Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 372
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαγαμε στην μαπα τον ψυχακια τον μοργαν στο Walking dead που συνεβαλε να καταστραφει η σειρα

τον τρωμε και εδω τωρα

τι βυσμα εχει ο τυπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ant_ είπε

Φαγαμε στην μαπα τον ψυχακια τον μοργαν στο Walking dead που συνεβαλε να καταστραφει η σειρα

τον τρωμε και εδω τωρα

τι βυσμα εχει ο τυπος?

Ισχύει. Και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτόν, η ιστορία του δεν έχει κανένα πραγματικό ενδιαφέρον, αλλά και να είχε έχει εξαντληθεί πολύ καιρό τώρα. Επαναλαμβάνει συνεχώς τα ίδια σαν να μην υπάρχει στην κυριολεξία κανένα σενάριο γραμμένο πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα δεν εχω θεμα με τον Morgan και μου φαινεται και λογικο που ειναι αυτος που ηρθε στην εν λογω σειρα. Ποιον αλλον ρε παιδια θα βλεπαμε απο την διπλα σειρα να ερχοταν εδω?

Τον rick,τον daryl,?

Μην δινετε βαση στην ιστορια του.Αυτο το εχουν κανει μονο και μονο για να τον δειξουν να προσπαθει να μπει στο νεο group της σειρας.

Και στην τελικη οπως ειδατε δεν ειναι μονο ο morgan που ειναι το νεο προσωπο αλλα και οι αλλοι 2 που ειναι μαζι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς είδατε το 4ο επεισόδιο; Εγώ βλέπω οτι αρχίζει και ρολάρει πολύ αργά η σειρά. Περάσαμε το 1/4 της σαιζόν και ακόμα ψαχνόμαστε να δουμε τι έχει γίνει. Εκτός αυτού, το συνεχές μπρός - πίσω χρονικά μας έχει δημιουργήσει τρομερό βέρτιγκο.  δεν μπορείς να το κρατάς σε 4 επεισόδια και απο ότι φαίνεται θα συνεχιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνεχες μπρος πισω ειναι δυστηχως μια πολυ κακη επιλογη που εχουν επιλεξει για να σου κρατανε το ενδιαφερον απο πλευρας του πως σου μπαλωνουν τα κενα στο τι γινεται.

Οσο για την σειρα τα εχουμε πει απειρες φορες.

Season σειρων οι οποιες εχουν πολλα επεισοδια αλλα δεν εχουν επαρκες υλικο για αυτο που θελουν να δειξουν,τυχαινει να ειναι λιγο περα δωθε οι αποψεις του κοσμου απο το τελικο αποτελεσμα.

Προσωπικα(ακομα)δεν εχω θεμα μιας και η σειρα(ακομα και σε αυτη τη season)δειχνει πραγματα που η κεντρικη σειρα δεν δειχνει και στεκουν ωραια.

Ενα τετοιο παραδειγμα ειναι με την δημοσιογραφο και το ολο σκηνικο με την ληψη video,κατι πολυ ωραιο(για post apocalyptic world)που δεν ειδαμε ποτε στην διπλα σειρα.

Σιγουρα υπαρχει ενας μικρος πανικος απο πλευρας του τι πεχτηκε με το σταδιο και τους Vultures αλλα τουλαχιστον δεν ειναι τοσο προβλεψιμο οσο ο Negan και ο governor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο ενα εξαιρετικο επεισοδιο-εξελιξη χαρακτηρα για τον πιστολερο με το γνωστο προβλημα οτι δυστηχως δεν συνδεεται καθολου με τα προηγουμενα επεισοδια.

Ρε μαστορες της παραγωγης,υποτιθεται οτι θεωρειστε επαγγελματιες,ειναι τοσο δυσκολο να εχετε σε τετοια επεισοδια μια εισαγωγη αναλογη με το τελος του επεισοδιου?Η βαλτε μια εισαγωγη του τυπου να ειναι η αλλη η δημοσιογραφος και να τον τραβαει με την καμερα και να ξεκιναει το επεισοδιο με την κουβεντα της του τυπου''whats your story?''

Η συνοχη και των 2 σειρων μεταξυ των επεισοδιων ειναι το μακραν το μεγαλυτερο μου παραπονο.

Στα του επεισοδιου,ειδαμε και σε αυτο το επεισοδιο πραγματα που για αλλη μια φορα δεν βλεπουμε απο την κεντρικη σειρα οπως

Spoiler

 

-τον John να χρησιμοποιει την βαρκα σαν μεσο μεταφορας μιας και μενει στο ποταμι για προστασια(γιαυτο το λογο και ξερει και απο ψαρεμα)

-τις ταινιες που στο καταστημα που της επαιρνε αφηνε το ονομα του(φανταζομαι αναφορα στην γνωστη ταινια I am legend),

-την αλλη που σαν νοσοκομα(λογω ιδιοτητας δηλαδη)να καταλαβαινει οτι το μολυσμενο αιμα μπορει να προκαλεσει προβληματα(οχι οπως τα χαλια της διπλα σειρας που μετα απο 8 season τους ηρθε στο μυαλο οτι μπορει και το μολυσμενο αιμα να τους σκοτωσει)και γιαυτο να του λεει να το σκουπισει ολο απο πανω του 

-και το αγαπημενο μου τα χαντακια που ειχε σκαψει στην εισοδο του σπιτιου ακριβως επειδη τα zombie δεν μπορουν να σκαρφαλωσουν για να μην του την πεσουν απο το πουθενα οσο κοιμαται.Φυσικα ειναι και ενας τροπος που δεν χρειαζεται να χρησιμοποιησει και τα οπλα καθολου σαν ευκολη λυση.

