Προς το περιεχόμενο

Εποχή 4G για την WIND. Προσφέρει δωρεάν και απεριόριστη χρήση data έως στο τέλος Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4G και εδώ στα νότια μόλις άλλαξα τη ρύθμιση στο G2. Θα κάνω κάποιες διαδρομές αύριο μέχρι και το Μαρούσι να δω κάλυψη.

Tι ρυθμιση πειραξες στο G2;

Αν και εχω καρτοκινητη και μαλλον θα χρειαζεται αλλαγη sim, να κανω μια δοκιμη μπας και ...

 

Επισης, απο τον μαιο που θα χρεωνεται το 4G θα ειναι διαφορετικα τα MB για 4G απο τα 3G στα πακετα υποθετετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tι ρυθμιση πειραξες στο G2;

Βάλε το app "4G LTE Switch" και εκεί θα βρεις μια ρύθμιση "Ορισμός προτιμώμενου δικτύου" όπου επιλέγεις το "LTE/GSM/WCDMA". Θα πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταληξαμε αν θελει αλλαγη σιμ στην καρτοκινητη ?(δεν μιλαμε αν ειναι παμπαλαια σιμ , αλλα για τις σχετικα προσφατες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω χασει επεισοδια...το 3g ποτε το ειχε ανακοινωσει γιατι οσο ημουν συνδρομητης τους δεν το ειχα δει ουτε στο κεντρο της Αθηνας!

Την διαφήμιση με τον πρόεδρο και το λεωφορείο την ξέχασες? Βέβαια στην διαδρομή το λεωφορείο δεν είχε 3 g αλλά μόνο όπου σταμάταγε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε παιδια εχω χασει επεισοδια...το 3g ποτε το ειχε ανακοινωσει γιατι οσο ημουν συνδρομητης τους δεν το ειχα δει ουτε στο κεντρο της Αθηνας!

και τι έβλεπες στο κέντρο της Αθήνας, H και Η+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην wind ..............και αύξηση του τζίρου κατακόρυφα στις 1 Μαΐου , από τους αμέτρητους που δεν θα σκεφθούν (η δεν γνωρίζουν) , πως πρέπει οι ίδιοι να τερματίσουν την υπηρεσία για να μη χρεώνονται 1 ευρώ την ημέρα μετά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται δουλεια τελικα...

 

Παω στο 1ο καταστημα σημερα , φαινοταν οτι ειχαν αγνοια , μου κανανε οτι μου αλλαξανε σιμ με μια καινουργια για 4g για την οποια μου ζητησανε 5 ευρω....το επαιξα φτωχομπινες οτι βγηκα χωρις λεφτα και αν θελουν να μου χρεωσουν τα 5 ευρω σε πιστωτικη :) (ειχανε μηχανημα σε μια γωνια για πιστωτικη και μου ελεγαν οτι δεν εχουν)..εντελει μου την αλλαξανε χωρις χρεωση....αλλα η καρτα ηταν μια απο τις κλασικες..τουλαχιστον ετσι φαινοταν και μια βολτα που πηγα απο Περιστερι δεν ειδα ιχνος απο 4g.

 

Στο 2ο καταστημα , φανηκε παλι οτι ειχαν αγνοια του τι γινεται και μου ειπανε και καλα οτι δεν εχουν παραλαβει ακομα τις καρτες...

 

Οπως ειπα..δεν γινεται δουλεια ετσι...

 

Οι συμφορουμιτες που αλλαξανε καρτες (κυριως προς Δυτ. Προαστια) ειναι ευκολο να μας πουν σε ποιο καταστημα την αλλαξανε και αν η καρτα εχει τιποτα διακριτικα τυπωμενα πανω της σχετικα με 4g ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μίλησα με έναν υπεύθυνο κεντρικού καταστήματος και μου είπε ότι γίνονται ρυθμίσεις στο δίκτυο, γι' αυτό και παρατηρούνται ακόμα αρκετά προβλήματα. Οψόμεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πιάσουμε 4G σήμα πρέπει να υποστηρίζει η συσκευή μας την συχνότητα αυτή και επίσης να κάνουμε αναβάθμιση στις ρυθμίσεις δικτύου της συσκευής μας. Η κάρτα sim αν είναι μετά το 2005 ενεργοποιήμένη λαμβάνει κανονικά 4G είτε έχουμε καρτοκινητό, είτε σύνδεση, είτε καρτοσύνδεση.. Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...