Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z1 Compact 16gb 199 ευρώ mediamarkt [ΤΕΛΟΣ]


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δλδ ρε παιδιά για να καταλάβω, αν το πάρω και βάλω κατευθείαν tempered

α)θα κάτσει το tempered χωρίς να βγει η ζελατίνα?

β)θα έχει πρόβλημα το touch?

 

το παραπάνω λινκ του Πλαισίου πάντως το δείχνει διαθέσιμο μόνο σε 1 κατάστημα ανά χρώμα.

οπότε ή μιλάμε για ελάχιστο στοκ ή για demo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεχρι και χθες (οσον αφορα το Πλαισιο) το ανεγραφε χαρακτηριστικα οτι ηταν εκθεσιακα τα κομματια.

Σημερα σε ορισμενα απο τα χρωματα το γραφει οτι ειναι εκθεσιακα ή απο στοκ χαουζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ ρε παιδιά για να καταλάβω, αν το πάρω και βάλω κατευθείαν tempered

α)θα κάτσει το tempered χωρίς να βγει η ζελατίνα?

β)θα έχει πρόβλημα το touch?

 

α)ναι

β)όχι

Τουλάχιστον εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εργοστασιακή μεταβίας φαίνεται και δεν βγαίνει εύκολα.

 

Απορώ γιατι εχετε προβληματιστεί με κάτι τέτοιο. 

 

Δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα και απο πάνω βαζεις μια ζελατίνα της αρεσκείας σου .

 

Το touch ειναι άριστο είτε με είτε χωρίς ζελατίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα tradelis μπρος πίσω από ebay tampered glass

Αν μπορείτε πειτε κανενα tempered glass να του βαλω. Στα ποσα χιλιοστα να κοιταζω; Ειτε απο ebay (αλλά απο καμία Αγγλία αν γίνεται για να μην περιμενω κανα μηνα) ή απο Ελλαδα για να τελειωνει το θεμα.

Πήρα την καποτίτσα-θήκη της Puro, αυτη η παπαρίτσα το γυαλι απομενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ψάχνω και εγώ! Για θήκη πήρα Buggati δερμάτινη με μαγνητάκι αλλά για tampered

για την ώρα είμαι εδώ:

http://www.ebay.com/itm/TEMPERED-GLASS-Front-Backside-Sony-Xperia-Z-Z1-Z2-Z3-Display-Foil-/131438792569?pt=LH_DefaultDomain_3&var=430784816487&hash=item1e9a5ccf79#shpCntId

http://www.ebay.com/itm/FRONT-BACK-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Sony-Xperia-Z1-Compact-D5503-/261567240158?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3ce69f57de

 

Γερμανία και Αγγλία ειναι ...

ο tradelis δε στέλνει Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα απλό λεπτό tempered έβαλα που το πήρα από μαγαζί εδώ Ελλάδα (ούτε θυμάμαι μάρκα και το μαγαζί δεν το αναφέρω.. άλλωστε υπάρχουν παντού) τόσους μήνες που το χω μια χαρά είναι (βέβαια έχω book θήκη εγώ) και ούτε που φαίνεται ότι υπάρχει.. μόνο για πίσω ήταν δυσεύρετη απ ότι θυμάμαι Ελλάδα, δεν γνωρίζω τώρα αν είναι πιο εύκολο να βρει κάποιος... Η τοποθέτηση είναι πανεύκολη.. το αφήνετε ευθυγραμμισμένα στο κινητό και πιέζετε ελαφρά στο κέντρο μέχρι να δείτε από μόνη της (με την βοήθεια της ουσίας που έχει) να εφαρμόζει παντού

Επειδή μερικοί ρωτάτε τα ίδια και τα ίδια.. ΝΑΙ το tempered πάει πάνω απ την εργοστασιακή! ΌΧΙ το touch δεν έχει κανένα θέμα είτε βάλετε ζελατίνα είτε tempered πάνω απ την εργοστασιακή.

