Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία αναβάθμιση του uTorrent μετατρέπει τον υπολογιστή σου σε bitcoin miner


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως όταν έκανα εγκατάσταση πρόσεχα και μετά το είδα στην εκκίνηση το Epic scale. Και μάλιστα όταν το άνοιξα έδειχνε φωτογραφίες από παιδάκια με προβλήματα υγείας και έλεγε ότι δήθεν βοηθά στις έρευνες για τις ασθένειες όπως ένα άλλο πρόγραμμα που δεν το θυμάμαι αυτή τη στιγμή.

Αντίο utorrent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tixati εδώ και ένα χρόνο. Ελαφρύ και γρήγορο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Δοκίμασα πολλά (utorrent, qbittorrent, vuze, deluge) αλλά με κέρδισε αυτό. Λίγο το interface του είναι άσχημο, αλλά αξίζει.

δυστιχος τα περισσότερα private tracker ελάχιστα torrent client δέχονται............

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω να μ απασχολει το οτιδηποτε στην cpu και εχω την τελευταια εκδοση.

 

Βρηκε κανεις απο εσας τιποτα να τρεχςι οντως απο πισω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω να μ απασχολει το οτιδηποτε στην cpu και εχω την τελευταια εκδοση.

 

Βρηκε κανεις απο εσας τιποτα να τρεχςι οντως απο πισω;

Και εγω την τελευταια εχω και ειναι 0.1-0.2 το usage του ουτε παρατήρησα κατι αλλο να τρεχει απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειπε κ καποιος πιο πανω..οταν κανετε εγκατασταση σας λεει αν θελετε να εγκαταστησετε κ κατι αλλα προγραμματα πολλοι κανουν το λαθος κ απο συνηθεια πατανε next χωρις να διαβαζουν.Ετσι την πατας κ αυτο το εχω δει να το κανουν κ αλλα προγραμματα δεν ειναι μονο το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε ρε παιδιά... Εγώ δεν έχω ανοίξει το uTorrent εδώ και 2-3 μήνες. Το Update εγινε μόνο του? Δηλαδή εγώ τώρα έχω στο PC μου αυτό εδώ το πρόγραμμα που κάνει mining, ή πρέπει να ανοίξω το uTorrent για να μπει?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εγινε ποτε εγκατασταση απο εμενα ουτε εγινε καποια εγκατασταση του epic scale. Εβαλε το τελευταιο update μονο του. Δσν βλεπω πουθενα το epic scale ουτε μ απασχολει τιποτα το cpu. Εσεις που το εντοπισατε; Δεν φαινεται να υπαρχει πουθενα σε μενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mined coins μου τα δίνουν; Όχι.

 

Με ρώτησαν στα ίσια με ένα yes/no prompt; Όχι (το στα μουλουχτά δεν μετράει)

 

Interface για να ελεγχω την συμπεριφορά μου δίνουν; Όχι.

 

Πως το λέγαμε στο χωριό μου τέτοιου είδους software; Trojan horse

 

Το ερώτημα είναι: Οι κυρίες Eset, Symantec McAfee/Intel Security που τους πληρώνουμε, και οι δυο τελευταίες μάλιστα έχουν τόσο μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους που θέλουν να έρχονται pre-installed με το μηχάνημα, τι κάνουν για το εν λόγω δείγμα malware; Τίποτα!

 

Γι αυτό και τόσα ακριβώς χρήματα τους έχω δώσει τα τελευταία 16 χρόνια (τίποτα).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...