Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία αναβάθμιση του uTorrent μετατρέπει τον υπολογιστή σου σε bitcoin miner


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως συντάσσεται μια πρόταση στα ελληνικά:

Υποκείμενο + ρήμα + αντικείμενο

 

Πως συντάσσεται μια πρόταση στα φορουμ-ιακά:

Υποκείμενο + υποκείμενο + ρήμα

 

σοβαρα? επειδη του ξεφυγε ενα υψιλον?

με την ιδια λογικη, στο σχολιο που εκανες πιο πανω, ξεχασες να τονισεις τη λεξη "ελεγχω" και εγραψες "Γι αυτο" αντι για "Γι' αυτο"

 

ναι ξερω, εγω δεν βαζω καθολου τονους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

qBittorrent είναι η λύση, δουλέυει απροβλημάτιστα. Είναι και ανοιχτού κώδικα.

 

Το tixati που προτείνουν πολλοί είναι κλειστού κώδικα. Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν αντιλέγω ότι μπορεί να είναι και το tixati αξιόλογο αλλά... με ήδη μία αρνητική εξέλιξη με κλειστού κώδικα πρόγραμμα (utorrent) καλύτερα μόνο σε open source client από εδώ και πέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καποτε τα έλεγα τι είναι αυτά τα πρόγραμματα και καλό θα ηταν να τα αποφεύγουν όπως φυσικά και το ροοτ.για τα κινητα εγώ πάντα δεν πειραζω τίποτα γνήσια όλα και το κεφάλι μου ησυχο. Τώρα αν κάτι άλλο παιζει και στα γνήσια δεν ξερω.

M' αρέσει που έχεις και username lenovo :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μόλις έσβησα το μtorrent ο υπολογιστής μου έγινε πολύ γρήγορος και τα windows 8 ,bootαρουν αμέσως.Πριν σερνόταν και δεν ήξερα γιατί.

Πλεον τώρα έχω το Deluge.

Και το σερφαρισμα στο Ιντερνετ πάει σφαίρα τώρα ,youtube -facebook-κτλ,πρίν σερνόταν.Τώρα ανοίγουν αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια συστήματα βγαίνουν τα Bitcoin πλέον σήμερα

 

 

τώρα πως καταφέρνουν να βγάζουν έστω και ένα satoshi από bitcoin με επεξεργαστές είναι πραγματικά άξιο απορίας. Ακόμα και σε pool να βάλεις 1000 επεξεργαστές να δουλεύουν στο 50-60% ώστε να μην τους πάρουν χαμπάρι είναι απίθανο να μπορέσουν να βγάλουν 0.0005 Bitcoin την μέρα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Δεν μιλάμε για ιο για να τον κολλήσεις και να καθαριστεί από αυτά που αναφέρεις. Εγω από τότε που μετακόμισα σε Mac έχω τον transmission και με βολεύει πολύ.

 

Δεν ήξερα ότι ήταν popularity contest. Δηλαδή αν ένα trojan είναι αρκετά διάσημο, να είναι στο απυρόβλητο. Τι διαφορά έχει αυτό που κάνει με ένα botnet, στο ουσιαστικό της υπόθεσης, δηλαδή ότι χρησιμοποιούν τον υπολογιστή σου χωρίς να σε προειδοποιούν; Και στις δυο περιτπωσεις, η ενέργεια μπορεί άνετα να θεωρηθεί κακόβουλη, άρα και το λογισμικό κάκόβουλο.

 

Παρόμοιος καυγάς είχε γίνει και με το Limewire, δηλαδή αν έκανε καλά το Ad-aware της Lavasoft που καθάριζε το spyware (LimeShop) που εγκαθιστούσε.

σοβαρα? επειδη του ξεφυγε ενα υψιλον?

με την ιδια λογικη, στο σχολιο που εκανες πιο πανω, ξεχασες να τονισεις τη λεξη "ελεγχω" και εγραψες "Γι αυτο" αντι για "Γι' αυτο"

 

ναι ξερω, εγω δεν βαζω καθολου τονους.

Συγνώμη αν προσέβαλα.

 

Σε περίπτωση πάντως που έκανες τυπογραφικό που αλλάζει το νόημα της πρότασης, κάνε ένα γρήγορο edit να σε καταλαβαίνουμε. Γι αυτό το έχουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και public tracker υποθέτω, γιατί στους περισσότερους private λογικά τρως πόρτα για outdated client...

Το αντίθετο συμβαίνει. Η 2.2.1 είναι η τελευταία έκδοση που συστήνεται σε κάποιους private.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και public tracker υποθέτω, γιατί στους περισσότερους private λογικά τρως πόρτα για outdated client...

Δεν θα το λεγα. Τουλάχιστον σε έναν μεγάλο και αυστηρό μουσικό tracker, η υποστήριξη ξεκινά από εκδόσεις του 2007 (πχ. uTorrent 1.6.1 και όχι μόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...