ΞΕΧΑΣΤΕ εντελώς την την εργοστασιακή και κάντε σαν να μην υπάρχει βάζοντας από πάνω ότι θα βάζατε αν δεν μαθαίνατε για αυτήν! ΠΟΛΥ κακώς σας την ανέφεραν εξ αρχής και δημιουργήθηκε όλο αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΞΕΧΑΣΤΕ εντελώς την την εργοστασιακή και κάντε σαν να μην υπάρχει βάζοντας από πάνω ότι θα βάζατε αν δεν μαθαίνατε για αυτήν! ΠΟΛΥ κακώς σας την ανέφεραν εξ αρχής και δημιουργήθηκε όλο αυτό το θέμα.

δε πάει έτσι φίλε μου γιατί υπάρχουμε κι εμείς που δε βάζουμε ζελατίνες και θήκες-καπότες στα κινητά και βασιζόμαστε στην αντοχή του γυαλιού 

 

στη προκειμένη περίπτωση που υπάρχει ζελατίνα χαράσσεται πανεύκολα και δεν είναι απλή η διαδικασία αφαίρεσής της ή αλλαγής της με άλλη (συν το γεγονός ότι έχεις θέμα και με την εγγύηση) 

 

οπότε πολύ καλά κάνουμε και το θίγουμε αυτό το θέμα για όσους δεν ξέρουν για να μην τη πάθουν όπως την έπαθα εγώ τουλάχιστον και ξενερώσουν 

 

το να έχεις και καλά premium τηλέφωνο και να το έχεις σκεπασμένο με πλαστικά και θήκες δεν είναι κάτι με το οποίο τη βρίσκουν όλοι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το συνεχίζεις και επιμένεις να λες τα ίδια και τα ίδια (για τα οποία πήρες απάντηση.. την δεύτερη φορά περιμένεις διαφορετική?) όταν βλέπεις τι μπέρδεμα έχεις δημιουργήσει σε πόσα άτομα, δεν μπορώ καν να το εξηγήσω (χρησιμοποιείς και πληθυντικό όταν είσαι ο μόνος που επιμένει σε αυτό το θέμα)... να το ξαναεξηγήσω λοιπόν πιο απλά..

"εσείς" που υπάρχετε και θέλετε και μπλα μπλά, κρατήστε τις εξειδικευμένες απόψεις σας για τον εαυτό σας! δεν είναι το μέρος ένα θέμα προσφοράς για να λές σε έναν απλό αγοραστή ότι στην ουσία του προτείνεις να βγάλει την εργοστασιακή ζελατίνα επειδή έτσι αρέσει σε σένα.. βλέπεις ότι υπήρξε σύγχιση σε άπειρους χρήστες, αναλαμβάνεις την ευθύνη αν κάποιος χάσει την εγγύηση η αν κάνει ζημιά βγάζοντας την? θα ρθουν σε σένα για αποζημίωση? δεν κατάλαβα..

ο ψαγμένος που είναι σαν εσένα και πάει στο "υπάρχουμε και εμείς" αν την πάρει χαμπάρι και ξενερώσει, θα τα ψάξει μόνος του σε πιο εξειδικευμένα θέματα και όχι σε ένα θέμα προσφοράς (εκεί που τα έμαθες και εσύ δηλαδή).. οι υπόλοιποι 9 στους 10 θα βάλουν μια ζελατίνα απο πάνω άντε να τους προτείνουμε ένα tempered.. αν εσένα τώρα σε ένα τέτοιο θέμα σου αρέσει να μπερδεύεις τους 9 στους 10 γιατί υπάρχεις εσύ ο 10ος και το βρίσκεις και λογικό και επαναλαμβάνεις τα περί premium κινητών και τι σου αρέσει και τι όχι (λες και μιλάμε για κανα κινητό των 600 ευρώ)... τι να πω.. το πρόβλημα μας είναι να δείχνουμε στους άλλους πόσο προχώ χρήστες είμαστε?  

νίπτω τας χείρας μου, που ταιριάζει και στις μέρες.... 

 

Όπως και να χει, έουν ειπωθεί τα πάντα για το κινητό, η προσφορά έχει λήξει, ο καθένας κάνει ότι θέλει πλέον και δεν έχει νόημα να πούμε τίποτε παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με είδες πουθενά να προτείνω σε κάποιον να βγάλει τη ζελατίνα; Πρώτος είπα ότι παίζει θέμα με την εγγύηση

 

Το μόνο που ήθελα να κάνω γνωστό στους επίδοξους χρήστες είναι τι μπορεί να πάθει η συσκευή αν δε βάλεις κάποια προστασία για να μη βρεθεί κανείς προ εκπλήξεων.

