Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελικόπτερο αστυνομίας: "For your own safety please remain in your vehicles!"

 

Πρωταγωνιστές: ας βγούμε από το αυτοκίνητο να δούμε τί γίνεται.

 

:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 372
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως αυτο που μ κανει εντυπωση ειναι πως καποιες σειρες με τοσο κοινο πεφτουν στο imdb ,εαν και εφοσον το δεχτουμε το εν λογω site ως ενα ειδος αξιολογησης / κριτικης απο χρηστες και κριτικους! Το Fear ειχε πριν αρχισει 9,5 μετα την προβολη πηγε 8,5 και τωρα 2 μερες μετα βρισκεται στο 8,1 .....Το κλασικο ειχε νομιζω 8,9 ενα φεγγαρι και τωρα ειναι sto 8,6 πιο κατω δηλαδη και απο το αθλιο πια supernatural .....Το τραγικο ειναι οτι καμπη εχει γινει και στο dexter -_- απο 9,1 εφτασε 8,9! Mπορει να μου εξηγησει καποιος τι παιζει και γινεται αυτο!?

 

Όταν μια σειρά ξεκινάει τέλεια και έπειτα πέφτει πάρα πολύ αυτά τα αποτελέσματα έχει. Το dexter θα το έβαζα και 6 μετά τις πρώτες 4 σεζόν. Αντιθέτως σειρές όπως breaking bad ξεκίνησαν από χαμηλά και τώρα είναι στο 9.5. Επίσης όσο περνάει ο καιρός ψηφίζουν και άλλοι εκτός από τους fans και αυτοί βάζουν πιο σωστές βαθμολογίες. Το supernatural παραδόξως έχει κρατήσει πολύ υψηλή βαθμολογία για το επίπεδο που έχει μετά τις πρώτες 5 σεζόν. Λογικά υπάρχουν άπειροι fans που απλά βάζουν 10 και έτσι ανεβαίνει ο μ.ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαζουν πολυ γρηγορα. Στα πρωτα επεισοδια του walking dead επερνε κατι ωρες και τωρα μεσα σε λεπτα ολοι ειναι ζομπι. Για χαρη της πλοκης οκ, αλλα ειναι βασικο και απο την στιγμη που φτιαχνεις μια νεα σειρα για να εξηγησεις την παλια σειρα, δεν κανεις τετοιες παραληψεις - λαθη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ωραίο για pilot. Έχεις αυτή την αίσθηση του φόβου, όπως και στην 1η season του ΤWD, που δεν ήξερες τι να περιμένεις. Εγώ προσωπικά στο pilot του TWD φοβήθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρωτο επεισοδιο ηταν παρα πολυ καλο.Μας εβαλε ομορφα στο κλιμα με ολη την ατμοσφαιρα που δημιουργησε και μας εκανε και μια εισαγωγη στους βασικους χαρακτηρες.Ειδα οτι θα ειναι μονο 6 επεισοδια τα οποια ειναι λιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν αρκετα αργο αλλα μου αρεσει που θα μας δειχνει πως κατερευσε ο ανθρωπινος πολιτισμος...

 

Απορια: Μεχρι τωρα δεν ξεραμε οτι στην αρχη της επιδημιας οι ανθρωποι που πεθαιναν δεν γινοταν ζομπι εκτος και αμα τους δαγκωνε ζομπι? Η εγω δεν το θυμαμαι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν αρκετα αργο αλλα μου αρεσει που θα μας δειχνει πως κατερευσε ο ανθρωπινος πολιτισμος...

 

Απορια: Μεχρι τωρα δεν ξεραμε οτι στην αρχη της επιδημιας οι ανθρωποι που πεθαιναν δεν γινοταν ζομπι εκτος και αμα τους δαγκωνε ζομπι? Η εγω δεν το θυμαμαι καλα?

Ολοι γινοταν ζόμπι απλά στις πρώτες σεζον του walking dead δεν ήξεραν ότι κουβαλανε όλοι τον ιό το ανακάλυψαν αρκετά αργότερα τη στιγμή που ο rick σκότωσε τον φίλο του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βαρετό και το δεύτερο επεισόδιο. Κανένα ενδιαφέρον οι χαρακτήρες. Δεν θυμάμαι ούτε ενός το όνομα.Χωρισμένες οικογένειες με εφήβους και δεν συμπαθούν τους γονείς τους κλπ. Θα δω άλλο ένα επεισόδιο και τέλος μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το οτι ο κοσμος καταρεει και οσοι ξερουν τι γινεται δεν το λενε σε κανεναν, ουτε στα παιδια τους την υστατη ωρα, με εκνευριζει αφανταστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με ανησυχεί κάπως η έλλειψη ενήλικων χαρακτήρων και απεναντίας οι αρκετοί "teen".

 

ελπίζω να μην έχουμε πολύ teen drama.

 

αυτή η κλασική σεναριακή μαλακία "εφηβος που μισεί τους γονείς του γιατι ετσι ξερω γω" ειναι ικανη καθε φορα για να παρατησω σειρά

 

anyway καλο ειναι προς το παρόν.

 

btw προσπαθούσα να θυμηθώ που είχα ξαναδεί την κόρη :-D

 

The-100-season-2-episode-9-recap.png

 

tumblr_nke03mcRUU1qj9s7go1_500.gif

Επεξ/σία από guido
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...