Προς το περιεχόμενο

[Tablet] HP Stream 7 Signature Edition ~€68.34 [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εγω οποτε δεν το χρησιμοποιω απλα το κανω shut down και οταν το εκκινω παλι εχω την μπαταρια που ειχα οταν το εκλεισα. Ετσι και αλλιως το boot που κανει ειναι 4-5 δευτερολεπτα. Δεν υπαρχει λογος για sleep μιας και η microsoft πρεπει να ριξει δουλιτσα για να εχει τα standby των android.

 

 

Έτσι ακριβώς...

 

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτό περι Microsoft και sleep. Στο encore είναι μια χαρα. Ψαξτε μηπως είναι καποια εφαρμογή που τρωει πορους. Στο ενκορ για παράδειγμα με το που το επαιρνες επρεπε να βγαλεις το mcafee με την μια!! :)  Επισης μακαρι την idle αυτονομια που εχει το Windows smartphone μου (10 ημερες - χρηση μονο με κλησεις κανενα μισαωρο στο δεκαημερο και ελεγχος καιρου -με wifi που το εχω μονιμα ανοικτο- κάθε μερα), να το ειχαν και τα android μου.

 

Στο  encore απλά σβήνω την οθόνη, αφού όμως πρώτα κλείσω το WiFi. Χανει κάπου 5% το πολυ 10% στο 24ωρο έτσι. Και μιλάω με ie ανοικτο με καμια 10-15ρια καρτέλες ανοικτές. (χωρίς να ξέρω πως τα πηγαίνει το hp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μας ειναι το signature edition με μηδενικο bloatware καιε antivirus το defender. Δεν εχει τιποτα αλλο πανω. Απλα σε sleep mode δεν φτανει σε καμια περιπτωση τα android. Εχω τρεξει αρκετα utility που δειχνουν τι καταναλωνει ποση μπαταρια ακομα και σε idle και δεν τρεχει κατι περιεργο απο πισω. Οποτε shutdown και δεν χανω ουτε 1%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν κανω shutdown, γιατι ακυρωνει την χρηση του ως tablet. Αν πρεπει για να ελεγξω τα εμαιλ το πρωι (ή κατι παρομοιο) να περιμενω 10 δευτερολεπτα για να ξεκινησει, τοτε δεν εχω ευχρηστο tablet, αλλα υπολογιστη.

 

Εδω δεν κανω ποτε σχεδον shutdown το σταθερο ή το λαπτοπ, θα κανω το tablet? Το αφηνω απλα να μπει σε sleep, εχουμε 2015 , οχι 2000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δεν κανω shutdown, γιατι ακυρωνει την χρηση του ως tablet. Αν πρεπει για να ελεγξω τα εμαιλ το πρωι (ή κατι παρομοιο) να περιμενω 10 δευτερολεπτα για να ξεκινησει, τοτε δεν εχω ευχρηστο tablet, αλλα υπολογιστη.

 

Εδω δεν κανω ποτε σχεδον shutdown το σταθερο ή το λαπτοπ, θα κανω το tablet? Το αφηνω απλα να μπει σε sleep, εχουμε 2015 , οχι 2000.

 

ο καθενας το λειτουργει οπως τον βολευει και πρεπει να ειναι σεβαστο. Αυτο δεν σημαινει οτι εμεις που το κανουμε shutdown ζουμε στον μεσαιωνα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας το λειτουργει οπως τον βολευει και πρεπει να ειναι σεβαστο. Αυτο δεν σημαινει οτι εμεις που το κανουμε shutdown ζουμε στον μεσαιωνα...

Εννοειται ο καθενας οπως βολευεται.

Αλλοι βολευονται να εχουν αμεσα τα εμαιλ οταν πιανουν την συσκευη, αλλοι δεν εχουν προβλημα να βλεπουν τα εμαιλ/καιρο/viber/skype μετα απο 10 δευτερολεπτα. Σεβαστα και τα 2.

 

Κανενας δεν ζει στον μεσαιωνα, απλα πανε χρονια που ακομα και τους dekstop υπολογιστες χρειαζοταν να τους κανουμε shutdown συχνα. Οι εποχες αυτες εχουν περασει για τα desktop, ποσο μαλλον για τα tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει recovery image ενα παλικαρι απο εξωτερικο το ανεβασε. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα δεν νομιζω να εχει προβλημα.

 

chrome://mega/content/secure.html#!FpZThBQD!mfHwslRCMoLnMuxPaUQPh0jMB8_YeKfJwSnWSS3rPp0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με η θηκη που παραθετεις ΔΕΝ εχει καμμια απολυτως σχεση με την Modecom MC-TKC08.

Tι εχει παραπάνω η Modecom?

 

https://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=72503&skr=skr15946&cat_id=006700890769

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολυ καλο πληκτρολογιο και αριστη ποιοτητα κατασκευης για τα δικα μου γουστα.

Το πληκτρολογιο ειναι αποσπωμενο και καθετε μαγνητικα στη θηκη.

Επισης οι γωνιες που πιανουν το ταμπλετ ειναι ντυμενες με κατι σαν σιλικονη για να μην τραυματιζουν την συσκευη.

 

 

Επειδη εχω δει πολλες κινεζικες με πληκτρολογιο, δεν εχω δει καποια που να πλησιαζει στην Modecom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα πει οικολογική συνείδηση, a la 'Jeremy Clarkson' ... :o

Αν καιει κατω απο 0.1watt σε sleep οπως καιει το λαπτοπ μου κ το βαζω να μπαίνει σε sleep εντος 5λεπτου, γελαω με την οικολογικη συνείδηση των άλλων που έχουν μηχανήματα που τα εχουν ρυθμισμενα να μπαίνουν σε sleep στο 20λεπτο,μισαωρο ή κ ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...