Εγώ πριν τα διαβάσω στο internet τα επαθα ο ίδιος και δε με είχε προειδοποιήσει κανείς

 

Και το τονίζω γιατί δε βάζουν όλοι ζελατίνες στα κινητά τους όσο παράξενο και αν σου φαίνεται.

 

Οπότε μαζέψου και είτε προσπάθησε να καταλαβαίνεις τι γράφει ο άλλος ή απλά μην ασχολείσαι με θέματα που δε σε αφορούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση στη Mediamarkt ( Mediamarkt Γέρακα ) είναι ότι μου είπαν ότι επιστρέφονται κινητά τηλέφωνα 14 μέρες μετά την αγορά , αρκεί να είναι σε τέλεια κατάσταση χωρίς κάποια ζημιά. Ανεπίτρεπτο κατά την γνώμη μου, δεν θα έπρεπε να δέχονται επιστροφές κινητών , τα οποία προφανώς επαναπωλούν. Αλίμονο και αν αμφιβάλλουμε για το αν το κινητό που παίρνουμε είναι σφραγισμένο ή όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου έκανε πολύ αρνητική εντύπωση στη Mediamarkt ( Mediamarkt Γέρακα ) είναι ότι μου είπαν ότι επιστρέφονται κινητά τηλέφωνα 14 μέρες μετά την αγορά , αρκεί να είναι σε τέλεια κατάσταση χωρίς κάποια ζημιά. Ανεπίτρεπτο κατά την γνώμη μου, δεν θα έπρεπε να δέχονται επιστροφές κινητών , τα οποία προφανώς επαναπωλούν. Αλίμονο και αν αμφιβάλλουμε για το αν το κινητό που παίρνουμε είναι σφραγισμένο ή όχι!

Και το saturn δεχοταν επιστροφη προιοντος , ακομα και αν ηταν χρησιμοποιημενο, εντος 14 ημερων.

Μαλιστα δεν σου αρχιζαν τα ΜΑ ΜΟΥ αλλα σου επεστρεφαν αμεσα τα χρηματα σου.

 

Βεβαια μετα απο λιγο φουνταραν αλλά αυτο ειναι άλλο κομματι.

 

 

 

Τωρα, σχετικα με το οτι τα μεταπωλουν.. πως εισαι τοσο σιγουρος; Αφενος, εφοσον υπαρχει η ταινια ασφαλειας εισαι καλυμμενος. Ειναι ξεκολλημενη η ταινια; Δεν παραλαμβανεις. Επισης, υπαρχουν και άλλα στοιχεια που καταλαβαινεις αν κατι ειναι μεταχειρισμενο ή οχι, οχι μονο η εξωτερικη εμφανιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έχουν πουλήσει go pro μεταχειρισμένη στα mediamarkt και τους την γύρισα.. Την είχαν κλείσει εργοστασιακά μάλιστα, αλλά είχε γρατσουνιές το σώμα , και έλειπε και ένα εξάρτημα.. Παραδέχθηκαν το λάθος τους και μου έδωσαν μια σφραγισμένη.

 

Ναι, αλλά  δεν ξέρουν όλοι να ελέγχουν  αν ένα κινητό έχει χρησιμοποιηθεί ή όχι στο παρελθόν.. Πιστεύεις ότι  η mediamarkt δέχεται επιστροφή προϊόντος , χωρίς να σκοπεύει να το πουλήσει ξανά? Μακάρι , αλλά μου φαίνεται απίθανο!

 

Το λέω ,γιατί απο τη μια είναι σωστό που δέχεται επιστροφή και μάλιστα χρημάτων , αλλά από την άλλη σε κινητά και γενικά ηλεκτρονικά , δεν έπρεπε να γίνεται κάτι τέτοιο.  Είναι λίγο offtopic αυτό που έγραψα, αλλά μου το είπαν παραλαμβάνοντας  το  κινητό του topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...