 

Αυτο που ελεγα πιο παλια οτι δεν τους περιοριζει τοσο πολυ το comic που βασιζεται η αλλη σειρα και εχουν μεγαλυτερη ελευθερια να βαλουν πολλα πραγματα που δεν βαζουν στην αλλη σειρα και ταιριαζουν/στεκουν.

Το μονο που μου την σπαει στον John ειναι το προσωπο του.Πραγματικα σχεδον οποτε τον δειχνει η καμερα απο κοντα ειναι λες και βλεπω σκελετο/ζομπι χωρις καν make up.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Επιτελους η σειρα πηρε τα πανω της και διατηρει ενα καλο επιπεδο. Μετα απο το τηλεοπτικο περιττωμα της βασικης σειρας, εδω τα πραγματα ειναι σχεδον σε ολα τα επιπεδα ανωτερη.

+ που τελειωσαν τον Νικ. Ειχε ξεφυγει η κατασταση με την υπερφυσικη τυχη του. Πηρε και τον χιπστερ μαζι του, εφυγε ενδοξα.

+ για τους νεους χαρακτηρες. Μεγαλη θετικη εκπληξη η προσθηκη της Maggie Grace ως Althie. Παρα πολυ καλη στο ρολο της. Ακομα καλυτερος και ο John. Μακαρι να μην γινει η στραβη, αλλα να συνεχισει για καποιο διαστημα ακομα.

+ επιτελους βγαινει νοημα στη πλοκη, και δεν ειναι μια αυτιστικη σαπουνοπερα απο τα lidl οπως η κεντρικη σειρα. Ομορφες ανατροπες μεχρι στιγμη.

- Γιατι καταρα και αναθεμα ηρθε ο Morgan; Ο Morgan! Ενταξει θα πει κανεις, καθε σειρα χρειαζεται τον τετοιον της. Αλλα τον Morgan; Αν θελει να το παιξει ειρηνιστης να παει να κλειδωθει σε ενα μοναστηρι αντι να μας πριζουν οι σεναριογραφοι με αυτον. Ευτυχως που δεν βαλανε και κανα βηγκαν.....

- οι "αναλαμπες απο το παρελθον με τον Nick. Τους πηρε τοσα χρονια μεχρι να τον τελειωσουν, δεν χρειαζομαστε να τον βλεπουμε αλλον. Στη τελικη αν θελουνε να τον κρατησουν καπως, ας βαλουνε με εφε το φαντασμα του αντι αυτο το πραγμα που γινεται τωρα. Κουραζει.

Το μονο που μενει, ειναι να προσθεσουν και τον Daryl με την Carol και ας παει στα τσακιδια το TWD.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Πολυ κουραστικο επισοδιο.  Υπερβολικα πολλες αναλαμπες απο το παρελθον, μικρη εξελιξη και κατω του μετριου διαλογοι.

Δυστυχως φαινεται πως επεσαν στη παγιδα με το να ανακυκλωνουν χαρακτηρες που δεν υπαρχουν πια, συγκεκριμενα του Nick. Ας του κανουν μια γεναια προταση να επιστρεψει πισω αφου τον θελουν, η να βαλουνε το φαντασμα του σε φαση Casper. Δεν γινεται αυτο το πραγμα με τα μπρος πισω. Και τουλαχιστον ελπιζω να μην συνεχιστει και στον επομενο κυκλο.

Επισης οπως ειπαμε, αντε να γινει η σωστη κινηση. Λεμε τωρα.
Daryl 4 FTWD
http://media.comicbook.com/2017/07/madison-daryl-1011374.jpg

13 hours ago, hasiotis_john said:

Εμένα δεν ξέρω γιατί, αλλά εδώ και καιρό μ' αρέσει περισσότερη αυτή η σειρά από το Walking ....

Απολυτως λογικο, εχει ξεπεσει αγριως εδω και αρκετους κυκλους. Το ζητημα ειναι να μην καταντησει το FTWD οπως η κεντρικη σειρα. Και να υπαρξουν καποιες "μεταγραφες" καλη ωρα.

Επεξ/σία από Getta Robo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμωτο ενω οι εξελιξεις γινονται σωστα και πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με την διπλα σειρα και τον Νιγκαν,τι σκατα σκηνοθεσια ειναι αυτη σε καθε επεισοδιο και τι αθλια ροη μεταξυ επεισοδιων?

Ξερω οτι το εχω γραψει και πιο παλια αλλα πραγματικα ειναι απιστευτα τραγικο.Οχι μονο τρωμε ακομα σε flashbacks τον Νικ

Spoiler

 

στην μαπα χωρις λογο,ασχετως αν εχει ψοφησει εδω και ποσα επεισοδια.

Με το σταδιο μια απο τα ιδια.Εχουν πει σε προηγουμενα επεισοδια οτι επεσε και ακομα να δουμε πως ακριβως μπηκαν μεσα τα ζομπι μονο βλεπουμε συνεχεια διαφορετικες σκηνες μεταξυ του πριν και μετα.

 

ΕΛεος δηλαδη,δεν υπαρχει καποιος να τους πει οτι αυτος ο τροπος ειναι χαλια και χαλαει την οποια ροη/συνοχη μεταξυ των επεισοδιων?

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοβαρετό το τελευταίο επεισόδιο, τουλάχιστον ξεκαθάρισε η ιστορία ....το μόνο θετικό 

 

Spoiler

...δεν νομίζω πάντως να σκοτώθηκε η Μadison

Spoiler

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σπουδαιοτερο πραγμα που ειδαμε, ειναι πως μαλλον τελειωσαν τα μπρος-πισω.

Αλλιως θα ειναι καθυστερημενοι οι σεναριογραφοι. Καμια δικαιολογια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...