Προς το περιεχόμενο

Εποχή 4G για την WIND. Προσφέρει δωρεάν και απεριόριστη χρήση data έως στο τέλος Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σε iphone 5 επιασε 4g κανεις;

Εγώ, πάντως, όχι. Και δε ξέρω αν περιμένουμε/χρειαζόμαστε update.

αν παίξει αποκλειστικά στα 800mhz η Wind (που δεν νομίζω) δεν πρόκειται να πιάσετε γενικότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το oneplus one τελικά υποστηρίζει LTE Bands 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 17, 19, 21

Η μπάντες 5 και 20 που είναι στα 800Mhz ακόμα και αν ενεργοποιηθούν με τρικ ΔΕΝ λειτουργούν.

Στην λίστα δεν βλέπω επίσης και την μπάντα 38 που είναι στα 2600mhz χωρίς όμως επιβεβαίωση ότι δεν λειτουργεί.

 

Το oneplus υποστηρίζει τις LTE 700 / 1700 / 1800 / 2100 / 2300 / 2600 

(Bands 1, 3, 4, 7, 17, 38, 40)

 

Μην γράφουμε ότι θέμε 

 

Σχετικό άρθρο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56577252&postcount=455

για τις μπάντες LTE.

 

Η wind είναι τελικά στην 20 ή και στην 38;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στο κέντρο που να αλλάζει την sim από F2G δωρεάν, γιατί ρώτησα σε τρία καταστήματα και ο πρώτος μου είπε πως δεν είναι δωρεάν και κάνει 5 ευρώ, ο δεύτερος που είπε πως ισχύει για νέες sim που έχουν βγει το πολύ μέσα στο εξάμηνο και στα public μου είπαν πως δεν έχουν παραλαβή sim. 

Η εξυπηρέτηση πελατών μου λέει πως ισχύει και σου κάνουν δωρεάν αλλαγή.

Νoμiζω πως τα franchise θέλουν να βγάλουν λεφτά και κάνουν την πάπια.

Υπάρχει κανένα εταιρικό κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2015-03-21-17-08-10_zpspeu8um

Σε Η και Η+ πάντως έχουν ανέβει οι ταχύτητες, ξεμπούκωσαν οι κεραίες...

Έχω πιασει 30αρι σε H+ αλλά είχα μικρό upload

 

Με LTE έπιασα και 10αρι up

 

Το πιο γαμάτο είναι ότι έχει μπλοκάρει γενικά η χρέωση δεδομένων μου, όχι μόνο σε lte, αλλά και Η ή ακόμα και edge

Απο ο,τι βλεπω το g3 καλυπτει περισσοτερες μπαντες στο 4g...μαλλον το oneplus one δεν καλυπτει αυτη που χρησιμοποιει η wind.

Έχω δει 1+1 να πιάνει 4g σε wind μια χαρά

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα στο κέντρο που να αλλάζει την sim από F2G δωρεάν, γιατί ρώτησα σε τρία καταστήματα και ο πρώτος μου είπε πως δεν είναι δωρεάν και κάνει 5 ευρώ, ο δεύτερος που είπε πως ισχύει για νέες sim που έχουν βγει το πολύ μέσα στο εξάμηνο και στα public μου είπαν πως δεν έχουν παραλαβή sim.

Η εξυπηρέτηση πελατών μου λέει πως ισχύει και σου κάνουν δωρεάν αλλαγή.

Νoμiζω πως τα franchise θέλουν να βγάλουν λεφτά και κάνουν την πάπια.

Υπάρχει κανένα εταιρικό κατάστημα?

Βλακείες σου λένε εμένα μου την άλλαξαν δύο φορές δωρεάν, τη μια στη Γλυφάδα όπου δε μου έδωσαν σωστή κάρτα και τη δεύτερη φορά που ήξερε η πωλήτρια μου έδωσαν πάλι δωρεάν στο Ελληνικό.

 

Δε τέθηκε ποτέ θέμα χρημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το iphone υποστηρίζει μια μπάντα που εκπέμπει η wind (3/1800 mhz νομίζω) , αποκλείεται άλλωστε να μη φρόντιζαν να καλύπτουν και τα iphone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι και θέμα περιοχής, κι εγώ δεν έχω δοκιμάσει σε όλη την αθήνα, αλλά έχω δει και περιοχές που δεν έχω καν και παραμένει το Η, πχ βάρκιζα

 

γλυφάδα πάντως έχει πρακτικά παντού και ανέβηκε δραματικά και το Η+ γενικά 

 

το μόνο κακό είναι ότι μέσα σε κτίριο στη πολύ καλύτερη να δεις 2 μπάρες, συνήθως είσαι με μία ή και καμία και επειδή γενικά το lte σου πηδάει τη μπαταρία σε τέτοιο σενάριο με κακό σήμα μπορεί να έχει θέμα μια συσκευή με αδύναμη μπαταρία

 

σε εξωτερικούς χώρους γενικά έχω φουλ σήμα, αλλά και πάλι το lte σου ρίχνει αισθητά πιο γρήγορα τη μπαταρία σε σχέση με το H 

ευτυχώς όμως δεν έχει χρειαστεί ακόμα να φορτίσω μες στη μέρα, όμως από κει που μπορεί να έβγαζα 5+ ώρες οθόνη (και έως 6 μόνο με wifi) μπορεί να πέσω στις 3-3.5

 

το lte πάντως της wind όπου το έχω πιάσει δεν έχει φοβερή διαφορά στο download σε σχέση με το H+, σε κάποιες περιπτώσεις χτύπαγα και με τα 2 ίδια ταχύτητα, η μεγάλη διαφορά είναι στο upload όπου από έως 3και κάτι ψιλά Mbps σε H+, με lte χτυπάω χαλαρά γύρω στο 10αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thresh

 

μπορεί, γιατί κι εγώ εδώ που τα λέμε ξέφυγα πολύ πέρα από το 1GB που συνήθως έχω  :P και αν είσαι και αρκετά θρασύς με τέτοιο bandwidth μπορείς να κατεβάσεις και torrent

 

το καλό πάντως είναι ότι παρά την ανακοίνωσή τους ακόμα και σε 3g ή και 2g δεν υπάρχει χρέωση για όσους έχουμε αλλάξει sim 


Το μόνο καλό με το LTE αυτήν την περίοδο είναι το ότι μας παρέχεται τσάμπα.

όλο το internet είναι τσάμπα, όχι μόνο το lte

 

αν και διάβαζα στο myphone άτομο που έλεγε ότι μόνο όταν το γυρνούσε σε 4g δε του έπεφταν  τα δεδομένα, αλλά έχω διαπιστώσει πολλά περισσότερα που δε τους πέφτουν γενικά

 

άλλωστε μου κάνει και παράλογο να ελέγχεται το πότε σου γυρνάει σε Η , άσε που σε λογαριασμούς ειδικά θα έπαιζαν πολλές αμφισβητήσεις αν ξεπερνούσε κανείς τα δεδομένα και στο f2g πώς γίνεται να σε χρεώσουν άλλωστε μυθικά ποσά

 

οπότε πάγωσαν τη χρέωση γενικά και όλα καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το καλό πάντως είναι ότι παρά την ανακοίνωσή τους ακόμα και σε 3g ή και 2g δεν υπάρχει χρέωση για όσους έχουμε αλλάξει sim 

όλο το internet είναι τσάμπα, όχι μόνο το lte

 

 

Πραγματικά respect σε αυτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...