Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 372
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια βλεπω εδω περα πολυ hate για την σειρα.Λενε ολοι οτι ειναι βαρετο και δεν εχει δραση,οτι το καστ ειναι κακο...Η σειρα αυτη προφανως δεν φτιαχτηκε για να ειναι μια απλη κοπια της κυριας σειρας,αλλα για να δειξει κατι το διαφορετικο.Δηλαδη τι περιμενατε,απο την αρχη να υπαρχουνε τρελες σκηνες με αιματα και ξεκοιλιασματα?Αυτα εγω προσωπικα τα εχω ηδη δει και μην πω τα εχω ψιλοβαρεθει στη κανονικη σειρα.Πιστευω οτι κανουνε μια πολυ καλη δουλεια ,δινοντας μας χρονο να γνωρισουμε και να αγαπησουμε τους χαρακτηρες,επισης χτιζουνε πολυ ωραιο σασπενς σε καθε επεισοδιο,και προσπαθουνε να απεικονισουνε ΑΚΡΙΒΩΣ την μεταβαση απο τον φυσιολογικο κοσμο ,στον "πεθαμενο" κοσμο που βρεθηκαμε( δυστυχως) απευθειας μετα απο το κομα του ρικ στην κανονικη σειρα,

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα σχόλια του τύπου 2 επεισόδια μείνανε ποτέ δεν τα κατάλαβα. Μην το βλέπεις στην τελική ρε φιλαράκι, δεν σε υποχρεώνει κανείς.

 

Η σειρά για αυτό που είναι, στέκεται αξιοπρεπέστατα ότι και να λέτε μερικοί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα θα καταληξει στο οτι οι συνεχιστες του χιτλερ εβγαλαν τον ιο για να μεινουν μονο οι δυνατοι, υγιεις και ομορφοι. Μειωση μισθου που θελετε οι σεναριογραφοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρα θα καταληξει στο οτι οι συνεχιστες του χιτλερ εβγαλαν τον ιο για να μεινουν μονο οι δυνατοι, υγιεις και ομορφοι. Μειωση μισθου που θελετε οι σεναριογραφοι

Κατι τετοιο εγινε και στη κανονικη σειρα,αλλα κατσε λιγο...νομιζω οτι κατι τετοιο ισως να γινοτανε και στην πραγματικοτητα!! :-D Αν δεν εισαι δυνατος και υγιης σε τετοιο κοσμο,πως περιμενεις να επιβιωσεις???Και νομιζουμε ολοι εμεις οι insomniacs οτι θα ειχαμε ελπιδα..4094491_700b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ειπα βαση αυτων που ειδα. 

 

Αμφιβαλλω αν υπαρχει νοσοκομειο, 

 

Κατι τετοιο εγινε και στη κανονικη σειρα,αλλα κατσε λιγο...νομιζω οτι κατι τετοιο ισως να γινοτανε και στην πραγματικοτητα!! :-D Αν δεν εισαι δυνατος και υγιης σε τετοιο κοσμο,πως περιμενεις να επιβιωσεις???Και νομιζουμε ολοι εμεις οι insomniacs οτι θα ειχαμε ελπιδα..4094491_700b.jpg

 

Εχω την εντυπωση οτι οι προθεσεις του στρατου δεν ειναι καλες. Φτιαχνουν περιμετρους, οτι κινειται απ' εξω πεθαινει και οτι ειναι αρρωστο μεσα παει στο "νοσοκομειο" το οποιο πιο πολυ για στρατοπεδο συγκεντρωσης μου μοιαζει. Η παρομοιωση που χρησιμοποιησα μπορει και να ειναι ατυχης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως η προσθεση του στρατου να ηταν λαθος,αλλα και παλι δεν νομιζεις οτι κατι τετοιο θα γινοτανε και στην πραγματικοτητα?Και επισης αυτη η παρομοιωση των νοσοκομειων με στρατοπεδα συγκεντρωσης(Αουσβιτς) πολυ επιτυχης, αλλα και παλι παω στοιχημα οτι κατι παρομοιο θα γινοτανε και στον αληθινο κοσμο.Οταν οι ανθρωποι δεν ξερουνε πως μεταδιδεται ο ιος αυτος,τι νομιζεις οτι θα προτιμησουνε να κανουν σε εκτακτη αναγκη εξαπλωσης?Φυσικα να εξοντωσουνε ολους τους "πιθανους υποπτους".Αυτο που ειπε ο Σαλαζαρ στο τελευταιο επεισοδιο με τον φοβο και το τι κανει στους ανθρωπους πολυ προφητικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε, αλλα εγω γουσταρω πολυ γενικα. η σειρα εχει τρομερη ατμοσφαιρα και καθε επεισοδιο ειναι και καλυτερο.

 

επισης η αλισια ειναι αδιανοητη γκομεναρα, την οποια ειχα ηδη "ερωτευτει" απο το The 100.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω που παιρνει μπρος, θα σταματησει τωρα. Oh well, αρχιζει το κυριως πιατο τον Οκτωβριο.

 

Θέτει τις βάσεις για τη 2η season, η οποία btw θα είναι 15 επεισόδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...