Προς το περιεχόμενο

[Tablet] HP Stream 7 Signature Edition ~€68.34 [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ups φευγει απο αγγλια...στην ελλαδα με τι ερχεται ομως?

Αποσο ειδα εδωστα χανια δενεχει ups.

Σε εμένα(επαρχία) ήρθε με γενική ταχυδρομική,αν θες πάρε και ένα τηλέφωνο στην UPS + 30 210 99 84 000 και με το tracking number θα σε ενημερώσουν για ότι χρειαστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φοβοι που μου δημιουργηθηκαν απο τα σχολια αγοραστων του hotdeals σχετικα με μεταχειρισμενα η refurbished κομματια , καμμενα pixels, wifi drops κτλ. ευτυχως δεν βγηκαν αληθινοι.

 

Το ταμπλετακι για τα 69 ευρω που αγορασθηκε ειναι απλα οτι καλυτερο θα μπορουσα να εχω. Οτι εχω κανει μεχρι στιγμης παει σφαιρα και τωρα ολοκληρωνεται και η εγκατασταση των windows updates. Τα updates της hp δεν θα τα κανω οσο δεν βλεπω να μην εχει προβλημα κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα καλο πληκτρολογιο για αυτο το tablet υπαρχει?

 

Για πληκτρολογιο δεν ψαχτηκα αλλα εβαλα παραγγελια την παρακατω θηκη και ειμαι σε αναζητηση καλωδιου OTG που να εχει και usb θεσεις το οποιο να φορτιζει ταυτοχρονα την συσκευη ενω εχεις συνδεδεμενα πανω usb stick, πληκτρολογιο και mouse.

Επισης ψαχνω και για ενα screen protector.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1pcs-Latest-Tri-Fold-Ultra-Slim-Stand-Case-Cover-For-7-HP-Stream-7-Tablet-PC-/391033725924?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item5b0b6d23e4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό το ποστ

 

Το εχει κανεις να το δοκιμασει να μας πει αν κανει ? Εννοειτε σε stream 7 και οχι σε αλλο tablet.

Για καλυτερη αποδοση της καρτας γραφικων και πληρη ρυθμισεις εβαλα το παρακατω utility της intel και μου βρηκε τον τελευταιο driver για την καρτα γραφικων ο οποιος εγκατασταθηκε χωρις προβλημα και λειτουργει αψογα.

 

 

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει κανεις να το δοκιμασει να μας πει αν κανει ? Εννοειτε σε stream 7 και οχι σε αλλο tablet.

Το εχω εγω

Δεν εχω ομως παραλαβει ακομα το HP Stream 7,,,μολις παραλαβω δοκιμαζω και ενημερωνω

 

Το status  ειναι

Departed - Milano, Italy, Thursday, 04/02/2015

Οσοι παραλαβατε ,σας το εφερε η ιδια η UPS , ή αλλη ελληνικη courier ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εγω

Δεν εχω ομως παραλαβει ακομα το HP Stream 7,,,μολις παραλαβω δοκιμαζω και ενημερωνω

 

Το status  ειναι

Departed - Milano, Italy, Thursday, 04/02/2015

Οσοι παραλαβατε ,σας το εφερε η ιδια η UPS , ή αλλη ελληνικη courier ?

 

Η ιδια η UPS το εφερε.

 

Παρε τηλεφωνο στην UPS και θα σου πουν ακριβως ημερα που θα παραλαβεις.

 

Αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να φορτιζει ταυτοχρονα ενω υπαρχει πανω και usb stick για παραδειγμα.

 

Εχει αναφερθει στο εξωτερικο οτι καποια usb που λειτουργουν για φορτιση και data ταυτοχρονα, την ωρα που φορτιζει δεν δειχνει το εικονιδιο των windows τον γνωστο κεραυνο οτι φορτιζει αλλα το παρατηρεις γιατι το ποσοστο φορτισης της μπαταριας ανεβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρελαβα και εγώ χτες απο UPS. Ειναι άψογο μέχρι στιγμής. Οθόνη εξαιρετική, δεν πιστεύεις ότι έχεις δώσει 69 ευρώ. Απόκριση πολύ καλή στην οθόνη, δεν είδα καμια δυσκολία. Σεταρα λογαριασμούς, mail κτλ. Όλα καλά.

Μια ερώτηση για το office. Απο ότι κατάλαβα η ενεργοποίηση του office 365 για ένα χρόνο γίνεται μέσω του ταμπλετ κατευθείαν καθώς δεν υπάρχει σειριακός αριθμός μέσα στην συσκευασία. Υπάρχει όμως τρόπος να ανακτήσω αυτό το σειριακό αριθμό χωρίς να τον χρησιμοποιήσω; Γιατί εχω ήδη αγορασμένο office professional και θέλω τον σειριακό από το office του ταμπλετ να τον δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τρεξεις το office και να κανεις skip στην ενεργοποιηση. Εκει σου δειχνει και τον κωδικο ενεργοποιησης.

Το θέμα είναι ότι όταν ανοίγω την εφαρμογή Microsoft office εχει μόνο δυο επιλογές: activate or cancel. Αν επιλέξω ενεργοποίηση θα με αφήσει τελικά να μην το ενεργοποιήσω αλλα να δω τον κωδικο;;; και να βάλω μετά τον δικό μου κωδικο

Πατησα τελικά ενεργοποίηση και ανοίγει σελίδα στον IE και μου ζητάει να κάνω login με το Microsoft account μου. Οποτε λογικά για να ενεργοποιήσω το office σε αλλο λογαριασμο θα πρέπει να κάνω login με τον τον αλλο λογαριασμο, σωστά; άρα μάλλον δεν εχω τροπο να ανάκτηση το office product key

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα στο chat και μου ειπαν οτι ειναι δεμενο με το ταμπλετ και γινετε αυτοματα η ενεργοποιηση με το που τρεχεις την εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη και κανεις login.

 

Παντως καπου ειχα διαβασει και ειμαι σιγουρος οτι με καποιο τροπο το βλεπεις το κλειδι πριν την ενεργοποιηση για να το βαλεις σε αλλο μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα στο chat και μου ειπαν οτι ειναι δεμενο με το ταμπλετ και γινετε αυτοματα η ενεργοποιηση με το που τρεχεις την εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη και κανεις login.

 

Παντως καπου ειχα διαβασει και ειμαι σιγουρος οτι με καποιο τροπο το βλεπεις το κλειδι πριν την ενεργοποιηση για να το βαλεις σε αλλο μηχανημα.

Αυτο το δεσιμο με το tablet δεν ειναι και τοσο αυστηρο. Δηλαδη εννοω οτι εκει που δινεις το microsoft account σου, δινεις ενα αλλο account και γινεται κανονικα η ενεργοποιηση και το installation σε αλλο υπολογιστη-ταμπλετ.

Επισης βρηκα και αυτο:

https://support.office.com/en-us/article/Activate-Office-365-Home-Personal-University-or-Office-2013-1144e0de-e849-496e-8e33-ed6fb1b34202

Activate a free Office 365 subscription that came with your computer
  1. On the Start screen, click the Office tile.

  2. Sign in with your Microsoft account. If you don’t have an account, you can create one.

  3. At the bottom of your screen, click Run.

    19e30490-3685-40e2-8456-e6da0efff5b4.png

  4. Follow the prompts to install Office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...