφνη Η, Νέος Κόσμος 4G, Συγγρού 4G, Αμφιθέας 4G, Ηλιούπολη H, Καρέας H έως Edge (!), Περιφερειακή Υμηττού Η, Κηφισιάς 4G από Μαρούσι μέχρι Κατεχάκη, Ποσειδώνος στον Άλιμο Η, Ποσειδώνος στο Π. Φάληρο H, Π. Φάληρο τοπικά 4G.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πρωτα βγαινει η ειδηση και μετα περιμενουμε να ενημερωθουν τα καταστηματα, πολυ μου αρεσει. Στο site λεει ολα τα καρτοκινητα πρεπει να αλλαξουν sim, στα καταστηματα εκτος του οτι δεν εχουν καρτες 4G, σου λενε καποιοι οτι αν ειναι μετα το 2004 δεν χρειαζεσαι αλλαγη. Ο,τι να ναι ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραια εχει δει κανενας 4G?

 

Σημερα που πηγα στο κεντρικο καταστημα Wind στον Πειραια ο πωλητης μου ειπε κατι και θελω να μου πειτε αν ισχυει: "Το 4G ερχεται σταδιακα σε εναν-εναν αριθμο. Οχι σε ολους μαζι"...

...Προσωπικα μου φαινεται ΠΟΛΥ ακυρο αυτο που μου ειπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι γράφετε ότι δεν έχουν καλά-καλά 3G.
Γνωρίζεται τι είναι το H που πιθανόν να σας βγάζει και ότι είναι πιο γρήγορο από το 3G;


Σε Ηράκλειο έχω παντού H/H+ με Wind!
Όπου δεν έχω, δεν έχουν και οι άλλες εταιρίες καλό internet οπότε... άντε γεια

difference-between-3G-H.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να σκέφτεται ο άνθρωπος οτι θα ψηθούν τα μυαλά μας με τα 3G, 4G, 4G+, 5G, 6G.., σκέφτεται οτι εξω απο το κέντρο της Αθήνας δεν πιάνει 4G και δεν μπορεί να μπεί στο facebook 2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα απ ότι θα έμπαινε με το 3G. Αυτό ειναι το πρόβλημα σήμερα.

Η αμάθεια και η ημιμάθεια είναι άκρως επικίνδυνες!

Τα μυαλά ψήνονται μόνο όταν μιλάς με κολλημένο το κινητό στο αυτί σου, και όχι από το σήμα.

Και αν δεν ξέρουμε κάτι, μπορούμε πριν εκφέρουμε γνώμη να ρωτήσουμε κάποιον ειδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι κ να πούμε, καλο είναι να υπάρξει ανταγωνισμούς για να πέσουν έτσι κ οι τιμές προς όφελος του καταναλωτή!

Από χθες με wind 4G, Αθήνα !Πολύ ευχαριστημένος με την πρόοδο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...